ekşi sözlükten başlık aşırmak

diğer sözlüklerde bulunan başlık tanımlarının kelimesi kelimesine kopyala - yapıştır ayı sözlükte de olmasına yol açan hoş olmayan durumun fiil biçimi.
copy-paste tasvip edilmeyecek birşey. yapanları kınıyoruz. "kın"

"peki ya ekşi deki o yazıyı burada yazan yazar yazmışsa? yani entryler aynı kişiye aitse?" dedirtir bazen. aramızda ekşide, uludağda veya itü de yazan en az 10 yazar mevcut.
ayıp ayıp kardeşim olmaz öyle şey. paylaştıysan linkini ver bari. ama diğer sözlük yazarlarına da saygı göstermek lazım. hepimiz kardeşiz başka sözlüklerde yazdıklarımızı kopyala -yapıştır yapmak, paylaşmak güzeldir. sahi ya kimliğimi açığa çıkartmış mı oluyorum acep.*
isteseniz de olmayan aşırmadır. ekşi sözlüğe 2620100 başlık açılmış, genel bir başlık açmak isteseniz bir şekilde ekşi sözlükte ona yakın veya aynı başlık çıkıyor karşınıza, bu olasılık anca ayı sözlüğe ve gay hayatına özgü başlıklarda düşük oluyor. zaten bu aşırma durumu bütün ekşi sözlük klonlarında var olan bir şey. hatta google'a başlık tarzı bir cümle yazdığınızda, öyle bir başlık olmadığı halde itü ve uludağ sözlük seçenekleri ilk başta yer alıyor, bu da başka bir ayrıntıdır gözümden kaçmayan.
her bir konuda başlık açmış adamlar nerdeyse, yılların birikimi tabiki. ama mesela bizde olan bir sürü başlık onlarda yok, o da lgbt farkı diyelim.

örneğin;

(bkz: çağatay ulusoyun duştan çıkıp havluyu beline dolayıp evin içinde dolaşması) *
aşırmamak eldemi... 1999 yılından beri birikimi olan bir sözlük
bütün sözlüklerin yaptığı kaçınılmaz bir durum
ekşi sözlükte gördüğüm başlıklara ayı sözlük yazarlarının tepkisi ne olur acaba diye sıkça yaptığım şey. ayı sözlük yazarları ekşi sözlükte yazıyor olsalar burada işim ne?
bazen yaptığımdır. kişisel olarak etik ihlali gibi algılamıyorum. bu sözlükte de olması gerektiğini, lgbti bireyler tarafından da entry girilmesi gerektiğini düşündüğüm başlıklardan ibarettir.