büyük istanbul depremi

kalp gözü açık yazarlar tarafından ön görüde bulunulan, gerçekleşmesi halinde sadece istanbul'un değil büyük sanayi merkezleri olan izmit,bursa ve sakarya'nın da ciddi bir şekilde etkileneceği deprem..
istanbul'u gereksiz kalabalığından temizleyeceğine inandığım, ülkenin nüfus dağılımını dengeleyecek, tarihi dokuya zarar verip yeni otel bölgelerinin önünü açacak hadise.
kendimi bildim bileli olacağı söylenen ancak bir türlü olmayan deprem. büyük ihtimalle hiçbir zaman olmayacaktır. bu söylentiyi çıkarmanın pek çok amacı vardır. benim aklıma gelen ilk iki tanesi şunlar;

1 - yoğun göç alan istanbul'un artık göç almamasını sağlamak. insanları korkutmak. deprem olacak olm gelmeyin, demek.

2 - yeniden şehirleşme, eski binaların yıkılıp yerine yenilerinin yapılması amaçlanarak yeni rant kapıları açmak. tabii istanbul'da bina yapılacak bir yer bile kalmadı. ormanları ve eski binaları talan etmek dışında bu şehirden nasıl rant elde edebilirler?

gönder allahım gönder.ahır gibi evlere milyar fiyat çeken ev sahiplerinin mülklerini yere batır.bok varmış gibi istanbula gelenlerin sayısını azalt,köle gibi çalışıp it gibi yaşamanın sebebi zenginlerin kölelerini sayısını düşür.kurdun kuşu yaşam alanı ormanları ağaçları yok edenlerin rant kağılarını kapat.binlerce yıllık tarihi mirasın anasını sikenlerin gününü göster.
fark etmez arada bende geberebilirim kalanlar insan gibi yaşar en azından. iş çıkışı metrobüsler de kesilmeye giden koyun gibi yolculuk yapmazlar,yollarda geniş geniş yürürler,insan gibi evlerde insan gibi yaşarlar.
gece gece rastgele düşen başlık ama merak etmeyin doğal afet unutulduğu zaman gelir mantığıyla hareket edecek olursak şu an rahat olabilirsiniz.