kaos gl

ilk gittiğim gün cafeden sorumlu arkadaş ilişki teklif etmişti
kaos gl grubu, 1994 eylülünde türk eşcinsellerin bir araya gelerek, maruz bırakıldıkları ayrımcılığa karşı mücadele ederek özgürleşmek amacıyla ankarada kurulmuş, eşcinsellerin kurtuluşunun heteroseksüelleri de özgürleştireceği fikrini benimsemiş bir gruptur.

kaos gl grubu kurulduğundan itibaren kaos gl dergisini çıkarmaktadır. eylül 2000 tarihinden beri de kaos kültür merkezinde kültürel etkinlikler, toplantılar, film gösterimleri düzenlemekte olup ilk lgbt kütüphanesini de oluşturmuştur.

http://www.kaosgl.org/
kapılarını ilk defa pembe gri adlı oyunun sahnelenecegi salonun gişesinde bilet bulamayınca çaldığım gey lezbiyen biseksüel ve trans bireylere yönelik ankaradaki eşcinsel dernek. bol bol gidilesi yer, güzel insanlar ve sıcak sohbetler vardır içeriginde...
cafesi 10 yıl önce kapatılan lgbt oluşumu, ve türkiye toplumunda görünen bütün güzellikler ve çirkinlikleri etkinlikleri sırasında karşılaşabilirsiniz..
devlet dairesi değil, sivil toplum örgütü..
garip bir örgüt. garip bir oluşum.
şu aralar transfobi ve homofobiye karşı mahalle buluşmaları organize ediyor olmalarıyla hoşuma gidiyorlar.
dergisi de vardır bu sivil toplum örgütünün. son sayısı* "sınır" temasını işliyor. 125. sayıda ise "göç ve mültecilik" konusu ele alınacakmış.

http://www.kaosgldergi.com/anasayfa.php

not: yazarınızın öncelikli tavsiyesi milliyetçilik konusunun işlendiği 123. sayı. içindekiler ise şöyle: http://www.kaosgldergi.com/sayi.php?id=123
tüm lgbt bireylerin mutlaka takip etmesi gereken sağlam bir web sitesine de sahiptirler.
eşcinsellerin çoğunun önyargıyla yaklaştığı, hakkında nice * şehir efsaneleri dolaşan *, sevmeyeni çok olsa da sevenleri daha fazla olan, kapısından içeri giren bir çok insanın hayatının değişmesine vesile olan, türkiye'nin ilk eşcinsel oluşumu ve türkiye'nin en uzun soluklu dergilerinden birisini * yayınlayan örgüttür. lgbt harekete katkısı yadsınamayacak kadar önemlidir ve son zamanlarda lgbt haberciliğinin de önemli kaynaklarından birisidir.
insan hakları haftasında başkent üniversitesi sosyal hizmet bölümüyle ortaklaşa düzenleyecekleri “lgbt’ler için sosyal hizmet sempozyumu” etkinliği, daha önce izin alınmış olmasına rağmen başkent üniversitesi yönetimince son anda engellenmiş. üniversiteler bile bu tür etkiniklere karşı çıkıyorlarsa bavullarımızı hazırlayıp gidelim biz.
düzenli takip ettiğim dergisi mevcuttur.

aileye açıldıktan bir kaç gün sonra odamın kapısı açık yatağın üzerinde rahat rahat kaosgl okurken "aha ben açıldım ya" diye fark etmemi sağlayan dergi.
nedense varlığımızından haberdar olmayan kuruluş.ne dergilerinde nede sitelerin de sözlüğün adı bile okunmuyor.
televizyon izlemiyorsunuz anladık da internete demi bakmıyorsunuz?

yoksa sözlük ciddiye alınacak kadar iyi bir oluşum mu değil?

sadece kendilerini seven kendi içinde örgütleşmiş örgüt. herkesi aramıza alalımdan çok biz kendimize bakalım mantığıyla işler yapıyorlar. her ne kadar sosyal medyadan takip etsem de bu kapalılıklarıyla itici gelen oluşum.
ankarada yaşayan beni gitsem mi gitmesem mi ikilemine düşüren hede. (bkz: yardımcı olun memedali bey )
kaos tur ve gl dir. daha fazlası fazlası ile olabilecek nitelikte duyarlıdır bence. saygı duymak lazım, sevgi duymak değil sevmek lazım.
yazarlar zirvesi haberi;

http://www.kaosgl.org/sayfa.php?id=13726

hayvan barınağına yapılan zirvenin haberi;

http://www.kaosgl.org/sayfa.php?id=13023
lgbt toplumunu barış sürecine dahil olmak için buluşma’ya çağıran kaos gl, kürtler “kürt” olmak bakımından özgür ve eşit hissetmedikçe, hiç kimsenin gerçekten özgür olamayacağını savunuyor.

http://www.kaosgl.org/sayfa.php?id=13981

(bkz: bravo)
  • /
  • 2