kaos gl

bu gece saat 21:00 de bir etkinlikleri var. 19. yıl kutlaması olarak duyurulmuş.

https://www.facebook.com/events/1415594921986867/
yeni sezonun eylem planını açıklamışlar. bu 12 ay içinde 35 şehirde homofobi karşıtlarıyla buluşmalar düzenleyeceklerini belirtmişler.

http://www.kaosgl.org/sayfa.php?id=17341
20 eylül de 20. yıllarını kutlayacaklar. ankara roxanne'de.
lambda istanbul'da uzun süre bulunduktan sonra ankara'ya taşındığımda kapılarını çaldığımda, bu şekilde ruhsuz bir yer bulacağımı hiç beklemezdim. bu başlığın ilk entrysi "devlet dairesi" olmuş, aynen katılıyorum, lambda'nın o güzel havası, katılımcılığı destekleyen, cıvıl cıvıl, etkinliklerle dolu hali yerine tam bir duvar ile karşılaşmıştım ve açıkcası çok canımı sıkmıştı. sonra da bir daha uğramadım. ama çıkardıkları dergiler, yayınlar, konferans tarzı etkinlikler ve türkiye'nin en iyi içerikli haber portalı olarak gayet başarılıdır, ona birşey diyemeyeceğim. keşke bir araya gelmesi, birbirini bulması hala bile zor olan lgbt kişilerin etkinliklerde kendilerini ifade edebilecekleri lambda gibi rahat kullanımlı bir ortam da sunsaydı.

geçenlerde gördüğüm kadarıyla gmk bulvarındaki ofislerini de boşaltmışlar. ofissiz devam edeceklermiş. sanırım herkes home office mi çalışacak, tam anlamadım. geçen mayıs ayında bomba tehtidi almışlardı, o günden beri zaten tedirginlik duyuyorlardı. valla üzüldüm ofislerini boşaltmış olmalarına, ankara'da böyle bir yerin olması, türkiye lgbt hareketi için yine de çok önemli birşeydi, yazık olmuş. hakikaten türkiye'de lgbt hareketi son bir iki yıldır kan kaybediyor. 2014'te pik yaptı ve o pik hükümet tarafından hiç beğenilmedi.

umarım toparlarlar.
ankara'da askerlik yaptigim zamanda sik sik gittigim yerdi...yaptigi calismalarin ve orgunlemelerin cogunu destekliyorum...
son zamanlarda resmi web sitesinde magazin haberleri vermeye başlayan dernek. rugby oyuncusu şu çalışma için soyundu, lezbiyenlerin 30 yaşına gelmeden mutlaka yapması gereken 30 şey, 16 soruyla gökberk demirci'yle tanışın vb. paylaşımları ilginç durmuş.
17 mayıs uluslararası homofobi ve transfobi günü vesilesiyle emeğin queer politikası adı altında homofobi karşıtı buluşmaları düzenleyen oluşumdur.* o hafta içinde 80 lerde lubunya olmak oyunu sergilenmiştir ve jakuzi'yi ankara'ya getirerek bana harika bir gece yaşatmışlardır.*
takım elbise ile ankara ekin tiyatrosunda homofobi haftasında düzenledikleri bir panele gitme gafletinde bulunduğum, ünlüymüşüm gibi her yerden flash patlattıklarında kaçtığım, oraya geliş amacımın sanki kendimi teşhir amacı güttüğünü düşünen, sonra da "sivil sandık" diyen ve beni her türlü eylemlilikten uzaklaştıran kuruluş.
günde birkaç kez baktığım, diğer haber sitelerinden daha fazla okuduğum site.
bir bana mı itici geliyor? korkutucular.
tüm lgbt dernekleri gibi işe yaramazlar.
adı neden kaos? kaos mu istiyorlar?
bugün bazı konuları konuşabiliyorsak kaos gl ve benzeri kurumların mücadelesini, katkısını görmezden gelmek büyük haksızlık olur. bu ve benzeri kurumlara yasa dışı, terörist vs. diyenlerin önemli bir kısmı bu kurumlardaki insanların mücadeleleri sayesinde rahat etmiştir. bir de cinsel yönelimlerini açıklamaktan korkan, kimliklerini gizli tutanların bu kurumlara laf atma durumu var. bu kurumlar zaten bu tip gizli kimlikte yaşayanlarla ilgilenmiyor. o nedenle o laf atan korkakların siyasi tavsiyelerine, yorumlarına vs. ne bu kurumlarda çalışanların ne de açık yaşayanların ihtiyacı yok.
  • /
  • 2