selahattin demirtaş

kanla beslenen sözde siyasi kişilik sözlük yazarı arkadaşlarımın diğer sözlük ortamında yeralan türk kürt ayrımı yapma girişimlerinin maalesef sözlüğümüze uyarlama çabaları sonucu açılan başlık. sırada kürdistan ve atatürk e hakaret başlıkları olacaktır.
bugün bana 5 boş 3 hoş kazandıran sözde bir siyasi partinin * sözde eş başkanı. hayalini kurduğu olmayan ülkesinin paçavrasının altına yaptığı sözde kardeşlik konuşmasına verilen en güzel ayar şudur:
sevgili kürt kardeşim

burası türkiye cumhuriyeti

kanunlara uyduğun sürece bu ülkede, doktor, öğretmen, polis, asker, savcı, hâkim, emniyet müdürü, jandarma genel komutanı, kaymakam, vali, milletvekili, bakan, başbakan ve hatta cumhurbaşkanı oldun

gelecekte de olmaman için hiç bir engel yok

benden sahip olduğum her şeyi iste

ekmeği mi, suyumu, aşımı paylaşırım seninle

çünkü bu ülke hepimizin

ama bir gün pkk yandaşı olup benden toprak istersen, merak etme, bencillik etmem

seninle onu da paylaşırım

altı senin olur, üstü benim!!!
bence türkiyenin en yakışıklı siyasisidir, gençtir, lafı gediğine koyar. selahattin demirtaş'ı harcamak ancak ana-akım medyanın dezenformasyon anaforundan kurtulamamış siyasetlere mahsustur.
an itibariyle imc tv'de yayinlanmakta olan gündem müzakere programında ayşegül doğan'ın sorularını yanıtlamakta.
savunduğu düşünceyi her platformda dile getiren, desteklemediğim ama çok takdir ettiğim dürüst ve cesur bir siyasetçi..
oy vermenin bir şeyi değiştireceğine inansam wallahi sana veririm selocan.senki hiç bir adayın lgbti'nin ne olduğuna dair en ufak bir fikri olmadığı yerde bizim yaşam hakkımızı savundun xweda ji te razi be.
belki sende bu ülkenin oboması olursun kim bilir.umudumuzsun biji serok selo.

seçim sloganı da çohoş: bağlamadan başka bir şey çalmıyor

ilgili haber:http://www.kaosgl.com/sayfa.php?id=17094
her siyasetci gibi samimi gelmeyen insan.
lgbtti bireylerini ağzına çok dolamış,onlar üzerinden siyaset yapan sözde sosyalist ama içinde aşırı kürt milliyetcisi.
erdoğanda 2002 de demişti eşcinsellere haklar tanıyacağız diye.
yemeyiz kardeşim yemeyiz.
cumhurbaşkanlığı yarışında söylemleri, performansı ve kampanyasıyla son derece beğenilen ve ve benim de beğendiğim adaydır. erdoğan gibi agresif ve aşağılayıcı değil. ekmel bey gibi hitabeti zayıf da değil. ikisinin iyi taraflarını toplamış gibi. üstelik köken olarak eşcinsel haklarını önemseyen bir partinin adayı. kazansın ya da kazanmasın; ki kazanması imkansız, bu seçimlerin en göz dolduran adayıdır.
trt'ye trt ekranlarında verdiği ayar izlenmeye değerdir.

http://www.odatv.com/vid_video_android.php?id=8d31g
şu anda cnn türk te en açık şekilde adaylığını anlatan cumhurbaşkanı adayıdır. özelliklede "ilk turda erdoğan seçilirse bu seçimdeki tek olan ve özgürlükçü ideallerimize oy vermeyenler pişman olmasın isterim" demesi takdire değer.
oy kullanan birisi değilim haliyle de adayların durumlarını çok iyi takip etmiyorum ancak,bana kalırsa bu seçimin kazananı selahattin demirtaş'dır.hem kendisini hemde partisini türkiye'ye çok iyi bir şekilde ifade ettiğini düşünüyorum.kaydetmek gerek ki;kazanamasa bile böylesi bir fırsatın hakkını teslim ederek,iyi bir şekilde değerlendirdi.
cnn türk kendisi sayesinde baya bir reyting yapmıştır. hatta öyle ki bulunduğum mahallede prıgram canlı yayını esnasında sesin çevreden yankılanması ilgimi çekmiştir. tekrarı şu anda cnn türk te tekrar başlamıştır. özellikle trt propagandasındaki ironisini ciddiye alan bülent arınç hakkında kendisi komple şaka olduğu için onu pek ciddiye almıyoruz demiştir.
özelliklede yayının sonunda erdoğanın afedersin küfrüne misilleme olarakta afedersin başbakan demiştir. *
kendi adıma ilk defa verdiğim oydan pişman olmadığım adaydır. sonuç olarak 3 adayda politikanın yalpalayan karakteri ile bezeliyken, en azından demirtaş fikrime daha yakın ve net bir performans sergilemiştir.sonuç olarak %90a yakın katılıma sahip yerel seçimlerde 1.5 milyon oy alabilmişken* 6 ay sonra bugün cumhurbaşkanlığı seçiminde ise % 72 katılıma rağmen 4 milyona yakın oy almıştır. neredeyse 2 kat oy artışı. cumhurbaşkanlığı seçiminde oyunu arttıraran tek aday, ideolojisini onaylatmıştır. cumhurbaşkanı olmayacağı açıktı ama tartışmasız bu seçimin tek başarılı adayı olmuştur. yani bu seçimde hdp'nin türkiye ile entegre özgürlük ve hak arayışı bir nevi olur almıştır. yani başarının dik alasıdır.
(bkz: hesap ortada)
https://twitter.com/bawerito/status/498829296396697600/photo/1
2015 seçimlerinin favorisi. oyum kendisine. radikal demokrasi vakti!
hdp içerisinde değerli bulduğum 2 isimden biridir.
türkiye siyasetçisi olma yolunda devam eder ve ülkenin başkanlık faşizminden kurtulmasına da katkı yaparsa, sivilleşmiş bir parlamenter demokrasi ortamında en kaliteli siyasetçilerden biri olacaktır.
türkiyede en beğendiğim ve başarılı bulduğum siyasetçidir. figen yüksekdağ dışındaki kurmaylarını kadrosunu kesinlikle yenilemeli, değiştirmelidir.
şöyle bir fotoğrafı var:

böyle bir geçmişi olan birisi, çıkıp siyaset yapabiliyor yani.
  • /
  • 4