uzun süreli ilişki

herkesin istediği... ama herkesin de "yok öyle biri" diye şikayet ettiği şey aynı zamanda.
gay ortamların sexe, tüketmeye odaklanması çok yıpratıcı. sexten başka bir şeyi paylaşamamak... ama sadece erkek vücudundan hoşlanmıyoruz ki biz (ben), erkek kafasından, erkek duruşundan, gülüşünden; tüm o erkeklikten hoşlanıyoruz.
kafadengi, bir ömür birlikte yaşayacak ve ölecek biri. ama ille de kafamızdaki biri... çok zor...
ilk aşık olduğum kişiyle ömür boyu bir arada olmak istemiştim *. baya uzun düşünmüşüm sanırım. 3 yılın ardından benim dışımda gelişen sebeplerde ayrılınca inancımı kaybetmiştim. o günden sonra sanırım beceremediğim, girmek de istemediğim ilişki türü.

yürütebilene sonsuz saygım vardır. tanrı ayırmasın, yüce enlil sizi kutsasın.
uzundan kasıt nidir bilmek gerek...
ilk altı ayda bitmiyorsa üç yıl gidebilecektir.
heyecanlandırırdı bu düşünce beni, yaşadıkça o heyecan azalıyormuş meğer. hayal edildiği gibi değil evladım cok monoton.
önceden hornet vs uygulamalarda bir şekilde birileriyle sohbet edebilirdik. ılişkiden bahsedebilirdik (namus bekçisi değilim, çokça seks de yaptım ama hayatımın seksten ibaret olmadığını biliyorum). şimdi herkesin çıplak pozları, tek amaç gecelik ya da düzenli seks arayışları. kimseyle konuşamıyorsunuz.

duygusal abaza olduğumu düşünüyorum. ama ilişki arama sebebim bu mu, duygusal abaza olmasam, ya da tek kişi hayatı yaşayacak gücüm olsa ben de seks odaklı mı olurdum bilmiyorum. ama güzel bir ilişki şimdilerde çok zor, çok.
anca hayal benim için. ben de hayallerimi daha ilginç hale getirmek için "uzun süreli ilişkiye sahip gay erkeklere üçüncü olmak" gibi bir hayale dalıyorum. siktiriboktan hayaller yerine havalı hayallerim olsun değil mi?
kg ile cm ile işi olmayan etten ziyade ruh birlikteliğine inanların ulaştığı süre
yaşanabileceğini 14 yıl tecrübe ettiğim ilişki türüdür... sabrı, yetinmeyi, karşındakinden önce kendine güvenmeyi, korumayı, aileye açılmayı, paylaşmayı, tartışmayı, acıyı, kahkahayı kısaca insan olmayı öğrenmeyi gerektirir. birlikte evrilebilirsiniz, birlikte devrilebilirsiniz nihayetinde birlikte kalkiyorsanız oluru vardır.
hiç unutmuyorum, ilişkinin son senesiydi. işyerime ziyarete gelmişti yine. işte kahve falan içiyoruz, iş arkadaşlarımla. bu gelişi farklıydı, bir tuhaf. konu benim gereksiz hassasiyetlerime geldi, nedense beni aşağılayası tuttu insanların yanında. kullandığı cümlelerde beni işaret zamiriyle belirtiyor bir de. deli olmuştum o gün.

son sene eve gider gitmez tartışmaya başlıyorduk. uzun ilişkilerde saygının bittiğini farkettiğin an bitirmelisin.
gaylife da uzun süreli bir ilişkiyi asla masum görmüyorum. mutlaka sadakatsizlik çıkıyor ortaya. zira çok beğendiğim bir çift vardı bir gece sevgilisi uygunsuz bir videosunu atıp beni arzuladığını dile getirdi. sevgilin var dediğim de arada renk iyidir dedi. neyim ben amk
masumiyetine inanılmaması yaşanılmayacağı anlamına gelmez. inançlarımızı başkalarının ilişkileri üzerinden değil, kendi yaşadıklarınız üzerinden perçinleyebiliriz. olmaz yoktur olduramamış olan vardır.
(bkz: kişi kendinden bilir işi)
isteyen yolunu, istemeyen bahanesini bulur.
one-month stand en iyisi.
taviz gerektirir. ya her iki taraftan, ya tek taraftan.
tahammül gerektirir her iki taraf için.
benim bildiklerim bu kadar.
  • /
  • 3