across the universe

filmi de bir o kadar başarılı olan şarkı adı.
takıntılı olduğum grup the beatles'in takıntılı olduğum şarkısı. zannediyorum söylenmiş çoğu versiyonunu dinlemişimdir. buna provalarda söyledikleri dahil.
john lennon'un sesini o kadar seviyorum ki kim söylerse söylesin aslından aldığım keyfin yanına yaklaşamaz. kabul etmek gerekir ki, çok çok iyi versiyonları da vardır. onları ara sıra keyif olsun diye dinlerim zaten.

ama the beatles'in kendi kayıtları arasında ilginçtir ne zaman dinlemek istesem past masters versiyonuna gider elim. her ne kadar paul'ün trollemesi sonuçu şarkıda yer almış hayranların vokalleri ve dernek için eklenen kuş sesleri kulağa çok profosyonel gelmese de, eğlenceli ve samimi gelir bana.
the beatles şarkısı.
fiona apple ın yeniden düzenlediği klip itibarı ile izlencesi hoş zihinsel derinliği çok şarkı.

aşık olduğum filmler listesinde yer alan canım film. sırf başrolündeki ingiliz aksanlı çekici jim sturgess için izlemiştim ama bayıldım filme. hele ki çatıda verilen konser sahnesi beni benden aldı. hep hayalim olan bir şeyi burada görmek de harikaydı. neyse efenim daha fazla yazıp büyüyü bozmak istemem. muhteşem filmlerden bir tanesi işte.