birinden soğumak için nedenler

o kişinin başkalarına gayet sıcak davranıp, sana soğuk davranması. başkaları onun ağzına sıçsa bile onları sevmesi ama siz kibar olunca bile sizi sevmemesi. umursamaz birisine karşı iyi davranması, ama siz umursayınca o kişiyi, rahatsız olması. insanı delirtir.
kendisiyle çelişik kişilik özellikleri göstermesi.

kendisiyle çelişmeyen ya da çelişmeye gerek duymayan insan sayısı çok az olduğu için nicelik olarak çevremdeki arkadaş dost sayısı çok azalmış olsa da bereket versin tek tük yine de varlar.

birinin ne olduğunu ya da nasıl biri olduğunu sorgulamadan mevcut haliyle elbette kabul edebilirim, ancak sergilediği zıtlıklar nedeniyle aklımı karıştırması ondan soğumam için kafi.

bu anlamda hümanist olmaktan bahsedip, süslü sevgicikli şeyler yazıp, hakkında bu doğrultuda kanı inşa etmeme yol açıp; zirvelerden birinde ve reelde tanıdığımda tam bir homofobik homoseksüel çıkarak "ayyyy kim o sıska pff. nerde iri gayler? sıska gayler ölsün ya)" şeklinde asıl kimliğini ortaya çıkaran sözde eşcinsel aktivist beye de burdan selam olsun. hatta olmasın ya selam falan yok ona.*
1- boyundan büyük egosu/ kendisiyle fazla haşır neşir olma: ben ben ben, küçük dağları ben yarattım gezmesi durumu ve böbürlenme. hele de böbürlenecek zerre şeyi yoksa. olsa bile bilhassa böbürlenmemesi, tevazusu daha şirin olurdu şahsi kanaatim. herkes kabını bilecek, böyle abuk subuk şişinmelere girmeyecek diye düşünüyorum.

2- yalan/aldatma: ufak-tefek, masumane şeylere anlayış gösterilebileceğini düşünsem de diğer senaryoların hepsi kocaman bir hayır.

3- ikiyüzlülük: yukarıda başlıkla benzer de olsa, değil ikili oyunlar genel olarak oyunlarla zaman harcayabilecek ya da enerjisi olan birisi değilim. benden uzak allah'a yakın, tercihen cehennemin dibine gidebilir öylesi.

3- homurdanma: belki ben fazla takılıyorum ama yemek yerken homurdanan bir insan ciddi anlamda uzaklaştırıyor kendisinden.
bencil olması
homofobik olması
kendini beğenmiş olması
yüksek bir egoya sahip olması
karşısındaki insanı aşağılayıp küçük görmesi
bulunduğu ortamda tek söz sahibi insan oymuş gibi davranması
her girdiği ortamda baskın olmaya, dikkat çekmeye, liderlik taslamaya çalışması
hoşlanılan kişiden soğuma nedenleridir bunlar. sonuçta zaten hep hoşlanılan insanlarla "arkadaşlık" yalanıyla samimi olunmuyor mu? sürekli mesaj vs. ile irtibatta olunmuyor mu? yemeyin beni. görüşülmediği, irtibatın kesildiği, kişiler arasında hal hatır sorulmadığı sürece zaten zaman içinde soğursunuz, soğutursunuz. ha mesela ben geveze insanlardan hemen soğuyorum. tabi soğuk ve konuşmayan kişilerden de aynı şekilde.
yalancı olması. buna tahammül edemiyorum.
hızlı ve şapırdayarak yemek yemesi (anında etkili, bu yüzden herkesle bi yemek yerim)
amk demesi
kerimcan durmaza gülmesi
dinlediğim şarkıya izlediğim filme, kişisel zevk algıma, kılığıma kıyafetime, sosyal yaşantıma ve içtiğim sigaraya laf etmesi. hele hele bu şahıs benle özel bir şeyler yaşamak için yola çıkmışsa anında çöpe.

(bkz: bebeğim senle paralel evrende bile olmaz)
görünüşü nasıl olursa olsun, bir insan malsa direkt soğuyorum. herkes zeki olmak zorunda değil ama insanda biraz duygusal zeka kırıntısı olmali. sigirin onde gidenleri bir zaman sonra seksi bile gelmez bana.
şişirdiği egosunun hava kaçırdığını fark etmiyorsa ve onun adına şahsen defalarca utandıysam buz gibi olurum.
film izlemeyi severim, sinemayla ilgileniyorum demesinin ardından recep ivedik'i sevdiğinin ortaya çıkması. (2 kere yaşadım bunu, muhabbeti kestim sonra)

elektronik müziğe ne o öyle kafamı şişiriyor dıptıs dıptıs sevmem öyle diye tepki vermesi

yaşım daha genç olduğu için çocuk muamelesi yapması, sanki safmışım gibi davranması.
yalan kokusu aldığımda direkt buz kesiyorum
- başkası
- boşalmak
- başkası
- kocanın iş seyahatinden dönecek olması
- başkası
- araya alınan üçüncü
- başkası
- hornet
- başkası
- sıradaki
- growlr
- başkası
- metrobüsteki yakışıklı erkek
- başkası
- hormonlar
- başkası
- adları bilinmeyen taş gibi gizli gayler
egosu, çok konuşması, az dinlemesi.
salağa yatarak karşısındakini aptal yerine koymaya çalışması, sadece kendini düşünüp diğerlerinin gururunu incitme konusunda master yapmış olması, bulunmaz hint kumaşı modunda olması *
art niyetli ve tutucu olması.
belirli gruplara karşı önyargı taşıması.
bu kişiliğinde pek çok eksiklikler olduğunu gösterir.
kaslı olmaması. kemik gibi olması. beni soğutur.
  • /
  • 4