adio963

Durum: 557 - 0 - 0 - 0 - 01.06.2018 01:24

Puan: 6651 - Sözlük Kezbanı

4 yıl önce kayıt oldu. 5.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 28

gaylerin sanata çok yatkın olduğu gerçeği

zamanında bir panelde hocamız beyinlerin arasındaki korpus kallozum denilen iki beyni entegre eden beyin bölgesinde daha çok bağlantı olduğundan söz etmişti, bunun anlamı sağ beynin olaya daha çok iştiraki olabilir. tabi burda unutulmaması gereken ise bu çalışmalara yaklaşımın her daim şüpheyle olması gerektiği.

ayı sözlük chat

bugün girdiğim sınav hak etmediğim düzeyde kötü geçti, yapmam gereken oturup ağlamak mı yoksa çok üzülmek mi? belki hiçbiri değil bilmiyorum, tek bildiğim beni bundan uzak tutacak insanları görmek istediğim. hak etmeyen insanlara diğer heyetlerin bol keseden puan vermesine bizimkilerin bu kadar kıt davranması inanılmaz canımı sıkıyor.üzüldüğüm tek şey emek hırsızlığının var olması. peh.

ayı sözlük itiraf

dibi gördüm galiba yeniden,
neden olmuyor,
yorganı kafama çekip uyumak dahi dindirmiyor iç sesimi,
başka türlü bir şey hakikaten istediğim,
peki ya kendimi beğendirebilmek için çabalamam ahlaken bir problem değilse nedir?
tüm bunun için bir tarafını gizlemek,
ya da abartarak göstermek,
ağır.... boğuluyorum.
gittikçe dibe giriyorum,birini istiyorum ki çekip çıkarsa beni tonlarcasından, kafamı soktuğum dert kumundan.

ayı sözlük chat

inanılmaz başım ağrıyor pufs

samanyolu

oraya tekrar bakın. orası evimiz. o biziz. sevdiğiniz ve tanıdığınız, adını duyduğunuz, yaşayan ve ölmüş olan herkes içinde bulunuyor. tüm neşemizin ve kederimizin toplamı, binlerce birbirini yalanlayan din, ideoloji ve iktisat öğretisi; insanlık tarihi boyunca yaşayan her avcı ve toplayıcı, her kahraman ve korkak, her medeniyet kurucusu ve yıkıcısı, her kral ve çiftçi, her aşık çift, her anne ve baba, umut dolu çocuk, mucit, kâşif, ahlak hocası, yoz siyasetçi, her süperstar, her "yüce önder", her aziz ve günahkâr onun üzerinde - bir günışığı huzmesinin üzerinde asılı duran o toz zerresinde.

carl sagan

an

cem adri'an
teom'an
dum'an

anı yaşa.

hiçbir yere ait olamamak

bir bavul değil miyim çoktandır zaten, belki bir bavul bile fazla, bir sırt çantasından ibaretim aslında. sırt çantam ve ben nereye gidersek ait olduğumuz yer orası oluyor genelde. odam ya da evim diyebileceğim hiçbir yer yok,kaldığım yerlerin hepsinde yaşam sürem belli idi.şuanda olduğu gibi evim,öğrenci evim ta kii üniversite bitene kadar.
ağır. o kadar.

ayı sözlük itiraf

vallahi bunaldım, sınavlarrnn sınavlarrrnnn yeter .

hayatımın rahat ettiğim dönemine gitmek istiyorum artık.

insana yaşama sevinci veren şeyler

kabız olan kişiye anal seks önermek

anal sifinkterler genişlerken uyarılacağı için bağırsak motilitesini artırabilir , kısacası evet işe yarayabilir.

muz

zaman zaman "erkek muhabbetlerinde" kişiler arasında esprisi geçiyor,insanlar muza gülmemizi bekliyorlar, muz lan allahın muzu, heh aynen penise benziyor, komik evet tamam.

hornetteki lgbt mafyası

nasıl çözüldüğünü merak ettiğim başlık, hangi adımlarını izlediğini yazarsan muhtemel başımıza gelecek olaylarda bizim de elimizde bir kılavuz olabilir. *

ayı sözlük yazarlarının becerileri

sikin kalkmaması

psikolojik nedenlerin yanında penisin erekte olması ya da kalkması diye tanımladığımız olayın aslında damarlarda ki kan miktarının artması olduğunu düşünürsek, damarı etkileyen tüm hastalıklarda karşılaşabileceğimizi teorik anlamda ileri sürebiliriz. nedir bunlar;
özellikle şeker,hipertansiyon,kalp hastalıkları vs.

elif şafak

güven kıraç

evimiz olacak mı adlı bir dizide oynardı, ben onun sonradan gösterimlerine yetişebilen bir kuşaktanım ama çok beğendiğim ve sonradan açıp youtube'dan izlediğim bir dizi idi. seda sayan'ı bile dize getiren kaynanalar , yıllar sonra hatırladım bak. ehehe

sözlükte kimseyi tanımamak

şuradan yeşillendirin tanışalım dediğimdir.

matematik öğretmenine aşık olmak

okuldaki hocalarım,şimdide üniversitedekiler hiç bir daim ilgimi çekemedi, lisemde hocaların birçoğu 80'lerden beri bizim lisede öğretmenlik yaptıkları için yaşıma uygun değillerdi, şimdi ise zaten yılların profları vs yine yok

(bkz:olgun sevmiyorum tatlım hiç öpmiyim)

bahtabakan

biri bu adamı geri getirsin,entrilerine bayıldığım

herkes bu kadar yalnızken, neden herkes bu kadar yalnız?

herkes yalnız olmaktan ve anlaşılamamaktan bu kadar şikayetçiyken akıllara zarar şu soru fikir dünyamızda beliriyor
herkes bu kadar yalnızken, neden herkes bu kadar yalnız?
yani birilerinin yalnız olması bir diğerlerimizin eş bulma olasılığını neden artırmıyor?
ah ulan yalnızlık!
gecenin her daim bu saatlerinde basa gelen sen,
hoşgeldin,
birazdan benden yine o müziği açmamı ve yine kendin olan yalnızlığımı düşünmemi isteyeceksin,
ve ben yine bir şeye varamayacak dipsiz bir kuyu gibi seni düşünürken yine sana varacağım,
sonuç yine sen ve sen!
  • /
  • 28

ben geldim sözlük

uzun zamandır yoktum, belki hissettin, sanırım sevgili ekmekarası'nın uçurulmasının ardından yazmadım pek. belki de sen de pek dikkat etmedin, her neyse döndüm, kürkçü dükkanına buralardayım ararsan. bir bilsen başımdan neler geçtiğini !
ah bir anlatsam sergüzeştimi !
nasıl üzüldüm, yıkıldım, aldatıldım sözlük aldatıldım! ayağa kalktım tekrar, çalışmaya başladım hem de iki işte birden. günde dört saat uyuyorum, uyumayınca aklıma da gelmiyor sıkıntılar.
iyileşiyorum diyemem ama değişiyorum.
anlatırım aklıma geldikçe, sen dinle sözlük, en iyi sen dinliyorsun.

Toplam entry sayısı: 557

tanrıya sorulacak ilk soru

neden sevgilim yoğğğ? sonra bidee neden yolladığın kitaplarda eşcinselliği övmedin ki, tek suçumuz aşık olmak mı?
seni seviyorum ama genede allahım, bilmem neden ama sana inanmak bana iyi geliyor, varsın ve oradasın bunu bilmek kadar muhteşem bi şey yok bence..

tunca tutkun

oturayım bana müzik anlatsın , oturayım bana yaşamını anlatsın, uçsuz bucaksız yaşam heybesinden. bir zirvede yanımda oturduğunda , onda eskilerin naftalin kokulu ruhunu aldım. bunu hissetmek bile o kadar ilginç geldi ki... bilmem, neşesi hiç eksik olmasın! daima neşeli çocuksuluğunu kaybetmesin ve heybesinden daha çok anıyı daha çok yazsın.

meni yutmakla hiv bulaşır mı

hıv virüsü zarflı bir virüs dolayısıyla lipit yapılı bir dış zara sahip bu da onu dış ortamlara, ısıya ve kurumaya karşı dirençsiz kılıyor. oral seks dahilindeki ağız içi ph, enzimli bulamaç ortam gibi nedenlerden ötürü oral seks ile bulaşması mümkün durmuyor.
ayrıca hıv pozitif lik ile aids arasında fark var yukarıda faredir farenin bahsettiği gibi. eskiden 3 lü retrovirulan tedavi öncesi çok insan hayatınu kaybetmiş fakat şu an 1 yıl içinde enfekte edebilitenizi kaybeden ve yaşam standartlarını çok yukarı çeken bir tedavisi mevcut. bu yüzden hıv pozitif çıkar mıyım korkusu yerine tanı almalıyım kaygısı taşınmalı,cd4, t lenfosit seviyeleri anlamlı düşüş yaşamadan önce.

asghar farhadi

1972 doğumlu iranlı sinema yönetmeni.84 ve 89. akademi ödüllerinden yabancı dilde en iyi film ödülüyle dönmüştür.
filmlerini izlerken nuri bilge gelir aklınıza, filmlerindeki karakter çizimindeki başarı sizi günlük hayatın içinden bir kesit izlenimi verdirir. filmleri o kadar gerçek hayattandır ki kameralar olmadan tanrı bakış açısıyla filmdekilerin hayatını süzseniz ancak bu kadar abartısız ve berrak çizimlerle karşılaşırsınız.
bunu ifade etmek için de zaten dostoyevski film yapsa ancak bunu yapabilirdi denilir.

89. akademi ödüllerine amerikan başkanı trump'ın politikalarıyla ülkeye giriş ve çıkışların zorlaşmasından ötürü katılamamıştır.fakat yapacağı konuşma yazılı bir demeç halinde yayınlamıştır. okunmasını şiddetle tavsiye ediyorum

elif şafak

şaban’la recep’in aşkına ramazan engel olamaz

tam anlamıyla homofobiklerin ekmeğine yağ sürmek olarak yorumladım, başkalarının düşüncesine saygı duymadan yapılan eylemler sempati değil antipati kazandırır, soyunarak farkındalık yaratılamaz ..
çıkıp "o mizah" naraları atmanın anlamı yok hiç kimse 3 maymunuda oynamasın yaşadığımız ülkenin mizah anlayışı belli ve hiçbirimiz birer şahan,cem,ata değilsek bunun bir anlamı yok...

ahlak

doğuştan beynimize kazınan bazı çerçevelerdir ahlak, toplumdan toplumada bu çerçeveler değişebilir, toplumlar bu çerçeve dışına çıkmayı ahlaksızlık olarak görür ve bunu yapanları toplumdan dışlar, yani aslında doğuştan herkesi tek düzeleştirmeye çalışan bir sistemde doğar insan... halbuki yoktur efenim böyle bir şey, insanlar kendileri koyarlar kendileri uygularlar,bunlara göre :
kaçakçılar hırsızdır fakat en büyük kaçakçı olan devletler görmezden gelinir...
hırsızlar ahlaksızdır fakat en büyük hırsızlar yani iktidarlar bunu hiç işlemezler....
transeksüeller sapkındırlar fakat sürekli fikir değiştiren politikacılar ülke kurtarıcılarıdır...
mafya kara paralı işler yapar fakat en büyük mafya devlet gayet masumdur...

kısacası ahlağın varlığı tartışıla durup gelmiştir bu zamana kadar , kesin olan ahlağın evrensel olmayışıdır...

bodrum'da kıyıya vuran suriyeli çocuk cesedi

1-2 ay önce pis suriyeliler , iyk suriyeliler onları ülkemizden kovalım, çadır kente ne gerek var* diye cıyak cıyak bağıran arkadaşlarımın bugün, "insanlık kıyaya vurdu" manşetiyle duvarımda çıkması çok entrasandı gerçekten. ayırt ediliyor, öğreniyoruz efenim kimler popüler kültür kurbanı insan müsveddesi ,kimler cana can değeri veren insanlık timsali....

şebnem korur fincancı

istanbul tıp fakültesi , adli tıp ana bilim dalı öğretim görevlisi , aktivist , insan hakları savunucusu.tihv kurucu üyesi, harika bir insan. hrant dink ödülü sahibi hayatı için

akp

uyguladıkları ekonomi politikalarıyla övünen parti, iyidir hoştur özelleşme yapmak mantıklı bir hareket kabul edilebilir ancak özelleştirmede ; özelleştirme yapılan yerlerden gelen paralarla yeni üretim tesisleri yapılır ki özelleştirilen firmalara hem rekabet yaratsın hemde süreklilik sağlanarak ileride özelleştirilecek kurumlar oluşturulabilsin, ancak akp maalesef bunu değilde yol, han , hamam yaptı ve bunlar geri dönüt veremeyen şeyler, çalıp çırpmaya girmiyorum onu zaten her iktidar bir nebzede olsa yapar... maalesef bunlardan dolayı oluşan balon ekonomi son zamanlarda sönüyor gibi, adalet sistemine falan girmiyorum, giremiyorda olabilirim (bkz: ulaşmak istediğiniz sayfaya ulaşılamıyor), ayrıca bence başka hiç bir dönem olmadı ki insanlar bukadar ötekileşsin ve nefret söylemi bu kadar artsın ...
son olarak elbette çamur atmıyorum efenim ben neden istemeyeyim güzel ülkemin artık refaha ulaşmasını...

arkadaşının gay olduğunu nasıl anlarsın

özsel tortopun yazdığı bir çeşit röportaj niteliği taşıyan bir yazı herkes aklınca bir şeyler yazmış fakat en ilginci yine bir geyden gelmiş;

"ben de bir gay’im. ve bizi tanımanız hiç de zor değil aslında...

işte size bizleri tanımanız için birkaç ipucu…

bir erkek;

-fazla duygusalsa,

-aşırı bakım yapıyorsa,

-madonna’yı çok seviyorsa,

-olaylara aşırı tepki veriyorsa, bazı konularda kadınlarla yarış halindeyse,

-ferzan özpetek filmlerinin hepsini biliyorsa,

-homofobikse,

-fal bakıyor ve baktırıyorsa,

-yatağa girdiğinde hep bahaneler uyduruyorsa ve ilişkiye giremiyorsa,

-konuşurken ellerini çok fazla kullanıyorsa,

-sürekli izlediği bir türk dizisi varsa,

-diyet yapma takıntısı varsa,

-iç çamaşırları fazla estetikse,

-en önemlisi de en yakın arkadaşları kızsa gay’dir. " kerem t.

yazının tamamı için
http://www.posta.com.tr/yasam/YazarHaber...


e ne dersiniz sizde de var mı bunlar? yoksa arkadaşımız bizim adımıza yanlış mı konuşmuş ? peki ya hepimizin birbirimize benzeyen önemli yanlarının olduğuna ne dersiniz?

tuvalet kağıdı olarak kullanılması gereken gazeteler

aşırı uç her türlü yalakalık ve sürekli eleştri yapan gazeteler ... bir şey güzelse güzel , çirkinse çirkin demeyi bilin...

(bkz: sözcü )
(bkz: sabah )

ukde

ah de me "uk de"

tamam,vurmayın
sakinim.

hande yener'in müzikal değişimi

kesinlikle 2006 da ki apayrı albümü öncesi ve sonrası diye ikiye ayrılır, çünkü 2006 daki bu albümünden sonra biraz lady gaga benzerliği başlamıştır kendisinde...

güzel olan her şey uzaktadır

felsefi açıdan:
güzel olan her şey uzakta ise yakında olan şeyler güzel değil midir? yada
güzel olan her şey uzakta ise sadece uzaktaki şeyler güzeldir, eğer uzaktaki her şey güzelse yanımızdaki güzellikler nedir? gibi soruları akla getiren ve dahada önemlisi az sonra yiyeceğim buz dolabındaki bir paket damağın matematiğini beceremeyen ifadedir, daha doğrusu için
(bkz: uzaktaki şeyler ulaşılamamasından güzeldir)