gay

bir erkeğin bir erkekle olması,hoşlanılması birşeyler yaşanması,
kimileri için kabullenememe durumu,kimileri için güzel bir duygu,iki testestoronun çatışması
güçlü adamlar yumuşadı. diye götten uydurma bir açılımı var
iki erkeğin birbirini sevmesi kadar güzel bir durum yok.
erkeğin kendi cinsinden duygusal/cinsel etkilenmesi durumu.*
eşcinsel erkek.

kadın eşcinsel için;

(bkz: lezbiyen)
çoğunluğunda psikolojik problemler gözlemlenmiştir.
kadınların taş gibi adamlar adına karalar bağlamasına vesile kavram. *
eski ingilizcede mutlu erkek anlamında kullanılırmış ama işte zamanla buralara kadar geliyor , eşcinsel sözcüğünden daha çok severim nedenini ise bilmiyorum .
ülkemizde sadece erkeklere özgü gibi görülen ama aslında uluslar arası literatürde hem erkek eşcinselleri, hem de kadın eşcinselleri (lezbiyen) tanımlamak için kullanılan uluslararası bir ifadedir.
sempatik, hoşsohbet, kibirli, takıntılı.
erkek adamım erkek sevgilisi olur durumu...
ingilizce, gaymak fiilinden türetilmis isim. birbirine gayan erkekleri tanimlamak için kullanilir. baska bir rivayete göre, türkçe geymek fiilinden gelmektedir. geyler genellikle geyim-gusam islerine önem verdiklerinden ve rengarenk tarzda geyinen insanlar olduklarindan, gey diye nitelendirilmislerdir. simdi ben güzel geyiniyorum diye bana gey dedikleri için alinmalimiyim? hayir.. aksine gurur duymaliyim. nitekim moda insanin kendine yakisani geymesi degilmidir sevgili okurlarim?
genellikle türkçe'ye geçirmek için özellikle lgbt aktivistlerinin ısrarla gey olarak kullandığı, ingilizce mutlu anlamına da gelen kelimecik.
sokaktaki adamdan farkı olmadığını düşündüğüm yönelim. tercih olanı da varmış evlerden ırak. gay'ın balkonda sigara içeni kahvehanede elli bir oynayanı makbüldür efenim.
  • /
  • 2