kocasının eşcinsel olduğunu öğrenen kadın

paniğe kapılmak ya da eksikliğin kendinden kaynaklı olduğunu düşünüp dizini dövmek yerine; kocasını rahat bırakıp bundan sonra neler yapılabileceğini düşünmesi gereken kadındır.

toplumda sırf eşinin ilgisizliği yüzünden eşcinsel olmayı seçen kocaların da olduğu sosyolojik araştırmamalarla ve hukuki bilirkişi raporları ile ispatlandığı için kendine bu bakımdan da çeki düzen verebilir, tabi iş işten çoktan geçmiştir artık. gay olan koca zorla hetero yaşama evrilemez. yaşam, ahlak ve sosyal anlayışa göre şu şekil yolları takip edebilir: eşiyle boşanıp yollarını ayırmak. eşiyle ayrılamayacağını düşünüyorsa hayatına karışmamak ve tamamen kendi haline bırakmak şartıyla bu bitmiş evliliği sürdürmeye çabalamak.* eşcinsel kocayı gay olmaktan vazgeçirmek için telkin ve ikna etmek yerine onun seçimleri ve kendi görüşleri doğrultusunda ortak bir yaşam haritası çizmek vs.
ferzan özpetek'in "cahil periler" adlı filminde çok güzel işlenmiştir. tavsiye edilir.
okunması gereken bir ayşe arman röportajı. bu konuya çok güzel değinmiş.

http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/goster/h...
lgbt sözlüğünde bile, "eşinin ilgisizliğinden dolayı eşcinsel olmayı seçen zavallı kocalar" diye argümanları kullanan yazarların olması çok enteresan geldi bana. hukuki bilirkişi raporlarıyla ispatlanmış bir de, vay anasını, neyin bilirkişisymiş bu arkadaşlar acaba, eşcinselliğe savrulan zavallı kocalar hakkında phd sahipleri herhalde. çocukken cinsel tacize uğradığı için eşcinsel olma şeklindeki türk filmi klişesini de başka yazarlardan bekliyorum ben şahsen bu başlık altında.