marilyn manson

ismini marilyn monroe ve charles manson* dan almış abd li müzisyendir. asıl adı brian hugh warner dır. 2007 temmuzunda radarlive festivalinde* türkiye ye gelmiş ve sahneye geç çıkmasına rağmen* performansıyla hayran bırakmıştır.
bazı şarkıları :
sweet dreams
the beautiful people
antichrist superstar
mobscene
personal jesus vs. vs. vs.
halk tarafından; eminemden sonra kendi penisini yaladığını duyduğum 2. müzisyen.
yıllardır keyifle dinlediğim metal man..
kendisine oral yapabilmek adına kaburga kemiklerini aldıran, kulisinde her zaman 18 yaşında 2 çıtır ve gaz maskesi* bulundurduğu söylenen süper star.
bir ödül töreninde 2 şarkılık mini bir konser veren ama ritim gitarları johnny deppe çaldırarak o mini konseri günlerdir konuşturan müzik adamıdır.
esasında çok ama çok özlü şarkıları olan bir kardeşimizdir. çalışmalarının ve başarılarının devamını diliyoruz.
zamanında evan rachel wood gibi güzel bir ablamızla beraber olmuştur kendisi.
umut sarıkaya kendisini şu şekilde yorumlamıştır. *

http://arielortega.blogspot.com/2009/10/marlyn-manson-saglk-raporu.html

ayrıca müzikten çok resim çizmeyi sevmiştir kendisi. 2000'li yılların başlarında kendi resim sergisini açmıştı. eat me, drink me albümünün tüm şarkıları evan rachel wood'a adanmıştır sanıyorsam.
1994 get your gunn albümüyle çıktı. aslında tam olarak ne zaman patladı bilmiyorum ancak lunchbox single'ının baya tuttuğunu biliyorum. ilk çıktığında manson, tamamen vahşi diyebileceğimiz bir portre sergiliyordu. giydiği korseler, jartiyerler, uzun siyah saçlar, tüm vücudu yara bere içindeydi. incili yaktı parçaladı, kendini kesti, konserin ortasında masturbasyon yaptı. sloganları genelde "kötü çocuk" imajından çok gerçek bir kötü çocuk olduğunu kanıtlıyordu.
we hate love, we love hate.
porno yıldızı dita von teese ile evlendiğinde de kimse şaşırmamıştı.
ve 2004te lest we forget albümü -bir nevi best of albümüydü- yayınlandıktan sonra bir süre hiçbir şey yapmadı. ardından 2007 de eat me drink me ile geldiğinde manson, eski manson değildi. o anormal hareketleri, farklı düşünce yapısı ve anarşizmi gitmişti. kalbi kırık koca bir oğlan çocuğu olmuştu. kendini ne kadar toparlamaya çalışsa da 90' ların sonu ve 00' lerdeki enerjisini, başarısını ve ilgi odağı olmayı başaramamıştır.
belki de 30 yaş krizi bilmiyorum.
belki de artık zamanı gelmiştir.
marilyn manson - tourniquet

ve çok sevdiğim kapanış bölümü

i am your tourniquet
prosthetic synthesis with butterfly
sealed up with virgin stitch
if it hurts, just tell me
preserve the innocence
i never wanted it to end this way
but flies will lay their eggs
eat me drink me ile bir arebesk metal albumu cikartmistir ozamandan sonra eskisi gibi olamadi sesi cikmiyor zaten ickiden, simdi film ceviriyormus diye duydum
en çirkin ünlülerden biridir.
mechanical animals ve holy wood (in the shadow of the valley of death) albümünde bin kere dinlesem bıkmayacağım isyankar, dinsel, trajik ve sansasyonel şarkıları ve duruşuyla dikkatimi çekerken; artık yaşını başını alıyor olmasından mı nedir depresif hatta melankolik şarkılar yapan ve böyle bir forma bürünen şarkıcı. her ne olursa olsun bende yeri ayrı.

the mephistopheles of los angeles:
ergenliğimde öküz gibi dinlediğim adam. albüm ve parçaların arasındaki hikaye acayip güzeldi, sonradan müzik türünden uzaklaştım.
babalar günü mesajına bayıldım.

https://twitter.com/marilynmanson/status/876481823047426049
babalar günü mesajıyla yardırmış olan şarkıcı.

ilahi marilyn ya. çok kafam adam bu.
aşıktım bu adama ben yaa taaa bilmem kaç sene önce pazar günü akşamlarında trt2 de yayınlanan bir rock gecesi programında bir klibini görmüştüm. long hard road out of hell bu şarkının klibinde gördüm ve sonra araştır araştır buldum herifi. tabi o zaman internet daha yavaştı. şimdiki gibi değildi. aboo dede çıkıcam şimdi. neyse gel zaman git zaman ben bu herifin çıkan bütün rock dergilerinde falan bütün posterlerini topladım astım duvarıma bu adam uyuyor bu adamla kalkıyordum. holywood albümüne hastayım. aslında eat me drink me albümü de çok güzeldir. lakin bence asıl çıkışını ve ününü basçısı twiggy ramirez'e borçludur. onunla çaldığı bütün albümler neredeyse hit düzeyindedir ki bunda twiggy'nin payı çok büyüktür. yazdığı şarkıların çoğunun bestesi twiggy' ye aittir ki kendisiyle kısa süreli bir aşk da yaşamıştır. hatta o zamanlar kaburgasını aldırıp kendine blowjob yapıyor dedikoduları da çıkmıştır. velhasıl ne yaparsa yapsın hala gönlümün efendisidir. hoş artık konserlerinde eski performansını göstermese de gençliğimin aşkıdır.