uçurtma

çocukların ve büyüklerin unutulmaz yaz eğlencisidir,rüzgarı yakaladınızmı keyfinize diyecek yoktur.
eskilerde siyah poşetlrin derme çatma çıtalara tutturularak rüzgara karşı koşup havada ahenkle dans ettiğini izlediğimiz en değerli eğlencelerdendi şimdi ise ne ona merak salan çocuk nede uçurulacak yer var....
vurmasınlar la beraber akla "uçurtmayı vurmasınlar" filmi getiren aynı zamanda savaşlarıda yapılan uçan hayallerin karşılığı meretler. ne hayaller yüklenmiştir ve gökyüzüne salınmıştır aracılığıyla...
uçurtmayı vurmasınlarda cezaeevi müdürü uçurtmayı vurdurttuktan sonra rozet hubeşe sorar " senin suçun neydi , neden buradasın ? diye , rozet hubeş o en güzel gülümsemeyle cevap verir " düşünce " diye.
şebnem ferahın, masumiyetin ölümüne dokunduğu müthiş şarkısı...

"ben en güzel şarkımı henüz yazmadım!"

benim adim orman albumunun simdilik en guzel sarkisi
çocukken sokak arasında uçurulunca elektrik tellerine takılan ve orada ölen özlem duyulan eğlence aleti. gökyüzü kapadokya'daki balonlar gibi dolardı. şimdi ne sokak aralarında uçurtma uçuranlar var ne de elektrik telleri.
dünyanın en büyük ve güzel uçurtmalarını yapanlar, yine ve maalesef çinliler...
çocukken yapma konusunda pek yetenekli olamadığım ve satın almak için yeterince param olmadığı için uçuramadığımdır. ben de onun yerine şeytan uçurtması yapıp uçurmuştum. basit ve ucuz. (bkz: şeytan uçurtması)
bu gece sakin parçalar üzerinden gidiyorsak cihan mürtezaoğlu'nun uçurtmasını pas geçmek olmaz..

bu seferkini ceylan ertem ile seslendirmiş..

eh güzel de durmuş..