2019 istanbul lgbti+ onur haftası ve gay pride

27. istanbul lgbti+ onur haftası 24-30 haziran 2019 tarihlerinde düzenleniyor. bu yılki tema "ekonomi ne ayol?"

ekşi ve twitter fobik kaynıyor. iptal edildi mi edilmedi mi anlayamadım bi türlü. edilmediyse bile çoktan bitmiştir sanırım.

editşın: edilmiş. peki şaşırdık mı?

(bkz:ekrem imamoğlu'nu gözünde çok büyütenler derneği)
siz bir de bu sehirde pride kutlayabilecegimizi mi dusunuyordunuz? ben o hayali geceli yillar oldu....
birkaç günle farkla katılma fırsatını kaçırdığım etkinlik.akintıya karşı ters yönde yuzulebilen bu etkinliğe sadece bir kere katilabilmiş olmanın burukluğunu yaşıyorum.
sosyal medya üzerinden aktarıyorum : twitter'da çok eğlenceli homofobik tweetler ve onlara verilen cevaplar vardı. belediyelerden onur yürüyüşüne destek tweetleri, çanakkale belediyesinin destek tweetinden sonra açılan çanakkale savaşı muhabbeti -ne alaka ya -, hedef gösteren gazete demeye dilimin varmadığı yayınlarda canan kaftancıoğlu üzerinden chpli kadınların onunla evlenmek için sırada olduğu tweetleri falan. itiraf etmeliyim ki çok eğlenceliydi. gerçekte ise var olan yoğun bir saldırı ve direniş. tanıdığım, ettiğim yok diye gidemeyip gelişmeleri takip ederken evde kendi kendime delirdim bu sebepten. bir yandan da bu cesur insanların yaptıklarıyla mücadelenin ne kadar büyümüş olduğunu gördüm. utandım ve gururlandım.
http://kaosgl.org/sayfa.php?id=28440
nasıl da yanlış tanıtıyoruz kendimizi, "ekonomi ne ayol?" diye belirlenen tema bir tarafa, posterde kullanılan görsel ayrı bir tarafa.