abysmal

Durum: 188 - 0 - 0 - 0 - 03.04.2018 02:19

Puan: 2072 - Sözlük Kezbanı

9 yıl önce kayıt oldu. 1.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 10

ucuz pop

müzikle biraz ilgilendiğiniz zaman bu tür şarkıların çoğunun am, g, f, em akorlarından ibaret olduğunu anlarsınız. kalabalık ortamlarda sohbet ederken, hiç bir şey düşünmek istemediğiniz zamanlarda iyi gelir. iyileştirir. güldürür. eğlendirir.

ayrılık süreci

önce çok takmamaya çalışırsınız. her şeyin düzeleceğine dair bir umudunuz hala vardır çünkü. aslında bu umut ayrıldıktan sonra da devam edecektir. oysa hiç bir şeyin artık eskisi gibi olamayacağını, biraraya gelemeyeceğinizi biliyorsunuzdur. kitapların hiç bir anlamı kalmaz. ya da filmlerin ya da şarkıların. çünkü dinlediğiniz, okudğunuz ve izlediğiniz süre boyunca kendinizi bir karakterle özdeşleştirip ağlak modda trajedinizi büyütmek için her şeyi yaparsınız. sürekli feysbukunu takip edip, telefonunuzun sesini kıstıktan sonra sürekli bakıp durursunuz. et yığını gibi hissedersiniz çünkü yaşadığınız mekanın/ülkenin ortamının bir tür kasaphane olduğunun farkındasınızdır öyle ya da böyle. mungan şiirlerine tutunursunuz. arkadaşlarınızla vakit geçirmeye çalışırsınız. hepsi size en olmaz şebekliklerini yaparlar. müstehzi bi tavırla gülersiniz zoraki. bir süre sonra hayata kendinizi kaptırıp genelgeçer işlere yoğunlaşmaya çalışırsınız; yaparsınızda. ama bir an gelir, ayı radyoda bir şarkı çalar, durursunuz o an, dünya durur, her şey durur ve düşünürsünüz hayatınızdan nasıl teğet çizip gittiğini o kişinin ve artık siz de eksilmiş yüreğinizle yaşamayı anlamlandırmak için başka çareler bulmanız gerektiğini anlarsınız. anladığınız anda süreci doldurmuşsunuzdur.

hannah arendt

alman düşünürlerden. yahudi olması, l. ve ll. dünya paylaşım savaşlarına şahit olması sebebiyle genel anlamda kitapları özgürlük, otorite, iktidar gibi baskın güçleri eleştirileri üzerinedir, ki bunu daha çok bir olumsuzlama olarak ele almak gerekir. çevrilen eserleri;

geçmişle gelecek arasında
totaliterizmin kökenleri
rahel varnhagen: bir yahudi kadının hayatı
insanlık durumu

martin heidegger

alman, varoluşçuluk felsefesinin önde gelen düşünürlerinden, franfurt ekolünden, hitler döneminde yandaşlığından dolayı faşist olarak nitelenen kişi. nevar ki sevgilisi hannah arendt yahudi oluşu bizi sorgulatır. en önemli eseri varlık ve zaman'ın kesif yapısı ve de çevirisi itibariyle zor okunduğu söylenilebilinir. pasaj pasaj gitmek mantıklıdır.

sevişirken kulağın yalanması

yatakta sheldon cooper gibi gülümsemek.

ciguli

önyargılarla metazoriyle gittiğim bir bar konserinde şaşakaldığım ve inanılmaz eğlendiğim, etkilendiğim müzisyen.
sahnesi müthiş, çok ilginç ve değişik biri, müzik bilgisi de cabası.

tilbe saran

semaver kumpanya ile ankara tiyatro festivaline b.brechtin cesaret ana oyunuyla geldiği yıl ilk kez izlediğim ve gözlerimi ondan alamadığım büyük oyuncu, sanatçı.

gece nöbeti

daha az seviyorum seni
giderek daha az
unutur gibi seviyorum
azala azala
aramızdaki uzaklığın karanlığında

geceler kısalıp, gündüzler uzuyor böyle olunca
daha az seviyorum seni
kendini iyileştiren bir yara gibi
daha az
ve zamanla

sen geceyi tutuyorsun, ben nöbetini
uzak dağ kışlalarında
görmüyoruz birbirimizi
usul usul sis iniyor
kopmuş yollara
ışığı hafif, uykusu ağır koğuşlarda üzerini örtüyorum senin
bir çığ gibi büyüyorsun rüyalarımda
sevgilim sevgilim
yıldızları daha büyüktür bazı gecelerin
nöbet kadar yalnızken öğreneceksin bunu da

artık daha az seviyorum seni
unutur gibi, ölür gibi daha az
yeniden ödetiyorum kendime
onca aşkın öğretemediğini
kolay değildi
yalnızca sevgilimi değil, evladımı da kaybettim ben
kaç acı birden imtihan etti beni
bir tek gece vardır insanın hayatında
ömür boyu sürer nöbeti
bu da öyleydi,
iyi ol, sağ ol, uzak ol
ama bir daha görme beni. (murathan mungan)

eski sevgiliye sözler

bir murathan mungan şiiri

(bkz: gece nöbeti)

durduk yere ayı sözlük yazarlarına koyan şarkılar

seks yerine sex yazan insan

porno site gezginleri jargonu (böyle bi başlık mı açsam?)

ayı sözlük yazarlarının profilleri

askerlik

bir çok eşcinselin korkarak kaçtığı, fakat dönüşte "ben varya askerdeyken..." diye başlayan cüemlelerle caligula nın grup sex partilerinden birine gitmişçesine anlatmasıyla son bulan cunta metazorisi.
ayrıca doğununda doğusunda -40 dereceleri aylarca gördüğüm, "lan bi dene de ayı olaydı iyiydi şu soğukta" dediğim çor çocukla geçmiş uzuuuuun ve bilinçsiz amneziyle zihnimden silinen günler.

gönlün hep ota değil de boka konması

"bazı aşklar kör kütük yaşanır. sen kör o kütük"
küçük iskender

across the universe

the beatles şarkısı.
fiona apple ın yeniden düzenlediği klip itibarı ile izlencesi hoş zihinsel derinliği çok şarkı.

şirinler

yazarı peyo nun kominist oluşu ve hikayenin kuruluşu itibarı ile kominizm yaşam biçimini gösterdiği söylenen çizgi film.

nefes alsın yeter

dış görünümün, ruhsal ve zihinsel durumun, kültür düzeyinin hiç bir anlam ifade etmediğini aranın et parçası * olduğunu anlamamızı sağlayan ve cinsel açlığı anlık boşalma ile giderme amacı güden kişiye ait söz.

görüngübilim

felsefi bir akımdan ziyade yöntemdir. kurucusu edmund husserl in tanımıyla;
görerek, aydınlatarak, anlam belirleyerek ve anlam ayrımı yaparak yol alır.
fenomenoloji karşılaştırır, ayrım yapar, bağlar, ilişkiye sokar, parçalara böler, öğelerine ayırır. kuramlaştırmaz, matematikleştirmez; zira, tümdengelimli kuram alamında hiçbir açıklamada bulunmaz.

fenomenoloji

küçük dilin şişmesi

deep throat ardından gırtlağınızda oluşan hasar.
  • /
  • 10
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 188

yaran fıkralar

iki gay hapse düşer. ikisi de gizli, birbirlerinden haberleri yok. zamanla libido tavan yapar.
ikiside düzdürme derdinde. en sonunda biri dayanamaz;
+ sana bir soru soracağım şimdi, bilirsen sen beni, bilemezsen ben seni zükücem.
- (sevinerek) sor, peki.
+ damda gezer miyav miyav der
- timsaaah..
+ bildin...

into the wild

2007 yapımı gerçek yaşam öyküsünden esinlenerek yapılmış, bir gencin hayatta başarılı olmasına rağmen kapitalizmin çirkin yüzünü görüşü, insanların ikiyüzlülüğüne katlanamayışıyla robinson un adasına benzer bir yere bütün kimliklerini, kredi kartlarını ve hatta parasını imha ederek gidişini ve orada yaşadıklarını anlatan güzel film.

ilk eşcinsel deneyim

katlanılmaz "chat" sorusunu akla getiren cümle

(bkz: ilk ne zaman oldu)

kördüğüm

hümeyra şarkısı
iç burkucu pek acınaylon öfke

one minute, one minute..

donnie darko

2001 yılı başrolünü jake gyllenhaal ın oynadığı fantastik ama bir o kadar da hayata dair alt metni olan güzel film.
filmin muhteşem soundtrackı; mad world..

heteroseksüel erkeği eşcinsel ilişkiye ikna etmek

bi eşcinsel atasözü der ki;
"hep denedin, hep yenildin. olsun. yine dene, yine yenil. daha iyi yenil."

into the wild

2007 yapımı gerçek yaşam öyküsünden esinlenerek yapılmış, bir gencin hayatta başarılı olmasına rağmen kapitalizmin çirkin yüzünü görüşü, insanların ikiyüzlülüğüne katlanamayışıyla robinson un adasına benzer bir yere bütün kimliklerini, kredi kartlarını ve hatta parasını imha ederek gidişini ve orada yaşadıklarını anlatan güzel film.

cemil ipekçi

yaşadığı ülkede bütün eşcinsellere ilk sürmesini babasının aldığını sanan, feodaliteden bihaber olmasına rağmen muhafazakarım diyen, mevcut hükümet yaltakçısı modacı.

martin heidegger

alman, varoluşçuluk felsefesinin önde gelen düşünürlerinden, franfurt ekolünden, hitler döneminde yandaşlığından dolayı faşist olarak nitelenen kişi. nevar ki sevgilisi hannah arendt yahudi oluşu bizi sorgulatır. en önemli eseri varlık ve zaman'ın kesif yapısı ve de çevirisi itibariyle zor okunduğu söylenilebilinir. pasaj pasaj gitmek mantıklıdır.

acıyo yalasam olur mu

incir reçeli

başrol oyuncusu bi defa çok gay. yani devran çağların erkek hallerini anımsatıyor. hetero bi ilişkiye yabancılaştırıyor insan görünce. ayrıca birçok sahnenin çekim şekli apartılmış. fight club ve requiem for a dream filmlerini izleyenler "siktir ln" moduna girmiştir kesin. kamera açısını ya da kullanılış biçimine eyvallah. ama duygular da aynı be arkadaş. (merdivenden iniş, eve kapanıştaki aynı şeylerin sürekli tekrarı) senaryo ise aids yönünden zaten zıçılmış bi hadise. "nasıl bi konu buluruz daha önce yapılmayan ve ucuza mal olacak" diye çıkan bi senaryo belliki. aşk! çok suni. metazoriyle şekillenmiş gibi, adamın acısının inandırıcılığı yok yani. evde arkadaşınızla bira içerken ses yapsın mantığıyla götünüzle izleyeceğiniz bir film.
Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.