lipstick

butch lezbiyen'in tam tersidir, the l world'de özellikle bazı karakterlerde seçebileceğiniz ancak türkiye'de hala oturamamış, kadın gibi seksi, jartiyer giyip mini eteklerle dolaşan lezbiyen tipi.

geyler arasındaki maskülen olup olmama durumu lezbiyenler arasında tartışmaya açılmaz çünkü onlar da heteronormatif değerler arasında kaldıklarından erkek gibi görünmenin asla kötü birşey olmadığını düşünürler özellikle de rocinante cafe gibi yerlere gittiğinizde hala ağrı dağın eteğinde şarkısıyla halay çeken ve elinde tespihle, erkek gömleğiyle, göğüslerine taktıkları korsesiyle bu tipten çok uzak olan sadece butch lezbiyenleri görebiliriz.
genelde lezbiyen pornolarında gördüğümüz (tabiki o kadınların lezbiyen oldupunu varsayıyorum), feminen görünümlü, makyaj yapıp şık giyinen lezbiyenlerdir. aslında azımsanmayacak kadar fazladırlar ama görünürlükleri azdır. yolda yürüken gördüğümüz butchlar ne kadar gözümüze çarpıyorsa lipstickler de o kadar görünmezdir çünkü straight bir kadından farkı yoktur görünürde. sanırım bu yüzden lezbiyen denilince insanların aklına butchlar gelir. heralde en çok rağbet gören lezbiyenler de lipsticklerdir.
toplum içinde görünmez olduklarından bahsediliyor ama gaydarı yüksek insanlar tarafından rahatça algılanabiliyorlar. özellikle butchlar direkt algılıyor lipstickleri. ve evet bahsedildiği gibi oldukça rağbet görüyorlar. şahsen bir lipstick olarak lipsticklerin ilişkilerde her daim pasif olduğu inancına katılmıyorum. evet belki yatakta daha çok femme bi portre çiziyorlar ama bu durumlar öyle çok da keskin çizgilerle belirlenebilecek durumlar değil. öyle ki hayatımda gördüğüm en yoğun butch ve femme dinamiğine sahip çiftin femme kısmının ilişkinin her anlamda lokomotifi olması bir hayli şaşırtıcı olabiliyor..o yüzden her lipstick lezbiyene aynı gözle bakmamak gerekiyor sanırım..
leisha hailey'in de içinde bulunduğu lezbiyen türü.
makyajına, saçına, başına, kılık kıyafetine oldukça özen gösteren lezbiyen kadın kişi.

(bkz: lipstick lezbiyen)
bu ben olabilirim sanırım