kirlikirpi

Durum: 321 - 11 - 11 - 8 - 16.06.2019 21:33

Puan: 4290 - Sözlük Kezbanı

4 yıl önce kayıt oldu. 5.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 17

savarona

savarona bugüne kadar inşa edilen kraliyete ait olmayan en büyük yattır.

atatürk’ün hastalığı ilerlediği zaman deniz havasının iyi geleceği düşüncesiyle bir yat satın alınmasına karar verildiğinde bu güzeller güzeli tekne tüm dünyada kendi sınıfındaki yatların en büyüğü, en güzeliydi. bembeyaz bordası, yumurta sarısı rengindeki iki bacası, burnunda ileriye doğru uzanmış cıvadrasıyla gerçekten çok zarif bir yattı. 1938 yılında savarona türk hükümeti tarafından satın alındı.

cumhurbaşkanı

türkiye cumhuriyeti tarihinde toplamda 12 cumhurbaşkanı bulunmaktadır. görev tarihi sırasıyla cumhurbaşkanlarımız;
mustafa kemal atatürk
ismet inönü
celal bayar
cemal gürsel
cevdet sunay
fahri korutürk
kenan evren
turgut özal
süleyman demirel
ahmet necdet sezer
abdullah gül
recep tayyip erdoğan

konteyner

genellikle deniz ürünleri, et, taze sebze gibi çabuk bozulabilecek mallardan, tahıl, kahve vb.ye değin birçok değişik malı ülkeden ülkeye ya da kentten kente taşımada kullanılan, çelik, alüminyum vb.den yapılmış, kilitlenip mühürlenebilen kapakla donatılmış büyük kap.

kuzey makedonya

1991 yılında yugoslavya'dan bağımsızlığını ilan eden ülke, makedonya adını almıştı. ama makedonya ismini kendi kültürel mirası olarak gören atina, ülkenin yunanistan'ın kuzeyindeki makedonya ili üzerinde de hak iddia ettiğini öne sürmüştü. isim değişikliği talep eden yunanistan'ın blokajı nedeniyle makedonya, ab ve nato üyesi de olamamıştı.

yunanistan ile varılan anlaşmanın ardından makedonya'nın isminin ‘kuzey makedonya cumhuriyeti' olarak değiştirilmiş ve iki ülke arasında normalleşme süreci başlamıştır.

ayı sözlük yazarlarının hobileri

ahşap boyama, bileklik örme, deneme yazma, 3d puzzle ve lego architecture serisi.

sex and love around the world

ünlü cnn muhabiri christiane amanpour'un yaptığı netflix'de de yayınlanan seri. dünyanın pek çok yerinde toplumsal açıdan seks ve birlikte olma durumu inceleniyor.

bölümler: tokyo, delhi, beyrut, berlin, akra ve şangay olmak üzere altı adet.

tokyo ve beyrut benim favorilerim.
beyrut'ta bizim toplumumuzla ortak o kadar çok nokta var ki keşke türkiye'den istanbul olsa dedirttirmiyor.

mutlaka tavsiye ediyorum.

buzdolabı

ha bir de yazın kapağını açık bırakıp evi serinletmeye çalışmışlığım da vardır bu eşyayla.

buzdolabı

işim gereği her gün binlercesine maruz kaldığım, eve geldiğimde yüzüne bakmadığım avrupa doydu buzdolabına hala kim alıyor bunları da gönderiyoruz diye trip attığım, 7 milyar insan yaşıyorsa şu dünyada bunlardan kaçının yeni bir buzdolabına ihtiyacı vardı da sattık diye mantık kurmaya çalıştığım eşya.

tüberküloz

robert koch tarafından m. tuberculosis basilinin keşfedildiği ve hastalığın teşhis ve tedavisinin yolunu açan 24 mart 1882 gününe ithafen her yıl 24 mart ‘‘dünya tüberküloz günü” olarak anılmaktadır. tüberküloz tüm dünyada ilk on ölüm sebebi arasında yer almaktadır ve küresel bir halk sağlığı sorunudur. verem adı da verilen hastalık için türkiye de yaşayanlar genellik 6 yaşından önce yapılan bcg aşısı ile yaklaşık %85 oranında koruma altına alınmıştır.

ayı sözlük yazarlarının benzetildiği ünlüler

madame x

albümden future şarkısını eurovision 2019 tel aviv'de sunmuştur. arka planda yıkılan özgürlük anıtı görselleri ve wake up yazısıyla kalplere korku salmıştır.

ayı sözlük yazarlarının evcil hayvanları

bir yaşında herkesin abdullah dediği oysa sosyal medya da anket sonucu en çok oy alan lades ismini verdiğim sarman bir kedim var. kendisi asla uslu değil, sürekli olarak çıplak gördüğü kol ve ayaklara saldırmaya meyilli, evde her an her yerde pusu kuran sadece mama istediği zaman yanaşan bencil pisliğin teki. ama tüm bunlara rağmen düzenli olarak her gece saçımı yalayarak temizler, uzandığımda kucağıma çıkıp hemen mırıldar, apartmana girdiğim an sesimi ve ya kokumu duyup direkt kapıya koşar bacağımda yuvarlanır. her ne kadar bazen nefret atsakta birbirimize o iyi ki kollarımda tırnaklarının izini, kazaklarımda tüylerini, halılarımda kumlarını bırakıyor. en iyi sırdaşım her ne anlatırsam anlatayım kimseye asla anlatmaz.
benim canım kedim o, o iyi ki var!

sıcak su torbası

amiş

ekmek yaparken artan mayayı birbirlerine gönderen topluluk.

(bkz: amiş dostluk ekmeği)

tarif için;
https://nesemistanbul.blogspot.com/2017/...

beyti

yeni iş yerimde çalışanların isimlerini ezberlemeye çalışırken kodlayıp yanlışlıkla kebap bey dediğim adamın adı.

toffee nut latte

2019

sevgilinin sürekli hornette takılması

artık eski olan sevgilidir bu kabul edilmelidir keza sevgili kelimesindeki sevgi başka insanlara kaymaya meyil etmiştir.

yılbaşı alışverişi

yılbaşı, yılbaşı değil ay sonu hatta yılsonu. ama nerde bende o kabarık cüzdan.

götüne güvenen şöyle gelsin

sıla'nın çıkış parçası "...dan sonra" da geçen beeplenmiş cümle.
  • /
  • 17

heteroseksüel arkadaşı teselli etmek

- selin, nasılsın kankacım?
- iyi değilim dark mehmet beni aldatıyormuş, hem de bir erkekle!
- vay ibne, üzülme selincim sikerim ben onu..! *

insanın yaşlandığını anladığı an

pisuvardaki siyah killarınızın beyazladığını farkettiğiniz andır. o an hayatınızın en büyük tra jedisidir artık. olur olmadık zamanlarda suskunlaşmaya başlarsınız.

çocukluğunuzda henüz minicik bir yavru bear olduğunuz, mandalinayesili pantolon giydiğiniz, arkadaşlarınızla bearabeare sabahlara kadar pony slaystation oynadığınız , yaşadığınız küçük ve şirin mahallede, mahallenin bakkalinin kocasinın size elma şekeri verdiği günleri hatırlarsınız.

gençliğinizde bear sikertir tavırlarla ortalarda bir azgın ve aynı zamanda naringergedan özgüveniyle
gezdiğiniz, nickimi sallasam ellisi diyerek kimseyi beğenmediğiniz günleri anımsar, hey gidi hey bir zamanlar ciwan gibi delikanlıydım ama şimdi olmuyorneyapsamolmuyor diyerek iç çekersiniz.

yıllar geçmiş, 1baltayasap olamamışsınızdır. eskiden ahmetonskinin saçları kadar karizmatik olan saçlar dökülmeye, bir kelayi olmaya başlamışsınızdır. gençliginizde aslan yürekli richard gibi dikelen sikiniz, zavallı bir yorgun pipiye dönüşmüştür. teselliyi salaş meyhanelerde, rakı şişesinin dibinde her gece sarosbalık olmakta bulursunuz. performansınızdan memnun olmayıp, aaa niye öyle oldu diye soran ve iktidarsız olduğunuzu
ima eden partnerinize utangaç bir edayla askolsunbenöylebirinsanmiyim
dersiniz.

ve honeybeenim gençliğim anne şarkısını her duyduğunuzda keremce duygulara kapılırsınız, gözleriniz dolar. yaşlanmak böyle birşeydir işte.


god control

14,5 yıldır bekledigim madonna şarkısı olarak kayıtlarıma işledim. böyle bir disco-house'a ihtiyaç vardı. ıs lan dım!

ramazan davulcusuna söylenmek istenen sözler

11 ay işsiz kalmak nasıl bir duygu?

en sevilen küfürler

en sevilen küfürler

"o elini alır g.tüne sokarım, sürahi gibi gezersin ortalıklarda." - en sevdiğim.

bir heteroseksüele aşık olan geyin yapması gerekenler

zorlu sevdam

aşık olmayanı bile aşk psikolojisine sokar. beni sokmuştu bayağı. niran ünsal söyler.

tüm zamanların en iyi kitabı

ayı sözlükte homofobik tipler olması

daha çok en ufacık bir eleştiriyi nefret söylemi zanneden bifobik yazarların abartısından kaynaklanmaktadır. biseksüelleri eşcinselden saymadığını söyleyen (bkz:#383707) (bkz:#381623), panseksüelliği ilgi orospusu ve mide bulandırıcı olarak gören (bkz:#389536) kendi türdeşlerinin erkekliğini sorgulayan (bkz:#383644) (bkz:#381318) ve feminen gaylerin ve biseksüellerin homofobiyi yaratan kişiler olduklarını iddia eden (bkz:#381908) (bkz:#388792) feminenlere top diye hakaret eden (bkz:#384029) yazarlar bence önce kendi içselleştirilmiş homofobilerini ortadan kaldırsınlar.

Toplam entry sayısı: 321

2020 tl ile yapılabilecekler

28 adet milli piyango tam bileti alabilir ve zengin olmayı umabilirsiniz.

bursa

bursa çocuğuyum videosundan sonra homofobinin hatsafhalara ulaştığı, bazı sokaklarına girmeye cesaret bile edemediğim, unesco tarafından bir cok tarihi bölgesinin koruma altına alındığı, doğal güzellikleri bol ve hepsi şehir merkezine uzak, beyaz lahanaya kelem, bezelyeye araka denen şehir. cantık, iskender, pideli köfte, inegöl köfte, cevizli lokum, kestane şekeri, kemalpaşa tatlısı, şeftali başkentidir. evliyalar şehri olarakta bilinir. nüfusun çoğunluğunu balkan göçmenleri oluşturur.

fermuarın açık kalması

hep yakalarım biri de çıkıp demiyor ki neden oraya bakıyorsun

seviştikten sonra söylenecek en aptalca sözler

kirpi gibisin jilet mi kullanıyorsun?

götüne güvenen şöyle gelsin

sıla'nın çıkış parçası "...dan sonra" da geçen beeplenmiş cümle.

cips paketinin yüzde yetmiş hava olması

erkeklerinde aynısını kendi bedenlerine protein tozlarıyla uygulamasına neden olan ilham kaynağı.

gece gece insanın moralini bozan şeyler

yaşamdan zevk alamamam. yalnızlık istediğim zamanda yalnız kaldım zevk almadım, uzun süreli, kısa süreli ilişki yaşadım, tam anlamıyla bağlandığımı ya da aşık olduğumu söyleyemem, gerçek dostum sandığım bir dost edindim, çok fazla arkadaş edindim hiç birinde kendimi göremedim. kendime hiç dokunmadan orgazm oldum, abartılacak kadar zevk veren bir şey değildi. kardeşim olsun istedim, yeterli ilgiyi gösteremedim. annemle yaşama kararı aldım, birbirimizi yıprattık. babama bağımlı olmadan yaşamak istedim, okuduğum bölümün onun referansı olmadan bir boka yaramayacağını bile bile okuyorum. kendi hayatımdan zevk almıyorsam başka hayatları okuyarak avunurum dedim, bunu çok fazla yaptığım için onada hevesim kalmadı. ilahi aşka ulaşmak istedim, ilahımı seçemedim. hayır depresif değilim, sadece gece gece moralim bozuldu hepsi bu.

yakışıklı ama göbekli erkek

kendimi bu sınıfa koyduğum, sonra yakışıklıyım diyecek kadar narsist olmadığım için geri çekildiğim fakat göbeğim olduğu gerçeğinin tek değişmez şey olduğu ve sanırım kafama taktığım en büyük sorunum. çok düşündüm kalori kaybettim bir dilim pastam olacaktı.

marie curie

fakir, ama kalbi eğitim için atan bir ailede doğmuştur. hep daha fazlasını öğrenmek istemiştir. bir yandan çalışmış, bir yandan da bilimin sınırlarını zorlayacak adımlar atmanın hayalini kurmuştur. hayatı pahasına da olsa bu hayallerini gerçekleştirmiştir. elementlerin ölümcül ve gizemli dünyasına yelken açmış, fırtınalarla, dev dalgalarla boğuşmuştur. nobelleri toplamıştır. bir çok ilke imza atmıştır. üstelik tüm bunları, laboratuarında bulunan tek elbiseyi, önlü arkalı giyerek yapmıştır. zenginliği hep başkalarında görmüş ama insanoğluna zengin bir bilimsel miras bırakmıştır. ölümcül radyolojiyi, kadınsı hassasiyetiyle evcilleştirip, kullanımımıza sunmuştur. bedenini tutkulu aşkı bilime kurban etmiştir.

bursa

bursa çocuğuyum videosundan sonra homofobinin hatsafhalara ulaştığı, bazı sokaklarına girmeye cesaret bile edemediğim, unesco tarafından bir cok tarihi bölgesinin koruma altına alındığı, doğal güzellikleri bol ve hepsi şehir merkezine uzak, beyaz lahanaya kelem, bezelyeye araka denen şehir. cantık, iskender, pideli köfte, inegöl köfte, cevizli lokum, kestane şekeri, kemalpaşa tatlısı, şeftali başkentidir. evliyalar şehri olarakta bilinir. nüfusun çoğunluğunu balkan göçmenleri oluşturur.

aktif gay

çirkin ama kaslı erkek

dışı çikolatalı içini fındıklı sandığın leblebili çıkan atıştırmalık.

gece gece insanın moralini bozan şeyler

yaşamdan zevk alamamam. yalnızlık istediğim zamanda yalnız kaldım zevk almadım, uzun süreli, kısa süreli ilişki yaşadım, tam anlamıyla bağlandığımı ya da aşık olduğumu söyleyemem, gerçek dostum sandığım bir dost edindim, çok fazla arkadaş edindim hiç birinde kendimi göremedim. kendime hiç dokunmadan orgazm oldum, abartılacak kadar zevk veren bir şey değildi. kardeşim olsun istedim, yeterli ilgiyi gösteremedim. annemle yaşama kararı aldım, birbirimizi yıprattık. babama bağımlı olmadan yaşamak istedim, okuduğum bölümün onun referansı olmadan bir boka yaramayacağını bile bile okuyorum. kendi hayatımdan zevk almıyorsam başka hayatları okuyarak avunurum dedim, bunu çok fazla yaptığım için onada hevesim kalmadı. ilahi aşka ulaşmak istedim, ilahımı seçemedim. hayır depresif değilim, sadece gece gece moralim bozuldu hepsi bu.

kılıçdaroğlu'nun yerine chp'nin başında olması gereken şahıs

büyük istanbul depremi

istanbul'u gereksiz kalabalığından temizleyeceğine inandığım, ülkenin nüfus dağılımını dengeleyecek, tarihi dokuya zarar verip yeni otel bölgelerinin önünü açacak hadise.
Henüz takip eden biri yok.