sözlükteki tüm entrylerini silip yazarlığının devam edeceğini sanan insan

garip insandır. sözlüklerdeki ilk amaç yazmaktır, paylaşmaktır. az yazıyorsundur, okumayı oylamayı daha çok seviyorsundur anlarım ama sen kalk uçurulan bir yazarın gazına gelerek sözlüğü bas, sonrasında tüm yazdıklarını sil devamında da hesabım neden kapatıldı de. inanılır gibi değildir. yazarlıktan çömezliğe alınman gayet doğaldır. bu konuyla ilgili ayı sözlük formatı düzenlenmiştir.
sözlük deneyimi olmayan insandır. elbetteki deneyimli yazarlar aramıyoruz ama insan biraz öğrenmek için çaba sarfetmeli. düşünsenize bu yazarların ekşi sözlükte yazmaya çalıştıklarını. kimsenin bu konuyla ilgili bir yerinden element uydurmasına müsaade edemiyoruz.

(bkz: sadece zirvelerden bir gün önce sözlüğe entry girmek)
(bkz: facebookta ayı sözlüğü kötülemek)
(bkz: bir koli mekanı olarak ayı sözlük)
ayı sözlük formatının 1. girdisinin 9. maddesi der ki;

"sözlük yazarları, girdilerinden kendileri sorumludurlar. sözlük yönetimi girdilerin hukuki yaptırımından sorumlu değildir. savcılık tarafından talep edildiği takdirde yazar ip bilgileri emniyete verilebilecektir. "

iş bu sebeple yazarın yazmış oldukları girdilerin bazılarını yada hepsini silme hakkıda kendisinde olduğundan* normal bir durumdur.

yine ayı sözlük formatının 2. girdisinde "ayı sözlükten silinme veya çaylak olma sebepleri: " kısmında belirtildiği gibi kişinin hesabının silinmesinde temel neden sözlük formatında belirtilenlerle çelişen durumların yaşanmış olmasıdır. sözlük formatında yazarın girdilerinin silinmesi ile ilgili bir durumda söz konusu olmadığından girdilerini silen bir yazarın normal olarak hesabının devam etmesi gerekmektedir. eğer yazar sözlüge giriş yapmaya çalışıyor ve yönetici / yöneticiler tarafından buna izin verilmiyor ise bu durum yanlış olandır ve yönetici/ yöneticilerin kendi düşüncelerine göre hareket ettiklerinin bir göstergesidir. acilen düzeltilmesi gereken bir durumdur.