icimdeki ayi

Durum: 148 - 0 - 0 - 0 - 29.08.2012 03:26

Puan: 2524 - Sözlük Kezbanı

14 yıl önce kayıt oldu. 1.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 8

limonagaci

uzun zamandır girilmeyen sözlüğe girilip, yeni işlevlerini ögrenmeye çalışılırken kendisine yazılmış olan yorumumun silinmiş olduğunu fakrettigim yazar.

silinen önceki mesajdan çıkarım yapılacak olursa kendisi hakkında özlenildigi ve hayatınızda bir tane olmasının bile ortam adı ile anılan topluluk içeriside onlarcasına bedel olmasının söylenmesinin dogru bulunmadıgı yazar.

ipad

diğer tabletleri de kullandıktan sonra hakkında önyargı ile söylenen cümlelerin ne kadar haksız olduğunu farkedebileceğiniz apple tableti

sevişmek için sinemaya gitmek

kaosgl den alıntı yapmaya vesile olmuş olan başlık;

-------------------------------------------------------
polis 18 erkeği sinemada gözaltına aldı

istanbulda polis 18 erkeği sinema salonunda göz altına aldı.

kartalda bir sinama salonuna "seks filmi izletildiği ve fuhuş yapıldığı" gerekçesiyle baskın düzenleyen istanbul polisi, 18 kişiyi gözaltına aldı. asayiş şube müdürlüğü ahlak ve kumar büro amirliği polisleri, kartalda bir sinema salonunda hafta sonları "seks filmi izletildiği ve gösterim sırasında fuhuş yapıldığı" ihbarı üzerine baskın düzenledi. doğan haber ajansının (dha) haberine göre, 10 polis memuru 10ar tl vererek sinemaya müşteri gibi girdi.

dha
ın geçtiği haberde baskın şöyle anlatılıyor:

"sinema salonunda da porno film oynatıldığını tespit eden dedektifler, cep telefonlarından birbirleriyle mesajlaşarak cinsel ilişkiye giren kişileri bulmak için sinema salonunun içinde dağıldılar. oral ilişkiye giren iki kişiyi tespit eden polis memuru durumu meslektaşlarına kısa mesaj atarak haber verdi. meslektaşlarıyla anlaşan polis memuru, operasyonu başlattı." filmi durdurup ışıkları yaktıran polisin 18 kişiyi gözaltına aldığı belirtildi. sinemada "oral seks" yaptıkları gerekçesiyle göz altına alınanlar haberde "eşcinseller ve onlarla ilşiki kuranlar" şeklinde verildi. gözaltına alınanların şişli eğitim ve araştırma hastaneside sağlık kontrolünden geçirildikten sonra asayiş şube müdürlüğü
e götürüldüğü belirtilen habere göre polis, sinema yetkilileri hakkında "fuhuşa aracılık ve yer temini" suçundan işlem yapacak.

https://www.kaosgl.org/haber/polis-18-er...

facebook ve twitter'da ayı sözlük'ü kötülemek

sözlükteki tüm entrylerini silip yazarlığının devam edeceğini sanan insan

ayı sözlük formatının 1. girdisinin 9. maddesi der ki;

"sözlük yazarları, girdilerinden kendileri sorumludurlar. sözlük yönetimi girdilerin hukuki yaptırımından sorumlu değildir. savcılık tarafından talep edildiği takdirde yazar ip bilgileri emniyete verilebilecektir. "

iş bu sebeple yazarın yazmış oldukları girdilerin bazılarını yada hepsini silme hakkıda kendisinde olduğundan* normal bir durumdur.

yine ayı sözlük formatının 2. girdisinde "ayı sözlükten silinme veya çaylak olma sebepleri: " kısmında belirtildiği gibi kişinin hesabının silinmesinde temel neden sözlük formatında belirtilenlerle çelişen durumların yaşanmış olmasıdır. sözlük formatında yazarın girdilerinin silinmesi ile ilgili bir durumda söz konusu olmadığından girdilerini silen bir yazarın normal olarak hesabının devam etmesi gerekmektedir. eğer yazar sözlüge giriş yapmaya çalışıyor ve yönetici / yöneticiler tarafından buna izin verilmiyor ise bu durum yanlış olandır ve yönetici/ yöneticilerin kendi düşüncelerine göre hareket ettiklerinin bir göstergesidir. acilen düzeltilmesi gereken bir durumdur.

boykot

"bir işi, bir davranışı yapmama kararı alma" ve "bir kimse, bir topluluk veya bir ülkeyle amaca ulaşmak için her türlü ilişkiyi kesme" anlamında dilimize fransızcadan geçmiş olan kelimedir. iş bu sebeple fransayı boykot etmek eylemi cümlesinde komik duran kelimedir.

gay

icimdeki ayi

19. maddede yer alan ve tunatuan tarafından yazımış olan girdide sevgili tunatuan ın başlığın anlamı üzerinden birşeyler yazmış olduğunu, kullanıcı adı olarak icimdeki ayi yi kullanan kişi ile hiçbir alakası bulunmadığını * belirtmek sureti ile kendi kullanıcı adına yazı yazmama durumu bozmuş olan sözlük yazarı.

full hetero

#26556 girdi ile dark bear tarafından sözlüğümüzün kazanmış olduğu kavram.

iş bu sebeplede iki* soruyu da doğuran kavramdır.

1-) part time hetero* gibi bir kavram mevcuttur ve bu nedenle kişinin full time* olduğu mu belirtilmektedir?

2-) full ibaresi ile heteroseksüel olan bireyin cinsel yönelimi "çok heteroseksüel" gibi gereksiz yere vurgulanmakta mıdır?

dark bear

#26556 girdisi ile sözlüğe " full hetero" kavramını kazandırmış olan sözlük yazarı. *

demirbear

#26468 nolu girdisinde kullanmış olduğu "eşcinseller bile"* ifadesi ile "nasıl yani, eşcinselsen poponu elleticeksin mi?" dedirten sözlük yazarı.

bearinlove

ankara ayıları olarak 18 aralık 2011 pazar günü gerçekleştirmiş olduğumuz buluşmaya ev sahipliği yapan yeni mekanımızın favori mekanı olması nedeni ile karşılaşılan ve bu vesile ile tanışılan ayıcık. kendisinin olduğu bir ortamda kahkaha olmazsa olmaz birşey anladığım üzüre.

(bkz: her eve lazım)

bear finder

yeni eklenen özellikleri ile beraber genel tanıtımına yaklaşılan şu günlerde 3 haneli üye sayısına ulaşmış olan ayı ve ayı severlere yönelik facebook uygulaması.

sol yanım acıyor anne

her okunuşunda kötü eden şiir

...
ben biliyorum artık anne sağım neresi, solum neresi.
ağrıyan yanımın neresi olduğunu şimdi iyi biliyorum anne.
hani geçen geldiğimde "şuram acıyor işte şuram" demiştim de
bir türlü söyleyememiştim ya acıyan yanımı anne
bak şimdi söylüyorum
şuram işte,

sol yanım çok acıyor anne.
hem de her gün acıyor anne her gün.
...

despotango

ankara ayıları

18 aralık pazar günü yeni bir buluşma gerçekleştirecek olan topluluk, sözlükten bearoflove, greenbear ve icimdeki ayi nin katılımının olacağı buluşma ortalama 8-9 kişi civarında olup sohbet muhabbet şeklinde gerçekleşecektir. katılım sağlamak isteyen ayı sözlük yazarlarının özel mesajla yada http://www.facebook.com/ankaraayilari adresli facebook sayfası ile iletişime geçmeleri ve durumlarını bildirmeleri yeterli olacaktır.

entry

entrylerden karakter tahlili

girdilere yazılanlar alıntı değil ise kişinin konu ile olan ilgisi ve bilgisi, alıntı ise konuya olan ilgisi bazlı olacağından yazanın az çok karakterine dair ipucu verecektir. girdilerin konusunun yanı sıra girdilerdeki yazım şeklide bu yolda çıkarımlar yapılmasını destekleyici unsurlardır. ancak ilk girdide ki zik* uzunluğu, göt şekli yazanın karakterini değil de fiziksel özelliklerini temsil eden öğeler olduğundan içerikle kısmen uyumsuzluk gösteren ayı sözlük başlığı.


(bkz: bir koli mekanı olarak ayı sözlük)
(bkz: sözlükten adam kaldırmak)

pepee pepee çok üzülüyor

en yakın arkadaşları köpüş, zulu, şilave ve kalem olan trt çocukta hergün izlenebilen eğitici bir karakter olan pepee nin bölümlerin yer alan şarkılardan birisi.

ayı bulucu

henüz beta sürümü ile geliştirilme aşamasında olan facebook uygulaması

(bkz: bear finder)
  • /
  • 8
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 148

ereksiyon hakimiyetini kaybetmek

uçurtma

vurmasınlar la beraber akla "uçurtmayı vurmasınlar" filmi getiren aynı zamanda savaşlarıda yapılan uçan hayallerin karşılığı meretler. ne hayaller yüklenmiştir ve gökyüzüne salınmıştır aracılığıyla...

ayı sözlük yazarları ile alakalı başlıklar

arkasında derin devlet, mit, cia, fbi artık kesin birşey vardır dedirten başlıklardır. ilk gördüğünüzde "ohaaaa bu kadar da olmaz" dedirten bu başlıklar aslında derinlemesine incelendiğinde avına yatmış olan bir avcının temel stratejisidir. örneğin;

ayı sözlük yazarlarının şuan yaptıkları başlığında karşınızdaki kişinin genelde neler yaptığını öğrenebilir ayı sözlük yazarlarının çocukluk maceraları başlığı ile genelde ilk cinsel deneyimlerinin içeren mesajlardan küçüklüğüne inebilir, inmiş olduğunuz bu küçüklükte ayı sözlük yazarlarının ilk bar çıkartması ile bar gibi kavramlarla alakasını öğrenebilir yada bar kuşu ise durumdan haberdar olabilirsiniz. ayı sözlük yazarlarının verme özrü ve ayı sözlük yazarlarının en sevdiği seks pozisyonu başlıklarından az çok aktif , pasif yada her ikiside olup olmadığı konusunda bilgi sahibi olup ayı sözlük yazarlarının penis boyları başlığı ile de yatakta herhangi bir süprizle karşılaşmamış olursunuz. ardından sa ayı sözlük yazarlarının tabuları başlığında sınırları hakkında bilgi edinirken ayı sözlük yazarlarının hobileri ve ayı sözlük yazarlarının fobileri başlıklarından cinsel ilişki sırasında yada sevgililiğin başında nelerden artı puan alabileceğiniz konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

ha olurda çok parası olduğunda kapıya konulma ihtimalinizi de ayı sözlük yazarlarının piyango hayalleri başlığında görebilirsiniz. kapıya konulursanızda büyük ihtimal kendinizi ayı sözlük yazarlarının ilan panosu kısmında bulabilirsiniz.

demedi demeyin dedirten başlık...

bear nation

bu kadar izlenilesi oldugunu bilmediğim ayı kültürü üzerine belgesel. vakti zamanında nasıl ve nerden edindiğimi bilmedigim bir versiyonunu partlar halinde şuan internet deryasına göndermekteyim. 7 part şeklinde olan belgeseli biraz reklam payı ile icimdekiayi.com şifresiyle açabilirsiniz.

indiren arkadaşlar farklı paylaşım platformlarına sunarlarsa sonradan arayanlar için kolaylık olacaktır. dosyaları pek uzun zaman tutabilecegimi sanmıyorum açıkcası.

şifreli bir şekilde paylaşıma sunulması tercih sebebidir

kuir

ibne demeden önce bi durulması gereken kavramdır, queer thoery ( kuir teorisi) ile ülkemizde de son dönemlerde adı birçok metinde geçmeye başlamıştır.

http://en.wikipedia.org/wiki/queer_theory

kaosgl den alıntı:

queer kavramı (yazının sonraki kısımlarında kuir olarak geçecek), sistem tarafından bize dayatılan bütün toplumsal cinsiyet normlarına bir karşı duruşu ifade eder. amerikadaki, kapitalizmle iç içe geçmiş gay lifea bir eleştiri olarak ortaya çıkmıştır. gey kimliğinin, bu kavram ile kendini tanımlayan insanları belli kalıplar içine soktuğunu ve o kalıpları oluşturan yapıların altüst edilmesi gerektiğini savunur. gey dendiğinde aklımızda beliren imgenin feminen erkek ve lezbiyen denildiğinde maskülen bir kadın olması, birbirinin değili olarak kurgulanan kadınlık ve erkeklik kavramlarının ve rollerinin yeniden üretilmesi ile ilgilidir. kadın ve erkeğin tanımlanması gibi gey ve lezbiyenin tanımlanması da sorunludur çünkü insan değişkendir ve kişinin herhangi bir şeye veya birine olan arzusu da hayatı boyunca aynı kalmaz, sürekli değişir. bunun yanında, türkiyede kimlik politikası yapan ve bunun yasal hak alma mücadelesini veren bir avuç insan olarak bizler, lgbtt sorunlarını dile getirmek adına kimliklerimizi haykırmak ihtiyacı içindeyiz.

kuir teorisi, kendini kimlikler altında adlandırıp bu kimliklere ait normları yeniden üretmeye dair bir eleştiridir. batıdaki birçok lgbt hareketinde olduğu üzere yasal hakları alma iddiasını biz de sizin gibi normaliz söylemine dayandırılması sorunlu çünkü normalin tanımlanması zaten bir anormal tanımını da beraberinde getiriyor. içinde yaşadığımız sistemin, karşıt ikilikler tanımlaması ve kendini bu ikilikler üzerinden var etmesi sürekli dışlamak, ikincileştirmek için bir öteki yaratmasını gerektirir. avrupa ve amerikada bugün gözlemlediğimiz üzere lgbt hareketi kapitalizmle iç içe geçmiş, pridelar büyük firmaların sponsorluğu eşliğinde, bir protestodan ziyade karnaval havasında gerçekleşmektedir. batıda, uzun bir zaman önce ötekileştirildikleri için isyan eden lgbt bireyler, kendi varlıklarının sisteme bir darbe olduğunu unutarak sisteme haklar düzeyinde entegre oldular. bunun yanında, ötekileştirmeye her daim ihtiyaç duyan sistem, bir dönem lgbt bireylere yönelttiği nefreti, onların normalleşmesi sonucunda göçmenlere, müslümanlara, çingenelere ve diğer azınlık gruplara yöneltti. sistemin kendilerini bir dönem anormal, günahkar, hasta, ahlaksız olarak niteleyip dışladığı lgbt bireyler bugün diğer azınlık grupları benzer nefretle dışlamakta. bu; ötekisi olmadan var olamayanlık üzerine kurulu sistemin, en çok da toplumsal cinsiyet normlarının, kendisini medya, eğitim ve kurumlar gibi bütün araçlarıyla yeniden ürettiğini fark ettiğimizde, aslında eşcinsel, biseksüel veya transgender bir var oluşun tam da bu kalıplara bir karşı duruş olduğunu gözlemleyebiliriz. ama yine popüler olan her şeyin içinin boşaltılması -içinin boşaltılmasıyla popüler olması da diyebiliriz- bağlamında, erkekliği/kadınlığı sorgulamamıza kapı açabilecek gey/lezbiyen/biseksüel/transgender varlığı, yeni bir toplumsal cinsiyet kalıbı olarak karşımıza çıkıyor.

http://www.kaosgl.com/sayfa.php?id=6242

umay umay

liman yayınlarından 7. basımının yapıldığı öğrenildiği gün tatilde bile olunsa koştur koştur kitapçıya gidilip 5i bir yerde şeklinde kitapları edinilmiş olan. her satırının altı her defasında çizilip çizilip beyne kazınmış enfes kişilik.

bir insanı sırf bu nedenle sevebilirim dedirten ender şeylerdendir...

"sana hiç gözyaşı hediye edildi mi?"

super mario bros

akıma her daim aşağıya yazılan sözleri getiren tesisatçı

--------
ırkçı olmayın, mario olun!
kendisi italyan bir su tesisatçısıdır.
japonlar tarafından yaratılmıştır.
ingilizce konuşmaktadır.
meksikalıya benzemektedir.

bear nation

bu kadar izlenilesi oldugunu bilmediğim ayı kültürü üzerine belgesel. vakti zamanında nasıl ve nerden edindiğimi bilmedigim bir versiyonunu partlar halinde şuan internet deryasına göndermekteyim. 7 part şeklinde olan belgeseli biraz reklam payı ile icimdekiayi.com şifresiyle açabilirsiniz.

indiren arkadaşlar farklı paylaşım platformlarına sunarlarsa sonradan arayanlar için kolaylık olacaktır. dosyaları pek uzun zaman tutabilecegimi sanmıyorum açıkcası.

şifreli bir şekilde paylaşıma sunulması tercih sebebidir

pozitif yaşam derneği

aslında bizim hikayemiz 80li yıllarda elimize hıv+ kağıdı tutuşturulduğu zaman başladı.

yalnızdık, bilgisizdik, şaşkındık ve çaresizdik.

ne yapacağımızı bilmiyorduk.
kimimiz terkedildik,
kimimiz kovulduk,
kimimiz reddedildik,
kimimiz de öldük,

biz geride kalanlar el ele verdik, çok güçlü bir halka oluşturduk ve bu halkaya pozitif yaşam derneği (pyd) adını verdik.

oysa biliyor musunuz, hep beraber aynı dünyayı paylaşıyoruz.

belki senin annen, baban
senin oğlun belki kızın
avukatın, doktorun
belki komşun, arkadaşın ya da seninle
ve bizi tanımaktan korktuğunuz için hıv+ olduğumuzu açıklayamıyoruz ve sırf bu yüzden bir çoğumuz...

ailemizi kaybediyoruz
sevgilimizi kaybediyoruz
işimizi kaybediyoruz
güvenimizi kaybediyoruz
hatta tedavi olma imkanımızı kaybediyoruz

derneğimiz hıv/aıds ile yaşayanların geciken haklarını savunmak, dayanışma sağlamak ve toplumdaki ön yargıları yıkmak amacı ile internette "hıv pozitif" isimli mesaj grubunda bir araya gelen duyarlı kişilerin attıkları adımlarla haziran 2005de doğdu.

hıv pozitif olsak da olmasak da biz pozitifiz, hem de çok pozitifiz.

alıntı : http://pozitifyasam.org/

ereksiyon hakimiyetini kaybetmek

masör gayler

eğer varsa haklarında suç duyurusunda bulunarak sertifikaları ellerinden alınıp masörlük durumlarına son verilmesi gereken kişilerdir. cinsel yönelimlerin iş kollarına yansıtılmasının saçma oluşu bir kenara aktif ya da pasif masör olduğunu iddia eden tipitipler de vardır. hiçbir sertifikası olmayan bu kişiler kendi öğrendikleri ya da öğrendiklerini sandıkları tekniklerle para karşılığında cinsel ilişkiye girmektedirler.

cinsel tacize maruz kalan çocukların eşcinsel olma ihtimali

(bkz: eşcinsel olmakla ilgili bilinen yanlışlar)

ara ara gündeme getirilen bir durumdur, tecavüze ugrayıp ilerleyen hayatlarında eşcinsel olmamış olan bireyler bunun çökertilmesi için yeterlidir. tıpkı eşcisel kadın gibi olandır, kadınsıdır tabirinin ayılar tarafından bariz bir şekilde çökertilmiş oluşu gibi. ancak ayı kavramını bilmeyen toplum için eşcinsel = kadınsı erkek tanımı günümüzde de geçerliliğini korumaktadır.

tecavüz travmatik bir sürece yol açan bir durum olduğundan her yaş için sorunludur, özelliklede genç bir bedense buna maruz kalan daha sorunlu durumlar ortaya çıkabilmektedir. iş bu nedenle öncelikli olarak çocuk sahibi olanların çocuklarını koruması, ancak bunu yaparken de onlarında bir birey oldugunu unutmaması gerekmektedir. çocuk sahibi olmayanlar ise etraflarındaki çocuklara karşı tehdit unsuru olabilecek durumlarda dikkatli olması gerekmektedir.

demirbear

#26468 nolu girdisinde kullanmış olduğu "eşcinseller bile"* ifadesi ile "nasıl yani, eşcinselsen poponu elleticeksin mi?" dedirten sözlük yazarı.
Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.