sol framede eşcinsellere giydirme odaklı entry yarışı

sanıyorum bilinçli olarak itibarsızlaştırma , değersizleştirme amaçlı yapılan girişim , özellikle takip ediyorum belli isimler mütemadiyen bu odaklı girişleriyle gözüme takılıyor , eşcinsellerin ne terbiyesizliği kaldı , ne adiliği , değersizliği , aşağılıkları vesair , yaptıkları şeyin adı trollük müdür nedir bilemiyorum ama sözlükten soğuma nedenleri başlığı altına hiç düşmemiş bir sorundur.

eşcinsellik ve eşcinsel odaklı bir oluşum olan şu sözlükte konuya dair hiç kimsenin bir rahatsızlık içinde olmaması da başka bir muammadır ( malum yazarlarla konuya dair özelde görüşülmüşse bundan haberimizin olmaması gayet normaldir ancak yapılmış olabilirliği varsayılan görüşmelerin de bir işe yaramadığı ortadadır )

bir eşcinsel olarak bu yönlü giydirmelerin ısrarla ve ilginç biçimde hiç eleştirilmiyor olması beni rahatsız etmektedir. ayı sözlükte ısrarla translara , lezbiyenlere , lubunyalara , heterolara mesnetli mesnetsiz geçirilmesinden rahatsızım herkesin ilgisine.
sol framede ayılara,kadınsılara,bazen tüm eşcinsellere hakaretler havada uçuşuyor.bundan rahatsız oluyormuyuz evet oluyoruz.ama bunları yapan arkadaşlara en ufak bir söz söylendiğinde çemkirmeler,tüm entrilerini boşlamalar,ötekileştirmeyle suçlamalarla karşılaşıyoruz.
yazarların bir çoğu reşit yaşı çoktan aşmış insanlar onlara bu saatten sonra hiç bir şey katamazsın zaten.ibneliğini kabullenmeyip ibnelere ahlaksız,çok konuşan,yarak peşinde koşan gibi sıfatlarla aslında kendilerini tarif ediyorlar.
o yüzden ne boşuna ellerimi yorayım nede beyhude yere trollükle suçlanayım.
olaylari kisisellestirmek cirkince.tum sozluklerin ortak sorunu surekli kisiyi hedef alan veyahut karsilikli saldirilardir.bu sekil saldirilar sadece yazarin yazma motivasyonunu dusurur,sozlukten sogutur.yazarlari kazanmak var iken kaybedilmemeli.abartmadigi muddetce de isteyen istedigini yazmalidir.
herkesin aynı görüşte olduğu bir ortam ne kadar renkli olabilir ki, illa ki farklı sesler farklı düşünceler çıkacaktır karşımıza, zaten aynı görüşte insanlarla dolu bir ortamda tat olacağını sanmıyorum, farklı, karşıt görüşlerin dile geldiği bir yerler her zaman daha akıcı sohbete sahip olur. burası da sözlük ortamı, burada da türlü insanlar düşüncelerini başlıklara aktarıyor, çoğunluk eşcinsel olsa bile evet kendi içindeki sınıflandırmalarda farklılıklar gösteriyor bu da normal bu konuda da fikirler beyan edilir, bu da kabul ama bu düşünce aktarımlarında saygıyı yitirmek normal değil, herkes özgürce düşündüğünü paylaşmalı ama bu paylaşımda kişiye yönelik veya bir topluluğa, topluma yönelik, hakaret içeren, küçük düşürücü ithamlarda bulunulması kabul edilir gibi değil. kişiye göre doğru gelmeyen şey toplumun sözü veya düşüncesi değildir bunun ayrımını yapabilmekte meziyettir, kişinin gözünde doğru veya yanlış olan şeyi sadece o kişi öyle düşünüyor diye herkes kabullenmek zorunda değildir.
benim özeleştiriyle ya da ironik bir üslupla bir alıp veremediğim yok.
insanların kendine oto-sansür uyguladığı steril bir sözlük hayalim de yok.
doğruluk paydasının yüksek olduğunu düşündüğüm alaycı genellemelerle de bir sorunum yok. bütün bunlar beni eğlendiriyor bile. hatta bizzat bunları kendim yaparım.
ama gel gelelim, sözlükte bazen akıl mantığın hiç bir tarafına sığdıramadığım genellemelere, yazarın kendi kimliğiyle çelişen ahlak bekçisi yorumlara, ya da bu tip faşizan ifadelere de rastlıyorum. peki bütün bunlarla bir sorunum var mı?
yine de yok. eğer beni rahatsız eden bir ifade varsa doğru olduğuna inandığım fikri alaycı bir antiteze dönüştürüp ortaya atıyorum. ve bu noktadan sonra benim için sorun olmaktan çıkıyorlar. olması gereken de bu zaten. birilerinin yanlış da olsa bir şeyleri söylemesine engel olmaya çalışmak demek, onun o yanlışı devam ettirmesi demektir. ama yanlış tezi çürütmek demek, kişiyi bu konuda tekrar düşünmeye itmektir. o yüzden benim sözlüğün gidişatıyla ilgili bir kaygım yok.
o zaman sıradaki şarkımız eşcinselliğiyle hala barışamamış tüm arkadaşlara gitsin...

http://kisalt.be/368w5a