herkes alkol alırken kola içmek

bence bu durumun birkaç sebebi var:

ilk olarak, eğer heteroseksüel birileriyle dışarı çıktıysanız ve sizi de bilmiyorlarsa ve çok da çabuk sarhoş olup, azıtan bi tipseniz, alkol al-ma-yın! bence en büyük endişe kaynağı bu. ama 1-2 kadehten zarar gelmez. ortamı bozanlardan olmayın bence.

diğeri de endişeyle ilgili ama daha çok karşındakine güvenmemeyle alakalı. mesela biriyle buluşmuştum ve gayet de maskülen bi tipi olmasına rağmen alkol kullanmıyorum dedi. bana çok garip geliyor böyle tavırlar. bu kesin alkol kullanıyordur dersin oysa. kaslı tipler içmez genelde ama öyle bi derdi de yoktu. sanırım bu tip davranışlar güven duymakla alakalı. mesela ben eğer karşımdakine güvenmediysem bir kadehten fazla içki içmem.

bir diğer neden; (bkz: sikmeseler bari) endişesi. bunu birinin gözünden çok rahat anlayabiliyorsunuz. özellikle de sizin erkeklerle de sevişen biri olduğunu bilen birisiyle içmeye gittiyseniz.

sebeplerden bir diğeri de parası olmaması diyeceğim de bazı mekanlarda kola gibi içecekler daha pahalıdır alkole oranla.

kimisi de alkolü sevmez. ben de ağır alkolleri içemiyorum mesela çünkü midemi çok kötü yapıyor.

sanırım en önemli sebep, kişinin arabasıyla gelmiş olması. alkollü araç kullanmak istemiyordur kısaca. böyle bir durumda kesinlikle içki içilmemesi taraftarıyım. içiyorsam ya da içebileceğimi düşünüyorsam taksiyle ya da metroyla gelmişimdir.
herkesten bize ne.. kola bi nebze daha sağlıklıdır.
çünkü güzel gecenin sonunda herkesi arabayla evine bırakmam gerekir.
genelde maden suyu içmeyi tercih ediyorum. sigaranın kapalı alanlarda içilmesine de karşıyım. alkol yerine kola tercih edenlere garip bakılan yerlerde yaşanan aykırılıklardan da çok rahatsız oluyorum. ay duyargalarım kanadı. kim açtı bu başlığı ya?
  • /
  • 2