bear nation

ayılık(bear) kavramı ve nasıl yayıldığı üzerine yapılmış avrupayı da kapsamakta olan bir belgesel yapım.

http://www.imdb.com/title/tt1545021/


izlemek isteyip halen izleyemediğim belgesel.
belgeseli izleyebilmek için bir link bulabilen varsa paylaşabilirse çok mutlu olacağız.
akşamdan beri beynimi yedim bulamadım.adeta izlenmesin diye çekmişler belgeseli.trailerı da özenelim diye koymuşlar.
aradığım zaman national geographic bear gibi saçma şeyler çıkıyor.
saatlerce aradığım ama bulamadığım belgesel, son çare olarak belki ayı sözlük üyeleri biliyordur diye online olanların tamamına sorduğum halde henüz kimse bulamamıştır malesef. sevgili topakbear ı göreve çağırmaktayız.
henüz dvd si çıkmamış veya dolaşıma girmemiş anladığım kadarıyla. halen festivallerde gösterimi olan ve yarışan bir belgesel. malum bir çok festivalde ön şart olarak kopyalarının satışa veya dağıtıma çıkmaması şartı aranmaktadır.
icimdeki ayi bizlere belki bir sürpriz yapabilir. ama ona burdan kucak dolusu sevgiler göndermemiz gerekir öncelikle.

sonradan gelen edit büdüt:

icimdeki ayi bize bir güzellik yaptı. tırım tırım, fellik fellik hatta fıldır fıldır aradığımız bear nation belgeselini saatlerce uğraşıp 7 part halinde hotfile.com a yükledi. bu part lara (#12469) nolu entryden ulaşabilirsiniz. 3-5 gün içinde linkler iptal olacağı için download konusunda elinizi çabuk tutun. emeğe saygı durumundan dolayı da teşekkürü borç bilelim efenim. icimdeki ayi emeğin için tekrar teşekkürler.
bu kadar izlenilesi oldugunu bilmediğim ayı kültürü üzerine belgesel. vakti zamanında nasıl ve nerden edindiğimi bilmedigim bir versiyonunu partlar halinde şuan internet deryasına göndermekteyim. 7 part şeklinde olan belgeseli biraz reklam payı ile icimdekiayi.com şifresiyle açabilirsiniz.

indiren arkadaşlar farklı paylaşım platformlarına sunarlarsa sonradan arayanlar için kolaylık olacaktır. dosyaları pek uzun zaman tutabilecegimi sanmıyorum açıkcası.

şifreli bir şekilde paylaşıma sunulması tercih sebebidir

güzel güzel, cici cici yorumlar için icimdeki ayi başlığını ziyaret edebilirsiniz

--- linkler kaldırılmıştır ---
7. parttayım su an.indirdikten sonra bir sorun çıkarsa diye o kadar çok korkuyorum ki anlatamam.
alt yazısız olduğunu hatırlatmakta yarar vardır. bunun dışında sinema çekimi ama görüntüler gayet tatminkar. akşam eve gidip izlemek için geri sayıyorum. içimdeki ayıya teşekkürlerimi sunuyorum.
alt yazısını bulan arkadaşlar buradan paylaşırlarsa daha bir mutlu olacağız.
keyifli bir belgesel olmuş. çeşit çeşit ayı ile muhattap oluyorsunuz. belgesel daha çok bir sohbet havasında gerçekleştirilmiş. çok sade ama bir o kadar da güzel olmuş. en azından oldukça samimi bir belgesel. ellerinden geldikçe bir çok bakış açısını, ayı tipini, yaşayışını ve evrelerini ayıları konuşturarak aktarmışlar. ayılığı keşfetmek ve kabullenmek temelleri üzerine yapılmış, chicago da düzenlenen bir ayı partysinden röpörtaj ve görüntülerin de olduğu bir ayılar kimdir belgeseli. gördüğüm kadarıyla sokaktaki özgürlükleri dışında bizden çok çok farklı bir yaşamları olduğunu da söyleyemeyeceğim. daha çok heterolara ve ayıları tanımak isteyenlere göre yapılmış bir belgesel olarak gördüm. keyifliydi...
olurda ingilizce alt yazı bulursanız da buradan paylaşın, ingilizcesi olan arkadaşlara çevirtmeye çalışalım.
son bi part kladı. bu yzayı da slo elle yzadığımı anlamışsınızdır.
indirmeye bu aksam basladım umarım linkler yarın aksamda aktif olurlar.
şimdilik linkler devam ediyor lakin altyazı konusunda hala bir gelişme yok. biri şu işe bi el atsın. ingilizce alt yazı da yeterli olacak aslında..
pc ve hdd'mde an itibariyle bulamadığım belgesel. daha 1 hafta önce gözüme giriyordu sürekli, şimdi yok çıldıraciim, kesin sildim ben bunu yanlışlıkla. *