ciguli

'' çalgıcı karısı binnaz'' şarkısıyla ve garip dansıyla bir dönem neredeyse tüm türkiyenin dikkatini çekebilmiş şarkıcıdır.*
balkan coğrafyasından bir başka akordeon ustası, sahip olduğu şöhreti çalgı hakimiyeti ve hızıyla alan sanatçıyı türkler sadece dansıyla , çirkinliğiyle hatırlarlar. çingene milleti için çok sıradan bizler içinse çok büyük müzik adamıdır.
an itibariyle disko kralında görünen şarkıcı.
idolüm olarak gördüğüm insan *
twitterda her 3 ayda bir öldüğüne yönelik haberler çıkan eski şarkıcı. kimileri bunun bilerek yapılan bir reklam çalışması olduğunu söylüyor.
akordeon'dan soğumanızı sağlayan insan.
kıymeti bilinmeyen, dalga geçilen ama aslında çok şugar bir müzisyendir kendisi
küçüklüğümde bana çalgıcı karısı binnaz'ı "aa ne kadar terbiyesiz,ahlak dışı bir kadınmış"diye lanseden mikemmel bir akordeon ustası.ayrıca çingenelere sempati duyduran ilk insan
zamanında bizim tv kanallarımıza resmen dalga geçmek için çıkarılan adam.oysa kendisi bir akordeon ustası,hatta kimilerine göre virtüözüdür.
bu yüzsüzlüğümüze de hastayım.sanki demet akalın,serdar ortaç,sinan akçıl gibi şarkıcı müsveddelerini çıkaran ülke biz değiliz de gidip farklı kültürden bir müzisyenle sırf dış görünüşü yüzünden dalga geçebiliyoruz.
eğer biraz daha olgun bir çizgi sergileseydi türkiyede iyi bir yer edinirdi diye düşünüyorum ama çok saçmaladı. kendisiyle dalga geçilmesine çok müsade etti ve zaten buna müsaittide. (bkz: ciguli klipleri) ses güzel, müzik güzel, ama çok basit davrandı malesef. o yüzden dalga geçenlere lütfen kimse kızmasın.
dün hayatını kaybetmiş olduğu haber edilen şarkıcı.
sempatisi, özgün ses yeteneği, sahneyi dolduruşu ve garibanlığıyla kendini sevdirmiş müzik sanatçılarından idi.
sofya'da geçirdiği ameliyatta hayatını kaybetmiş.
"yaşamak, öldürür", deyişini hatırlatan bir vefat daha.
ışıklar içinde uyusun...
hakkında bir çok şey söylenebilir ama kendisini tek kelime ile açıklarsak (bkz: üstat)

ayrıca kolektif istanbul ile birlikte dinlemelere doyulamayan canlı binnaz performansı için;


gerçek adı kendi ile müsemma; angel jordanov kapsov. kaybından sonra ali atay'ın limonatasında izleyebildiğimiz, paslı akordeonların babası. keşke gitmeden bugün romanları, çingeneleri temsil eden, halkından bir insanın meclise girdiğini görebilseydi.