ailesine gay olduğunu açıklayanları manyak olarak addeden tip

sabit fikirli homofobikler, homofobik homoseksüeller ve cahiliye mahsülü bireyler. acayip atarlı ve tepkimeli bunlar.

ortada tuzak bir soru var: "ailen biliyor mu?" yanıt evet olduğunda "ay ailene bile söylemişsin kesin bilmeyen yok demektir bu, demek ki acayip bilinen bir tipsin hastasın manyaksın sen benden uzak dur. adamın adını çıkarırsen sen, yazma yazma yeter! keşke ölsen." şeklinde tepki veriyor bu homofobikler. gizliliğe sıkı sıkıya sarılmaya saygı duyup gizli gayler kabulleniliyorken, durumunu ailesine açıklamış ya da açıklamak zorunda kalmış olanları hastalıklı hatta karantina bölgesi elemanı gibi görmesi daha bir arızalı bence. bazı alt homofobik homoseksüel türlerinde gizli geçinip günde 1000 adamla yatmak da nedir onu da bilemedim heğ.
söylemeye gerek olmayacağı gibi bunun doğallığını yakalamak ve etrafa verebiliyor olmak gerekir. yani "ayh abla ben geyim yha" demek yerine olduğun gibi davranıp bunu karşı tarafın değerlendirmesinde fayda var. sorduklarında da belki de "benim cinsel yönelimim sizi hiç ilgilendirmez" diyebilse keşke herkes. ama işte aileler sahip çıktıkları gibi, dışlayıp, kapı dışarı yapabiliyorlar, hatta biliyorsunuz ki bazıları öldürüyor da. nabza göre şerbet be güzelim.
ölçü olarak kendi ailesini baz alıyordur belki de.hemen asıp kesmeye gerek yok.bir an için empati yapıp kendisi out olmak isteyen arkadaşın yerine koyup böyle bir tepki vermesi doğal.
aileye açılma hadisesi eğer şartlar uygunsa desteklenebilir.lakin eşcinsel arkadaşın hayatı,düzeni,işi,aile bağları aniden elinden kayacaksa manyaklıkla eşdeğerdir ve engellenmelidir.
neden aileme eşcinsel olduğumu açıklayayım ki ? açıklarsan çok derin bir üzüntüye kapılacaklar adeta kahrolacaklar. bunu çok iyi biliyorum. hal böyleyken rahat mı batıyor da ben eşcinselim diye fırlayayım meydana. ailemin eşcinsel olduğumundan haberi bile yokken ben kendi hayatımı olabileceğim en özgür şekliyle yaşayabiliyorum. kimsenin başı ağrımıyor. bana kalırsa bu memlekette gereği yoksa kimseye cinsel kimliğinizi söylemeyin. bir gün ummadığınız şekilde karşınıza çıkıyor çünkü.

eğer aileniz bu durumunuzu kabul edip sizi destekleycekse o zaman problem yok. ama bunu kestirmek son derece güç olabiliyor.
söyleyeceğim tek söz:
heteroseksüel olsaydiniz ailenize gidip "anne-baba ben heteroyum" der miydiniz?
- ayy ailen biliyosa cümle alem biliyo demektir senin gay olduğunu. uzak dur benden lütfeeeğğn.

-yok anam senin bir haftada yattığın adam sayısı kadar değildir benim gay olduğumu bilen adam sayısı.