pembe hayat kuirfest

8. kuirfest için başvurular başlamış. son katılım tarihi 1 ekim 2018.

https://asdi-lgbti.com/2018/08/05/8-pemb...
festival için film platformu açılacağını duyurmuşlar. iyi olur aslında oturur izleriz. ilk hedef 50 filmle açılışı yapmakmış.

https://asdi-lgbti.com/2018/10/25/pembe-...
8. kuirfestte neler var, şurada detaylıca yazmışlar. ayrıca web sitesinden de tüm filmlere ulaşabilirsiniz.

https://kaosgl.org/sayfa.php?id=27398
http://www.pembehayatkuirfest.org/
yalnızca iki filmini izleyebildim. biri çok iyi sayılmazdı ama "elektrik beden" diye çevrilen bir tanesi vardı mükemmeldi ya. hepsine gidebilseydim diye hayıflandım. ellerine sağlık, inşallah ankara'daki yasak da sona erer.
9. kuirfest’in 23-26 ocak tarihleri arasında fransız konsolosluğu, kıraathane ve vault34 mekanlarında “ücretsiz” olarak düzenleneceği duyuruldu.

dernek, ankara’da yasakların devam etmesi nedeniyle, etkinliği bu sene de istanbul’da yapma kararı almış.

basın bülteni için:
http://www.pembehayatkuirfest.org/bulte...

pembe hayat derneği tarafından yapılan videolu duyuru:


festivali “#dönerizelbet” hashtag’i ile duyurdular.

23 ocak akşamı fransız kültür merkezinde açılış seremonisi olacak, ardından da babylon’da açılış partisi. partiye giriş 35 tl, kapıda ya da biletix üzerinden bilet almak mümkün. bu seneki partiye banu alkan geliyormuş. ayrıca şokopop’un da afrodit hakkında hazırladığı video oynatılacakmış. bomontiada’da güzel bir gece olur düşüncesindeyim, etkinlik gece 4’e kadar sürecekmiş. ayrıca, sürekli karşıma çıkan “anahit sahne”den de tanıyor olabileceğiniz madır öktiş o gece “dudakların cengi” yapacakmış. ben parti insanı değilim, ilgilenenler elini çabuk tutsun. nişantaşı’ndan ilgi yoğun olur.

25 ocak’ta da “anahit sahne”de 22:30-01:30 saatleri arasında “kinky party” yapacaklar. derili, zincirli, kırbaçlı, lateksli falan olacağı söyleniyor.

bu festival lgbti+ hareketi için oldukça önemli. ama trans bireylere yönelik filmler oluyor genelde. ayrıca, lubunya lafından da hiç hazetmem. haliyle ben programda kendime uygun pek film bulamadım ama gitmek isteyenlere şu filmleri önerebilirim:

- greta
- karanlıkta parlayan
- ataerkil ritüeller
- kulüp splendida
- benim şugar çamaşırhanem

festivalde çok sayıda kısa film de gösterilecek, ayrıca atölyeler de olacak.

festival çizelgesi de şöyle:
http://www.pembehayatkuirfest.org/festi...
bu yıl ilk kez katılmayı düşündüğüm festival

edit: kuzenimin tam bu tarihlerde ziyarete gelmesi sebebi ile katılamadığım etkinlik.
yarın akşamki açılış partisinde dostlarımla beraber raks eyleyeceğim festival.
okuduğum kadarıyla programı gidilesi, izlenesi filmlerle dolu. geçen sene izlediklerim de rahatça bulunamayacak güzel filmlerdi. döneriz elbet demişler dönsünler tabi ankara'ya da, bizi de unutmasınlar. tadını aldık bir kere.
  • /
  • 3