chp

lgbtt bireylerin diğer tüm yurttaşlarla eşit muamele görmesi için tbmm'ne yeni anayasa düzenlemelerinde bdp ile ortak başvuruda bulunan partidir.
çok hızlı ve çok cesur bir evrim geçirmiştir kemal kılıçdaroğlu ile beraber. maalesef kılıçdaroğlu'nun çok atak ve karizmatik bir lider olduğunu düşünmüyorum. (ne yazık ki oy verenlerin çoğu bundan etkilenerek kararlarını veriyor) ama kılıçdaroğlu'nun idealist ve cesur bir adam olduğunu söyleyebilirim. deniz baykal döneminde, chp'nin bu tip bir girişimde bulunabileceği düşünülemezdi bile.
şafak pavey'in orada ne aradığını merak ettiğim partidir.
türkiye de statütokunun ve bürokrasinin simgesi olan partiydi benim gözümde taki düne kadar.anayasaya ekletmek istedikleri cinsel yönelim terimiyle benim gibi kronik chp gıcığı bir insana bile sempatik gelmeye başlamıştır.
siyasette herşeyi mübah kılan partidir.
sonun da yıllardır partinin değişmez tüzüğü olan faşizmi milletin kürsüsünde kusmuş partidir.kanlı tarihi boyunca benimsediği türk'ten başka halk tanımayan bunu katliamlarla da pekiştiren fosil partidir.arada sırada eşitlikçi çıkışları olsada partinin kodomanları devreye girip asar-keser tehdit eder.bence bu ülkenin başına gelmiş en kötü şeylerden birisidir.seçmen çokluğuna rağmen akp karşın da hiç bir varlık gösteremeyip bizi akp'ye mahkum etmiştir.
iktidar olmak adına herhangi bir politikası bulunmayan siyasi parti.bu durum 10 yıldır iktidarın en büyük şansı olurken bizim şanssızlığımız..
artık yeter diye bağırmak istediğim parti. senelerdir süregelen statükocu görüntüyü kırıp shp misali sosyal demokrat sulara yönelmek isterken sürekli duvara toslamalarından içime fenalık geldi. hem pastam dursun hem karnım doysunla bu işler yürümüyor malesef. diyarbakır milletvekilleri ayrı konuşuyor, izmir milletvekili faşizmi övünç unsuru olarak görüyor. şafak pavey bizleri gururlandırıyor bir diğeri ertesi gün saçma sapan bir yorum yaparak akp'ye rahmet okutuyor. bu ülkede sola ve demokrasiye olan güven yerle bir olurken bunda chp'nin payınında olduğunu acı bir şekilde kabul etmek gerek.

ps: evet chp'ye oy vermiştim...
muhalefet olmak için yaratılmış, iktidarda gözü olmayan parti. yanlış politikaları nedeniyle her zaman akp'ye oy kazandırmıştır.
şafak pavey dışında işe yarayan birinin bulunmadığı parti. salih fırat gibi kendisi de bi' an önce partiden istifa etmeli.
kaset skandalı ! sonrasında ekseni kaymış bir parti . eskiden %20-25 bandını aşamayan ebedi muhalefet partisi desekte net çizgisi vardı . günümüzde ise yine %20-25 bandını aşamayan , ulusalcılığı hakaret sayan * ve beyin kadrosunda bariz şekilde mezhepleşmenin görüldüğü bir partidir.
altı okunun manası şöyle imiş:
1- atatürk'e iman
2- nutuk'a iman.
3-resmi tarih ve ideolojiye iman.
4- tsk ve militarizm'e iman.
5- ulus devletine iman.
6-hayır ve şer'in dış odaklar'dan geldiğine iman.
akp nin en sevdiği ikinci parti. zira chp nin yaptığı berbat muhalefet ve yapamadığı politikalar adamların ekmeğine yağ * sürüyor. tek başlarına takılıyorlar iktidarda. bu ülkede ne sağ bıraktılar ne sol ne de orta. her türlü siyasi akımı ezip kendi akımlarını yarattılar. rakip yok alternatif yok. oy vereceksin gittin sandık başına. kime verebileceksin ki? kılıçdaroğlu senilen sümsük liderlerine mi? mütemadiyen birbirlerini yiyip hizip yapan partilerine mi? kime vereceksin oyunu. politika biraz şans biraz da karizma işi. bir baksanıza adama. ne uzar ne kısalır. ne yazık ki dürüst olmakla ilerlemiyor politika. hangi açıdan bakarsan bak adamda liderlik vasfı yok. bu iktidara dur diyebilecek kimse yok. muhalefet yok. alternatif yok. chp yok. bir tabela bir sümsük bolca hizip. hepsi bu.
kadın vekilleri yaptıkları muhalefet ile erkek vekillerden çok daha fazla takdir toplayan parti.
güya tek solcu partidir. ama solculuğunu, eşitçiliğini görüyoruz. hepsi lafta! faaliyet istiyoruz.
2013 gay pride da lgbt bireylere destekte bulunan chp, lgbt bireylerin sorunlarıyla yakinen ilgilenmeye başlamış görünüyor.

http://kaosgl.org/sayfa.php?id=14611
hiçbir siyasi görüşü desteklemediğimi belirterek bu parti hakkında bir eleştiride bulunmak istiyorum.
bazı vekilleri muhteşem görüşlere ve cümle kurma yeteneğine sahip olsa da, kılıçdaroğlu'nun partinin başında olmasından dolayı büyük bir antipati duyuyorum bu partiye karşı. tek yaptıkları hükümetin vekilleri ile didişmek. muhalefet olmaktan başka bir şey yapılmıyor ve hiçbir yeniliğe imza atılmıyor. şafak pavey bu partinin başına geçse yemin ediyorum oyumu chp'ye verirdim.
  • /
  • 3