herkes alkol alırken kola içmek

kişisel inançları gereği, bir çok kişinin kendisine alaylı gözlerle baktığını bilmesine rağmen uyguladığı eylem,

özellikle gençler arasında alkol almanın erkeklik, büyüklük sayıldığı dönemde birazcık kısık seslede olsa

-kola alabilir miyim?
+efendim!!!??
-şey.. kola
+votka
-hayır kola!
+kola mı?? peki tamam...
her gittiğim barda garsonun ne istediğimi anlaması ve hala öküz gibi suratıma bakıp, pardonğn nasıl yaneğ diye yüzüme alık alık bakma durumu.
daha vahimi ayran veya şalgam isteyenidir
tüm masadakiler eğlenirken araba kullanma görevi kitlenmiş olan garibandır. taksiye binin kardeşim.
zırıllık.. ortamda herkes alkol alırken kola içeni yüksek biyerden itesim gelir,,bide sonra sarhoş olma modlarına girer ortama ayak uydururcasına ayar olurum asitten sarhoş olana.!
ben içki içemiyorum neyazıkki. mide rahatsızlığımdan dolayı. eh biraz salakça oluyor bir kolaya bi ton para vermek . ama yapacak b işe yok. kola sprite ice tea enerji diye gidiyor...ben kudururken herkes beni saroş sanar ama içki bile içmem ..
kolayı içen için kötü bir durum...
şahsen alkol ortamlarında yaptığım.
kesinlikle takdir edilebilecek bir davranış, çevresindekilerin gazına gelmeden kendi bildiğini okumaktır.
karizma katar insana.
devamında alkol alanlar hafif çakır keyif olduklarında, kola içen dostumuz ortamdaki muhabbetin güzelliğinin farkına varamayacak, sıkılacak ve yavaşça uzaklaşacaktır. dostlarla bir araya gelindiğinde az da olsa her daim alkol olmalı, alkol alınmalı.
olsun buda iyidir kafein yüklemesi.
yanlış yaş, yanlış yer, doğru zaman kuralında kola içine votka karıştırma durumu söz konusudur. her kola içenin saf ve temiz olduğuna bu kadar inanmayınız.
ortama ayak uydurulamamasına neden olur. herkes alkol iciyorsa kola icen bir türlü sohbete adapte olamaz ve sıkılmaya başlar. alkol icmeyen birisi kendini alkol icilen bir ortamda bulmuş ise en saglıklısı ortamı terketmektir cünki kafalar asla uyuşmaz.
alkollü araba kullanmaması gerektiğini bilen birinin yaptığı sorumluluk yüklü özverili hareketin adıdır. sonra eve gider zıbarana kadar içer.
abicim bana sıcacık bir süt ısıttıp getiriver demekten daha iyidir.
ortamın bokunu ilk çıkaran kişi.
ana kuzusu, daha büyümemiş gözüyle bakılır. sanki alkol kullanmak çok büyük bir olgunluk!

bunun daha kötüsü var : (bkz: sigara içen kişilerin yanında sigara içmemek )
alkol almayan insanın toplum içinde kaderi. cemiyet hayatı ve sosyalleşme alanlarında sırf bu yüzden kola alanı ötekileştirenler var. kola yerine su ya da gazoz da içenler mevcut. ben de alkol almayan kola alan tayfadanım.
alkol yerine kola yapan arkadaş kimse kola vücuttan daha zor atilan içecek ve daha zararli .. kola yerine şarap falan icte kan yapsin beynine kan gider azcik .. üzüldüm.
herkes alkol alırken türk kahvesi/soda/filtre kahve içmek
soda içilirken sek vodka içtiğinizi zanneden arkadaşlarınız olacak çünkü siz emekli olmuş eski bir vodka insanısınızdır *
  • /
  • 2