selahattin demirtaş

okuduğunu anlayamayanlar, bakıyorum da, ağızlarından salyalar akıta akıta açığını aramaya çalışıyorlar. şakaysanız komik değilsiniz; yok efendim, ciddiyseniz de çok komiksiniz.

bahsi edilen cümleden hemen sonra gelen tümceyi götünüzü aça aça okumanızı salık veririm. bak, ne diyor:
"biz pkk'yı terör örgütü olarak tanımlamıyoruz. ancak, sivilleri hedef alan eylemlerini terör olarak nitelendiriyoruz."

"faşo ağalık yapacağım, ille de nefret kusacağım" diye diye kendinizi heder ettiğiniz bu şerefli* yolda, idrak yollarınız da kapanmaya yüz tutuyor elbette. çok yazık.

ha, ben de seni** insan olarak tanımlamıyorum. ancak, nefes alıyor olduğun için bir organizma olduğunu kabul ediyorum. n'apalım.*iki ş ve kelime sonuna olumsuzluk son eki eklendiğinde daha manidar oluyor. kıpskıpskıps.

**ekleme: t = z
vovovovovo sivilleri hedef alan eylemleri terörmüş. ama onlar da öyle yapmasın yha sivilleri hedef almasınlar.

ambulans tarıyor lan adamlar göt. hastane tarıyor. doktor öldürmeye teşebbüs ediyor. otobüs durağında bomba patlatıyor, metro çıkışında bomba patlatıyor. terörist olmak için daha ne yapsın? ben de mesela işidi terör örgütü olarak görmüyorum. arada bir hava limanı bombalıyorlar, askeriyenin önünde bomba patlatıyorlar işte efendime söyleyeyim birkaç düzine masum insan ölüyor ama olsun ideolojileri var. ideoloci matters.

not: only şafi kürds can handle this.
"birini öldürdüm, ama katil sayılmam. arada sırada yapıyorum öyle şeyler." dermiş gibi oldu bu sözü.
o bir dünya lideri..
foreign policy'nin 7 yıldır her sene düzenlediği en etkili 100 küresel düşünür arasına bu yıl türkiye'den sadece hdp eş genel başkanı selahattin demirtaş girdi.
https://www.evrensel.net/haber/266493/fo...
5 ay hapis cezası verilen hdp eş genel başkanı.
terörist diye bir insanı yaftalamak çok tehlikelidir. terörist tanımı öyle bir tanımdır ki içini ancak en büyük insan hakları ihlalcisi olan devlet doldurabilir. bugün dost olan yarın terörist olacağının ya da terörist olanın dost olacağının kararı devlet vermektedir. devletin politakası belirlemektedir. o yüzden kişilere böyle yaftalamalarda bulunurken dikkatli olunmalıdır. kime göre neye göre terörist? insanın birini bir şeyle suçlarken içeriğini doldurmalıdır.
kendisi hakkında ''teröristtir'' diyerek entry girmenin sözlük kurallarına aykırı olduğunu bugün itibariyle öğrenmiş bulunmaktayım.
kendisi barış güvercinidir, saz çalar türkü söyler. ülkesinin refaha ermesi, bölünmemesi için çaba harcayan bir milletvekilidir diye entry girmeniz gerekir. herkese sayıp sövebiliriz ama demirtaş'a apo'ya falan terörist dersek bu düşünce özgürlüğüne aykırıdır. o yüzden başlığına gelip terörist falan yazmayın. ha şöyle de bir twiti var: https://twitter.com/hdpdemirtas/status/4...

edit: galiba link kısaltma çalışmıyor
https://twitter.com/hdpdemirtas/status/4...
aramızda avukat arkadaşlar var bilirler, kişi şuan yargılanıyor. sebebi terör eylemleri falan değil. cb'na hakaret. kişileri terörist diyerek etiketlerken elinizde bir hukuki dayanak olmalı ve davanın bu söylediğinizi destekleyen bir sonucu bulunmalıdır. diğer türlü suç işlemiş sayılırsınız ve polis benden entry girerken kullandığınız ip adresinizi ister. ip adresi alındıktan sonra da evinize gelir ve sizi gözaltına alır. bunu daha önce yaşadık. bu sebeple bir şeyler yazarken başınıza geleceklerden sorumlu olmayacağımızı sözlük profilinde belirttik. yine de yazarlarımızın hiç birinin kapısına polis dayansın istemeyiz. dava edilecek her entry silinme potansiyeline sahiptir. bizim gözümüzden kaçanlar varsa da sizler bu tehlikeli entryleri bize bildirin. selahattin demirtaş veya herhangi başka biri hakkında kesin hukuki dayanağınızın olmadığı konularda etiketlemelerden kaçınmanız kendi yararınızadır.

*ayrıca link kısaltma çalışıyor, siz kısaltamamışsınız. linki düzelttim.

selahattin demirtaş, seni başkan yaptırmayacağız diyerek bugünkü ohalleri, her alana hükmetmeyi arzulayanların emellerine 2 yıl önce balta vurabileceğini gösterdiğinden yargılanan siyasetçi .
dava dosyasının aym tarafından incelenmesini talep etmiş siyasi kişilik.
15 aydır tutuklu olan fakat davası henüz yeni görülmeye başlanan eski hdp eş genel başkanı. gerçi sonrasında hdp'nin başına kim geçtiyse aynı şekilde tutuklandı. yüce adalet acaba nerede?
trt konuşmasında "bir oyluk canları var" diyerek içimdeki umut tohumlarını yeniden ekmiş kişidir. zayıflamakla beraber dik duruşu değişmemiş. adaletsiz seçim ortamına ve yargılanmasına rağmen de liderlik gücü aynıdır. tek adamlardan farkı mücadeleyi içinde yeşerten bunu çıkar karşılığı ve nefretten beslenmeden yapabilen kişiler yaratmasıdır.
cezaevinde beslediği türkü son dönemde en çok izlenen listelerinde yer alıyor.

korkma bağır, olmadı hızırı çağır, hızır senin kalbindedir, sen hızırsın be güzelim.

cumhurbaşkanlığı seçiminde oy verip de sonrasında yaptıklarıyla bana ayy ben ne yaptım dedirten iki yüzlü siyasetçi. oysa ne güzel olurdu türkiye. söylemlerinizin ardında durabilseydiniz... ırkçılığı ayaklarınızın altına alabilseydiniz. ne istediniz umutlarımızdan? duygularımızla neden oynadınız? diye diye tokat, yumruk allah ne verdiyse girişesim var.
  • /
  • 4