israil protestolarını bir türlü beğenmeyen realist insan

3 Entry Daha
bu başlıkta realist kelimesi biraz iğneleyici gibi duruyor. hatta biraz küçümseyici de. ama bence realistit olmak- olabilmek oldukça önemlidir. bu girizgahtan sonra protestoların benim açımdan olası beğenilmeme sebeplerine geleyim.

1. sosyal medyada bir anda mücahit kesilen tipler. bunlar artık bir yerlere yaranmak istediklerinden midir nedir ha bire yahudilere nefret kusan söylemler paylaşıyorlar. kurana referans yapıp yahudileri aşağılayanlar mı dersiniz, nenemin ettiği bedduaları alt alta sıralayanlar mı dersiniz ne ararsanız var.

2. yahu bu israil şeytan mı allah aşkına. her türlü kötülüğün, şerrin kaynağı gibi gösteriliyor. şimdi burada yahudileri savunacak değilim ama bizdeki bu israil düşmanlığını anlamak da güç doğrusu.

3. devlet erkanın samimiyetsiz, iki yüzlü, temelsiz söylemleri, bağırış ve çığırışları.

4. arap dünyası denen bi sikime yaramayan devletlerin tutumları. yahu bunlar kadar imkanı olup da bu kadar etkisiz, kaale alınmayan, beş para etmez başka kim var allah aşkına.

5. isral'i boykot ediyoruz, koka kola içmiyoruz tayfası. hadi ordan be! senin boykotun başçavuşun eşeğinin osuruğu olur anca. sen kim boykot kim yahu.

6. dünyanın başka yerinde, afrika'da ölen insanlar için tepkisiz kalınması. e tabi, onlar tam insan sayılmazlar canım.

7. realist olmak. reel dünyada olup bitanlari görmek. sebep sonuç ilişkilerini anlamak !!