selahattin demirtaş

"birini öldürdüm, ama katil sayılmam. arada sırada yapıyorum öyle şeyler." dermiş gibi oldu bu sözü.
o bir dünya lideri..
foreign policy'nin 7 yıldır her sene düzenlediği en etkili 100 küresel düşünür arasına bu yıl türkiye'den sadece hdp eş genel başkanı selahattin demirtaş girdi.
https://www.evrensel.net/haber/266493/fo...
5 ay hapis cezası verilen hdp eş genel başkanı.
kendisi hakkında ''teröristtir'' diyerek entry girmenin sözlük kurallarına aykırı olduğunu bugün itibariyle öğrenmiş bulunmaktayım.
kendisi barış güvercinidir, saz çalar türkü söyler. ülkesinin refaha ermesi, bölünmemesi için çaba harcayan bir milletvekilidir diye entry girmeniz gerekir. herkese sayıp sövebiliriz ama demirtaş'a apo'ya falan terörist dersek bu düşünce özgürlüğüne aykırıdır. o yüzden başlığına gelip terörist falan yazmayın. ha şöyle de bir twiti var: https://twitter.com/hdpdemirtas/status/4...

edit: galiba link kısaltma çalışmıyor
https://twitter.com/hdpdemirtas/status/4...
aramızda avukat arkadaşlar var bilirler, kişi şuan yargılanıyor. sebebi terör eylemleri falan değil. cb'na hakaret. kişileri terörist diyerek etiketlerken elinizde bir hukuki dayanak olmalı ve davanın bu söylediğinizi destekleyen bir sonucu bulunmalıdır. diğer türlü suç işlemiş sayılırsınız ve polis benden entry girerken kullandığınız ip adresinizi ister. ip adresi alındıktan sonra da evinize gelir ve sizi gözaltına alır. bunu daha önce yaşadık. bu sebeple bir şeyler yazarken başınıza geleceklerden sorumlu olmayacağımızı sözlük profilinde belirttik. yine de yazarlarımızın hiç birinin kapısına polis dayansın istemeyiz. dava edilecek her entry silinme potansiyeline sahiptir. bizim gözümüzden kaçanlar varsa da sizler bu tehlikeli entryleri bize bildirin. selahattin demirtaş veya herhangi başka biri hakkında kesin hukuki dayanağınızın olmadığı konularda etiketlemelerden kaçınmanız kendi yararınızadır.

*ayrıca link kısaltma çalışıyor, siz kısaltamamışsınız. linki düzelttim.

selahattin demirtaş, seni başkan yaptırmayacağız diyerek bugünkü ohalleri, her alana hükmetmeyi arzulayanların emellerine 2 yıl önce balta vurabileceğini gösterdiğinden yargılanan siyasetçi .
dava dosyasının aym tarafından incelenmesini talep etmiş siyasi kişilik.
15 aydır tutuklu olan fakat davası henüz yeni görülmeye başlanan eski hdp eş genel başkanı. gerçi sonrasında hdp'nin başına kim geçtiyse aynı şekilde tutuklandı. yüce adalet acaba nerede?
trt konuşmasında "bir oyluk canları var" diyerek içimdeki umut tohumlarını yeniden ekmiş kişidir. zayıflamakla beraber dik duruşu değişmemiş. adaletsiz seçim ortamına ve yargılanmasına rağmen de liderlik gücü aynıdır. tek adamlardan farkı mücadeleyi içinde yeşerten bunu çıkar karşılığı ve nefretten beslenmeden yapabilen kişiler yaratmasıdır.
cezaevinde beslediği türkü son dönemde en çok izlenen listelerinde yer alıyor.

korkma bağır, olmadı hızırı çağır, hızır senin kalbindedir, sen hızırsın be güzelim.

cumhurbaşkanlığı seçiminde oy verip de sonrasında yaptıklarıyla bana ayy ben ne yaptım dedirten iki yüzlü siyasetçi. oysa ne güzel olurdu türkiye. söylemlerinizin ardında durabilseydiniz... ırkçılığı ayaklarınızın altına alabilseydiniz. ne istediniz umutlarımızdan? duygularımızla neden oynadınız? diye diye tokat, yumruk allah ne verdiyse girişesim var.
seher adlı öykü kitabını bir çırpıda okumuştum. devran adını verdiği ikinci öykü kitabı da geldi sıcak sıcak. ben bir üçleme bekliyorum başgan.


...toz duman kenarlardan, taşradan ve kuytulardan, memleketten yoksulluk halleri. utananlar, üzülenler, âşıklar, yevmiyeciler, küçük kasabalar, hazin ve uzakta kalan hayatlar...
bence balondur. geçmişte ana akım medya tarafından beslenip, saz çaldığı günler geride kaldı. bir şanş verilmişti ona ve o bu şansı değerlendiremedi. hapiste olduğu süre zarfında ana akım medya tarafından unutulmuş durumda. artık solcular için umut olduğu günler geride kalmıştı. kısacası unutulmuş biridir artık. *
edit: başlığın tamamını okudum ve çıkardığım şonuç şu
(bkz:oy verilecek değil seks yapılacak siyasetçi)
selahattin demirtaş'ı serbest bırakın.
bir an önce özgürlüğüne kavuşmasını dilediğim siyasetçi
  • /
  • 4