bear nation

ayılık (bear) kavramı ve nasıl yayıldığı üzerine yapılmış avrupayı da kapsamakta olan bir belgesel yapım.

belgeseli izleyebilmek için bir link bulabilen varsa paylaşabilirse çok mutlu olacağız.
akşamdan beri beynimi yedim bulamadım.adeta izlenmesin diye çekmişler belgeseli.trailerı da özenelim diye koymuşlar.
aradığım zaman national geographic bear gibi saçma şeyler çıkıyor.
saatlerce aradığım ama bulamadığım belgesel, son çare olarak belki ayı sözlük üyeleri biliyordur diye online olanların tamamına sorduğum halde henüz kimse bulamamıştır malesef. sevgili topakbear ı göreve çağırmaktayız.
henüz dvd si çıkmamış veya dolaşıma girmemiş anladığım kadarıyla. halen festivallerde gösterimi olan ve yarışan bir belgesel. malum bir çok festivalde ön şart olarak kopyalarının satışa veya dağıtıma çıkmaması şartı aranmaktadır.
bu kadar izlenilesi oldugunu bilmediğim ayı kültürü üzerine belgesel. vakti zamanında nasıl ve nerden edindiğimi bilmedigim bir versiyonunu partlar halinde şuan internet deryasına göndermekteyim. 7 part şeklinde olan belgeseli biraz reklam payı ile icimdekiayi.com şifresiyle açabilirsiniz.

indiren arkadaşlar farklı paylaşım platformlarına sunarlarsa sonradan arayanlar için kolaylık olacaktır. dosyaları pek uzun zaman tutabilecegimi sanmıyorum açıkcası.

şifreli bir şekilde paylaşıma sunulması tercih sebebidir
7. parttayım su an.indirdikten sonra bir sorun çıkarsa diye o kadar çok korkuyorum ki anlatamam.
alt yazısız olduğunu hatırlatmakta yarar vardır. bunun dışında sinema çekimi ama görüntüler gayet tatminkar. akşam eve gidip izlemek için geri sayıyorum. içimdeki ayıya teşekkürlerimi sunuyorum.
alt yazısını bulan arkadaşlar buradan paylaşırlarsa daha bir mutlu olacağız.
keyifli bir belgesel olmuş. çeşit çeşit ayı ile muhattap oluyorsunuz. belgesel daha çok bir sohbet havasında gerçekleştirilmiş. çok sade ama bir o kadar da güzel olmuş. en azından oldukça samimi bir belgesel. ellerinden geldikçe bir çok bakış açısını, ayı tipini, yaşayışını ve evrelerini ayıları konuşturarak aktarmışlar. ayılığı keşfetmek ve kabullenmek temelleri üzerine yapılmış, chicago da düzenlenen bir ayı partysinden röpörtaj ve görüntülerin de olduğu bir ayılar kimdir belgeseli. gördüğüm kadarıyla sokaktaki özgürlükleri dışında bizden çok çok farklı bir yaşamları olduğunu da söyleyemeyeceğim. daha çok heterolara ve ayıları tanımak isteyenlere göre yapılmış bir belgesel olarak gördüm. keyifliydi...
olurda ingilizce alt yazı bulursanız da buradan paylaşın, ingilizcesi olan arkadaşlara çevirtmeye çalışalım.
indirmeye bu aksam basladım umarım linkler yarın aksamda aktif olurlar.
bedenlerini gururla kabul eden büyük ve kıllı erkeklerle sevginin gerçekten her şekle ve boyutta yaşanabileceğini ispatlayan belgesel.

https://ayilarock.com/bear-nation-ayi-mi...