tales of the city

izleme listeme aldığım lgbti+ ları merkezine alan dizilerden biri. bildiğim kadarıyla oyuncuları da lgbti+lardan oluşuyor. senaryosunu orange is the new black senaristlerinden lauren morelli yazmış. iyi bir iş gibi duruyor.
dizinin netflix tarafından yayınlanan yeni sezonu oldukça kötü. yani anlayamıyorum, bir kişi de çıkıp bu işi yapamamışız biz hacı bu olmamış diyememiş mi? sadece sondan 3. bölümünü beğendim diyebilirim. ama eski sezonlar da yüklenmiş platforma. şaşırtıcı bir şekilde de iyiler. oysa dersin ki bu fi tarihinden kalma işlerde anca çamur yoğurmuşlardır, ama tavsiye ederim, yeni sezon gibi suni yapay bir iş çıkmamış ortaya.
son zamanlarda izlediğim netflix yapımı dizilerden. genel anlamda çok beğendiğimi söyleyemem, sanırım bazı temaların farklı dizilerde farklı kişilerce canlandırılsa dahi tekrar niteliği taşıması yavan bir tat veriyor. yine de beğendiğim yönleri de var. mesela looking dizisinden tanıyacağınız murray bartlett’i bir kere daha izlemek oldukça güzeldi. kimi zaman dokunaklı ve insanın içini ısıtan sahnelere de rastlayabilirsiniz. netflix’in lgbti+ temalı dizileri içinde bana göre daha iyi olanlar var, mesela “special”. eğer lgbti+ yapımı dizilerin sıkı bir takipçisiyseniz izlenebilir, keyif verebilir.