limbo

Durum: 51 - 0 - 0 - 0 - 03.10.2014 00:43

Puan: 710 - Sözlük Kezbanı

11 yıl önce kayıt oldu. 4.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 3

kendi cinsinizden olan kişiler size ne kadar çekici geliyor

yok ne kadar zekisin, yok elinin şekline göre kişiliğin ne, sikinin rengine göre kişiliğinin ne olduğunu öğren. bu internet testlerinden tiksiniyorum. hepsi saçma ve vakit kaybı. kişi kendisini üç beş salak resimle mi tanıyacak. ha bir de % 25, % 75 gibi oran vermişler. sözümona daha bilimsel görünüyor. bi siktirin gidin ya...

kocasının eşcinsel olduğunu öğrenen kadın

ferzan özpetek'in "cahil periler" adlı filminde çok güzel işlenmiştir. tavsiye edilir.

sevişme esnasında osurunca yapılması gerekenler

hava yaptı hava ondandır.

1 eylül dünya barış günü

barış mı o da ne? bu dünyada aslolan savaş, barış değil ki. barış savaşın olmaması hali, yapay ve sonradan ortaya çıkan bir olgu. belki de savaşın bir sonucu. barışmak için savaşmak. barış savaşmak için gereken enerjiyi toplama zamanı. bir gün barış, her gün savaş.

kelle

"et, balık kelle bunlar yenir elle" atasözümüzde!! adı geçen ve gerçekten elle yenildiğinde son derece lezzetli olabilen bir sakatat.

kallavi

büyük ve görkemli aletleri anlatmak için kullanılan bir kelime.

suriyeli göçmenlere saldırmak

bence bu saldırıların ilk sorumlusu göçmenlerin böyle plansız ve kontrolsüz şekilde türkiye topraklarına dağılmasını sağlayan hükumet.
hemen hemen her şehirde bu insanların büyük çoğunluğu çok kötü şartlarda yaşamaya mahkum edildi. durumu fırsat bilen vatandaşlar da bu göçmenlere fahiş fiyatlarda ev kiraladılar, onları ucuz iş gücü olarak kullandılar. kadınların bazıları ise ucuz fahişeler ve bakıcılar olarak değerlendirildirler. ne de olsa ölümü görmüş bu insanlar sıtmaya razılar. kimi göçmenler ise hayatlarını kazanmak için esnaflık yapmaya başladılar. haklı olarak diğer esnaflar da duruma tepki gösterdiler. ancak bunun suçlusu göçmenler değil nihayetinde. ne yapsın adam çaresiz. bir şekilde geçinmesi lazım.
ensar-muhacir ruhunu ise bir kenara atın efendim. komşunun komşuya, akrabaların birbirlerine tahammülü olmayan bir ülke türkiye. bu sadece türkiye için geçerli değil tabi. ama son yıllarda bizde çok hızlı bir sosyal çözülme olduğunu düşünüyorum. böyle tahammülsüz insanların suriyelilere tahammül ede(bile)ceklerini kim düşünebilir. bu durum asırlardan beri dost olduğu söylenen/düşünülen iki ülke halklarının bu dostluğunun bozulmasına da sebep olabilir. işin uzmanı falan değilim ama bence bu işe her iki haklı da mağdur etmeyen farklı bir çözüm bulunmalıydı.

ayrılık sonrası intikam planları yapan kalbi kırık sevgili

bunlardan bazıları ayrılık sonrası bilumum şeyler üzerine yemin ederek sizi bir daha arayıp sormayacağını söyler. aradan bir kaç gün geçer bakarsınız mesaj atmıştır. mesajda sizin ne kadar mal bir insan olduğunuz, sizinle geçirilen zamanın sadece bir kayıp olduğu gibisinden hakaretler vardır. böylesi insan bozuntularına asla prim vermeyiniz. cevap dahi vermeyiniz ki bu onlara en ağır cevap olacaktır. adam gibi bir insan bir dönem sevgilisi olan insanla geçirdiği zamana saygı duyar.

ailesine gay olduğunu açıklayanları manyak olarak addeden tip

neden aileme eşcinsel olduğumu açıklayayım ki ? açıklarsan çok derin bir üzüntüye kapılacaklar adeta kahrolacaklar. bunu çok iyi biliyorum. hal böyleyken rahat mı batıyor da ben eşcinselim diye fırlayayım meydana. ailemin eşcinsel olduğumundan haberi bile yokken ben kendi hayatımı olabileceğim en özgür şekliyle yaşayabiliyorum. kimsenin başı ağrımıyor. bana kalırsa bu memlekette gereği yoksa kimseye cinsel kimliğinizi söylemeyin. bir gün ummadığınız şekilde karşınıza çıkıyor çünkü.

eğer aileniz bu durumunuzu kabul edip sizi destekleycekse o zaman problem yok. ama bunu kestirmek son derece güç olabiliyor.

dindar erkeklerin daha iyi sevişiyor olduğu gerçeği

sahip oldukları iman kuvvetinden dolayı olabilir.

selahattin demirtaş tarafsız bölge programında

şu an selahattin demirtaş'ı konuk ediyor ahmet hakan. programın sonlarına geliyor yavaş yavaş. etnik olarak kürt değilim, kürt siyasi hareketini de pek bilmem.

ama selahattin demirtaş gerçekten takdir edilesi bir aday. aramızdan biri. çocuklarla bisiklete binen, karısı köy öğretmeni olan, apartmanda yaşayan bir insan. bunlar birer meziyet değil ama hangi adayımızda bu özellikler var.

bence programı kaçıranlar önyargılarını bir tarafa bırakarak mutlaka izlemeli.

bir de demirtaş cemaat ile akp arasındaki ilişkiyi çok güzel özetledi bence. şimdiye kadar duyduğum en makul açıklamalardan biri.

selahattin demirtaş

cumhurbaşkanlığı yarışında söylemleri, performansı ve kampanyasıyla son derece beğenilen ve ve benim de beğendiğim adaydır. erdoğan gibi agresif ve aşağılayıcı değil. ekmel bey gibi hitabeti zayıf da değil. ikisinin iyi taraflarını toplamış gibi. üstelik köken olarak eşcinsel haklarını önemseyen bir partinin adayı. kazansın ya da kazanmasın; ki kazanması imkansız, bu seçimlerin en göz dolduran adayıdır.

kaput

almancadaki kaputt (bozuk) kelimesini aklıma getiriyor. teleffuzu da bizimkine oldukça benzer. bu arada bence prezervatif yerine kullanılabilir. tdk'nin türetmeye çalıştığı bulduğu sikimsonik sözcükler gibi itici değil.

neymiş 3 dil biliyormuş

talihsiz sözler olsa da bağlam içinde düşünüldüğünde bence başarılı ancak itici, aşağılayıcı bir söylem haline gelmiştir. başbakan ekmeleddin ihsanoğlu'nun akademik kabileyetleri ile övülmesini, ön plana çıkarılmasını doğru bulmadığını söylemek istemiş. dil bilmenin akademik becerilerin devlet yönetimiyle bir ilgisi olmadığını söylemiştir. büyük oranda haklıdır. ancak başbakanın çok saldırgan ve aşağılayıcı bu tavrı maksadını aşmıştır.

mevsimlik tarım işçileri

aylarca evlerinden uzak, az bir yevmiye için alın teri döken insanlardır.
para kazanmanın, hayatta kalmanın, tutunmanın ne kadar zor olduğu gözler önüne seren kitledir.
hayatın ne kadar acımasız olduğu her yıl bir kez daha hatırlatan çaresiz insanlardır.
geçim için ana-babalarına zor şartlar altında yardım eden çocuklardır.
yollarda, yabancı yerlerde çile çekmektir.
velhasılı zordur mevsimlik tarım işçiliği...

islam'da eşcinsellik

bana göre bir arada yaşamaları/yaşayabilmeleri mümkün olmayan iki kavram. islam dininin temelde iki kaynağı/kökü var. bunlar ayetler ve hadisler. bir de islam alimmlerinin ayet ve hadisleri açıklamak için başvurdukları kıyas ve ictihat vardır. ancak bunlar daha çok açık şeçik olarak anlaşılmayan meseleler üzerinedir. herkesin açıkça anladığı şeyi yorumlamaya ne gerek var ki zaten.

şimdi gelelim eşcinsellik neden islamla bir arada yaşayamaz. sebebi ise islamın temel kaynaklarında eşcinselliğe yer olmaması. kuran-kerimde eşcinsellik çeşitli ayetlerle lanetlenir. işte bazı örnekler.


"rabbinizin, sizin için yarattığı eşlerinizi bırakıyor da insanlar arasından erkeklere mi yanaşıyorsunuz? siz gerçekten haddi aşan bir topluluksunuz. (şuara 165-166)

dediler ki: "ey lût! (işimize karışmaktan) vazgeçmezsen mutlaka (şehirden) çıkarılanlardan olacaksın!" ﴾167﴿

lût şöyle dedi: "şüphesiz ben sizin yaptığınız bu çirkin işe kızanlardanım."

﴾168﴿ "ey rabbim! beni ve ailemi onların yaptıkları çirkin işten kurtar."

﴾169﴿ bunun üzerine biz de onu ve geri kalanlar arasındaki yaşlı bir kadın hariç bütün ailesini kurtardık.

﴾170-171﴿ sonra diğerlerini helâk ettik. ﴾172﴿ onların üzerine bir yağmur (gibi taş) yağdırdık. (başlarına gelecekler konusunda) uyarılanların yağmuru ne kadar da kötü idi! (http://kuran.diyanet.gov.tr/Kuran.aspx#2...)

valla ayetler gayet açık ve net. kuran eşcinselliği çirkin bir iş olarak görüyor ve en sonunda allah eşcinsel bireylere sahip bu toplumu yok ediyor. bu noktada farklı bir yorum zor görünüyor. olsa olsa zorlama yorumlar olabilir.

gelelim eşcinsellikle ilgili hadislere. bu noktada otorite bir isim olan hayrettin karaman'ın " hadisler de eşcinselliğe izin vermiyor" başlıklı yazısı
okunmalıdır. işte linki :http://yenisafak.com.tr/yazarlar/hayrett...

karaman gayet açık ve net. hadislere bakılacak olursa islamda asla eşcinselliğe yer yok. aynı zamanda karaman pek çok yazısında kuranda eşcinselliğe yer olmadığını belirtiyor

şimdi kimse kalkıp abuk sabuk yorumlar yapıp islamın aslında eşcinselliği tolere edebileceğininden bahsetmesin. bu kadar açık. kimse beni islam düşmanlığıyla da suçlamasın. ayet ve hadisler gayet açık arkadaşlar. ben gördüklerimi söylüyorum. basit bir araştırmayla her şeye ulaşmak mümkün. ha beş vakit namaz kılan ve dini vecibelerini yerine getiren eşcinsel arkadaşlar her ne kadar tuhaf olsa da allahın merhametine sığınabilirler. yalnız öteki tarafta es kaza! cennete giderseniz karşınızda nuri yerine huri görürseniz kızmayın olur mu.

ışid'in kamyonlar dolusu genci kurşuna dizmesi

kan donduran görüntüler. dinlerin ne denli zararları olabileceğini gösteriyor. bir de insan denen mahlukun ne kar zalim olduğunu.

ölümden sonra hayat

doğumdan önceki hayat gibi olacağını düşünmekteyim. tabi insanın maddi varlığı doğayla bütünleşerek sonsuza kadar ya da bu evren yok olana kadar var olmaya devam edecektir. biyolojik olarak çocuk sahibi olanlar ise genlerini çocuklarına aktardıklarından genetik olarak bir nevi ölümsüz olmuş sayılırlar.

lgbti temalı klipler

israil protestolarını bir türlü beğenmeyen realist insan

bu başlıkta realist kelimesi biraz iğneleyici gibi duruyor. hatta biraz küçümseyici de. ama bence realistit olmak- olabilmek oldukça önemlidir. bu girizgahtan sonra protestoların benim açımdan olası beğenilmeme sebeplerine geleyim.

1. sosyal medyada bir anda mücahit kesilen tipler. bunlar artık bir yerlere yaranmak istediklerinden midir nedir ha bire yahudilere nefret kusan söylemler paylaşıyorlar. kurana referans yapıp yahudileri aşağılayanlar mı dersiniz, nenemin ettiği bedduaları alt alta sıralayanlar mı dersiniz ne ararsanız var.

2. yahu bu israil şeytan mı allah aşkına. her türlü kötülüğün, şerrin kaynağı gibi gösteriliyor. şimdi burada yahudileri savunacak değilim ama bizdeki bu israil düşmanlığını anlamak da güç doğrusu.

3. devlet erkanın samimiyetsiz, iki yüzlü, temelsiz söylemleri, bağırış ve çığırışları.

4. arap dünyası denen bi sikime yaramayan devletlerin tutumları. yahu bunlar kadar imkanı olup da bu kadar etkisiz, kaale alınmayan, beş para etmez başka kim var allah aşkına.

5. isral'i boykot ediyoruz, koka kola içmiyoruz tayfası. hadi ordan be! senin boykotun başçavuşun eşeğinin osuruğu olur anca. sen kim boykot kim yahu.

6. dünyanın başka yerinde, afrika'da ölen insanlar için tepkisiz kalınması. e tabi, onlar tam insan sayılmazlar canım.

7. realist olmak. reel dünyada olup bitanlari görmek. sebep sonuç ilişkilerini anlamak !!
  • /
  • 3
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 51

türkiye dururken filistin için endişelenen yurdum insanı

suriyedeki konsolosluk binası ve konsolosluk görevlilerin işid denen örgütün elinde sen hala gazze de gazze filistin de filistin deyip dur. tabi, sizlerin kaygısını da anlamak lazım, gazze'den daha fazla oy geliyor nihayetinde. filistinliler önce adam olsunlar da bükemedikleri bileği öpsünler. kim bilir belki bir gün onlar da o bileği bükebilirler. tıpkı israilli yahudiler gibi. bu politikalarla daha fazla yol katedilemeyeceği açık. bu arada gazze'de yaşanan ölümler gerçekten acı ve kabul edilemez. ancak bu acıların ve ölümlerin sebebini aşağılık arap dünyasını görünce biraz olsun anlıyorum. doğada zayıflığa yer yok maalesef. olay bu kadar basit yani. ya insanlık ne olacak zayıfların, ezilenlerin hakları, hümanizim vs. diyen gerizekalılara diyecek laf bulamıyorum.

dindar erkeklerin daha iyi sevişiyor olduğu gerçeği

sahip oldukları iman kuvvetinden dolayı olabilir.

davul bile dengi dengine çalar

çok hak verdiğim bir atasözümüz. atalar tecrübe etmişler de söylemişler. peki ne demek davul bile dengi dengine. "tdk evlenecek kişilerin birbirlerine denk olması gerekir" şeklinde bir açıklama yapmış. evet kabaca böyledir. aynı çevreden gelmeyen, benzer olanaklara sahip olmayan ve özellikle maddi olarak birbirlerine yakın ol(a)mayanların ilşkilerinin yürümeyeceğini anlatır. bu arada biz davul değil insanız diyenlere kıçımla gülüyor ve onlara metafor diye bir kavramın olduğunu hatırlatıyorum.

allah aşkına sizden maddi olarak çok daha rahat olan bir sevgiliniz olsa rahat eder misiniz. birlikte avrupalara, amerikalara tatile gidebilir misiniz. falanca restoranda harcayacağınız parayı düşünmeden yemek yiyebilir misiniz. her akşam dışarı çıkıp içilen anlamsızca pahalı içkilerin parasını ödeyebilir misiniz. ben yapamam arkadaş. ha bunu hiç gocunmadan yapan arkadaşlara da helal olsun. yiyin gari :))toplum dediğimiz boktan yapı kast sistemini kurmuştur bir kere. aynı maddi olanaklara sahip olanları bir arada tutar. kaynaşmalarına asla izin vermez. olası kaynaşmaları ise cezalandırır. herkes sonradan görme değil bana eksikliğimi hissettirmeyecek bir sevgili bulursam neden olmasın diye düşünebilirsiniz. ama sanmıyorum be!!

kafanız rahat etsin isterseniz kendinize yakın arkadaşlar bulun derim. dertleriniz, sıkıntılarınız, çevreniz benzer olur. birbirinizi daha iyi anlarsınız. yoksa sevgilinizin 1. dünya problemlerini dinlemekten kafayı yiyebilirsiniz.şimdi herkes kendi çevresiyle gezsin, başkasıyla iletişim kurmasın demiyorum tabi. ama bunu ben değil içinde yaşadığımız boktan dünya istiyor.

not: zengin düşmanı değilim. bunlar naçizane tespitlerim.

facebook taki aşırı itici tipler

1. sabah akşam yediği şeyleri farklı açılardan fotoğraflayarak saçma sapan cümlelerle paylaşanlar.
2. yaptığı her şeyi en ince ayrıntısına kadar paylaşanlar.
3. şu anda xxxx havaalanında vs. gibi paylaşımlar yapanlar.
4. her toplumsal olayın ardından yılların sosyologu gibi iletiler yazanlar.
5. her gün pasta börek resimlerini ve tariflerini paylaşan ablalar.
6. irkçı paylaşımlar yapanlar
........

ailesine gay olduğunu açıklayanları manyak olarak addeden tip

neden aileme eşcinsel olduğumu açıklayayım ki ? açıklarsan çok derin bir üzüntüye kapılacaklar adeta kahrolacaklar. bunu çok iyi biliyorum. hal böyleyken rahat mı batıyor da ben eşcinselim diye fırlayayım meydana. ailemin eşcinsel olduğumundan haberi bile yokken ben kendi hayatımı olabileceğim en özgür şekliyle yaşayabiliyorum. kimsenin başı ağrımıyor. bana kalırsa bu memlekette gereği yoksa kimseye cinsel kimliğinizi söylemeyin. bir gün ummadığınız şekilde karşınıza çıkıyor çünkü.

eğer aileniz bu durumunuzu kabul edip sizi destekleycekse o zaman problem yok. ama bunu kestirmek son derece güç olabiliyor.

kendi cinsinizden olan kişiler size ne kadar çekici geliyor

yok ne kadar zekisin, yok elinin şekline göre kişiliğin ne, sikinin rengine göre kişiliğinin ne olduğunu öğren. bu internet testlerinden tiksiniyorum. hepsi saçma ve vakit kaybı. kişi kendisini üç beş salak resimle mi tanıyacak. ha bir de % 25, % 75 gibi oran vermişler. sözümona daha bilimsel görünüyor. bi siktirin gidin ya...

tatildeyken evinizi her türlü musibetten koruyacak 10 güvenlik önlemi

on ayetel kürsi okumak.

selahattin demirtaş

cumhurbaşkanlığı yarışında söylemleri, performansı ve kampanyasıyla son derece beğenilen ve ve benim de beğendiğim adaydır. erdoğan gibi agresif ve aşağılayıcı değil. ekmel bey gibi hitabeti zayıf da değil. ikisinin iyi taraflarını toplamış gibi. üstelik köken olarak eşcinsel haklarını önemseyen bir partinin adayı. kazansın ya da kazanmasın; ki kazanması imkansız, bu seçimlerin en göz dolduran adayıdır.
Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.