yeni anayasa

eşcinseller anayasa alt komisyonunda haberini okuduktan sonra acaba eşcinsellerle ilgili bir karar alınır mı diye merak ettiğim anayasa. http://www.cnnturk.com/2012/turkiye/01/16/escinseller.anayasa.alt.komisyonunda/645053.0/index.html
yazacak o kadar çok şey var ki bu konuda.
"tbmm anayasa uzlaşma komisyonu, “herkes; dil, din, mezhep, inanç, ırk, (etnik köken) renk, cinsiyet (cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği) siyasi düşünce ve diğer sebeplerle ayrım gözetilmeksizin hukuk önünde eşittir” biçiminde ifade edilen üçüncü madde üzerinde uzlaşamadı."
eşcinsel evliliklere zemin hazırlayacağı için genel ahlaka aykırıymış bu.
bunun üzerine ezgi başaran'ın bugün şöyle bir yazısı çıktı radikalde,
609e
yazı, iyi güzel, lgbt savunucusu tamam da altındaki yorumlar gene eşcinsellere ölüm tadında.

ntv'de oğuz haksever'in sorularını cevaplayan sırrı süreyya önder de bu konuyla ilgili bir iki şey söyledi. ilgili yazı: http://kaosgl.org/sayfa.php?id=11410 bu adresdeki haberin altındaki linkten önder'in konuşması izlenebilir.
bdp ve chp nin düzenlenmesi için başvurdukları cinsel yönelim ve tercih haklarının insan hakları kapsamında değerlendirilmesi talebinin iktidar partisi ve mhp tarafından şiddetle reddedilerek geçemediği ; lgbtt bireylerinin diğer yurttaşlarla eşit olmadığını söyleyen anayasadır.
bizsiz anayasa olmaz diyelim de sivil toplum örgütlerine koşturalım ..

benim cinsel kimliğimi resmen tanımadığı için benim anayasam değildir.