üçüncü dünya savaşı

şayet suriye'ye müdahale edilirse, yakında gerçekleşmesi muhtemel olaydır. zira suriye'nin müttefiki sayılan iran ve rusya elbet ki bu müdahaleye kayıtsız kalmaz. bir tarafta batı güçlerinin, diğer tarafta ise doğudaki suriye-iran-rusya ittifakının çıkar çatışmaları, bu gergin havayı şu anda bile taşıyor. ayrıca unutulmamalıdır ki işin içinde israil de var. olayı daha da kızıştıracak bir diğer nokta ise, diğer ülkelerdir. yani çin, hindistan, japonya gibi ülkeler; geleceğin süper gücü denilen brezilya gibi ülkelerin tutumu, durumu daha da vahim hale getirebilirler.
büyük bir dangalaklıkla destek vereceğimiz savaş. abd füzeleri incirlik'ten havalanacak, masum insanları öldürecek, taş taş üstünde kalmayacak, belki dünyanın sonu gelecek ama birileri en riyakar halleriyle rabia işareti yapmaya devam edecek.
işin en acıklı tarafı şayet esad işler tam kendi lehine dönmüşken kimyasal kullandıysa böyle bir bombardımanda neden kullanmasın sorusu etrafında dönmektedir. suriye'deki iç savaşın en ateşli muhataplarından biri olduğumuza göre adana, antakya, antep gibi kentler müthiş bir risk altındadır... ve bu savaşa türkiye'de aktif olarak dahil olursa gerçekten 3.dünya savaşı çıkabilir...
ikinci dünya savasindan sonra kapitalizmin ezilen halklar ile olan evrensel savasi... bu savas paranin sadece bir kagit parcasi olmadigi donemden beridir var! adini koymak icin zalimin zulmünü silahla süslemesine gerek yok... icinde oldugumuz savas!
kimine göre zaten çıkıktır/başlayıktır. ön çarpışmalar ırak ve suriye'de sürmektedir...
hakkaten de, bu durumun bizdeki ileri demokrasi(?!) dönemine denk gelmesi bizim bedeviliğimizden olsa gerektir!
savaş görmemiş, yaşamamış, dahası okumamış bir neslin savaş istemesi!! hali hazırda suriye'de bir savaş var ve ne tesadüftür ki düşünceleriniz ortak (bkz:#bilmiyorum) arkadaş. adına işid denen birkaç öfkeli genç olarak lanse edilen grupta sen gibi dünyayı yaşanılır bir yer haline getirmek için sırf onlardan değiller diye insan katlediyor. kime göre neye göre yaşanılır yer? savaş vakti babalar çocuklarını gömüyor hiç sinema filmide mi izlemedin.savaşı makul görmek ve bunu ulu orta yazabilmek aklım almadı almayacak..
nostradamus babanın kehanetlerinde önce 80'lerde, sonra 1994'da, 1999'da, 2000'lerde ve en son 2012'de* diye belirtilen, orta doğu'dan birinin sebep olacağı ve roma paris ve istanbul gibi büyük şehirlerin yerle bir olacağı beklenen büyük dünya savaşı.
mümkünse game of thrones bitmeden çıkmasın.
bunu da görürse bu kuşak geriye bir uzaylılar kalıyor.. tamamız o zaman.
albert einstein'ın "üçüncü dünya savaşında hangi silahların kullanılacağını bilmiyorum ama dördüncüsü taş ve sopa ile yapılacak." sözündeki tüyler ürpertici haklılığı...