sam smith

ingiltere'nin son dönemde en iyi erkek vokali olarak gösterilen eşcinsel şarkıcı.

naughty boy'la la la la'yı dünyada 1 numara yapan smith, disclosure'ye de latch'da destek vererek topluluğun tanınmasına ve bu yıl grammy'ye aday olmasına katkı sağlamıştı. kendi solo albümünü yayınlayan ve money on my mind ile geçen ay ingiltere'de 1 numara olan şarkıcı cidden çok sağlam bir ses.
i'm not only the one şarkısı efsanevi olan şarkıcı.
grammy ödüllerinde tam beş ödül alarak adeta bütün ödülleri süpüren eşcinsel şarkıcı. albümünü o dönemde ayrıldığı erkek arkadaşına hissettikleri sayesinde yaptığını da ellen'ın programında açıklayan kişidir ayrıca. son klibi lay me down'da ise eşcinsel evlilik konu edilmektedir. kendisi facebook'unda bu videoyu paylaşırken "bir gün tüm dünyada eşcinsel evliliklerin yasal olduğunu düşünmekten daha büyük bir hayalim yok" notuyla paylaşarak gönüllere taht kurmuştur. iyi ki vardır, sesi de kadife gibidir. söz konusu klibi izlemek isterseniz youtube linki de aşağıdadır efendim.

sam smith - lay me down:
müthiş sesli şarkıcı. writing's on the wall parçası da müthiş olmuş.
yapım şirketlerinin albüm yapmaya yanaşmaması nedeniyle kariyerine ilk olarak edm prodüktörleri ve dj'lere vokal desteği vererek başlayan bu nedenle solo albümünü güçlükle çıkarabilen şarkıcıdır.

smith'e naughty boy ve disclosure gibi edm toplulukları ve dj'ler destek vermiş, konserlerinde smith'i sahneye çıkarmışlardır. disclosure'nin yer aldığı elektronik müzik festivallerine katılarak dünya üzerinde elektronik müzik festivalinde soul şarkı okuyan ilk isim olmuştur. disclosure ikizleri ile verdiği new york konseri kariyerinde dönüm noktasıdır. konser dinamizmini normalde bozması gereken bu olay dinleyici kitleyi rahatsız etmemiş, smith bu nedenle ilk olarak dans müziği seven kitle tarafından keşfedilmiştir.
oscar ödülü almasına sebepsizce mutlu olduğum başarılı müzisyen.

sakal bırakmanın ve zayıflamanın mucizevi etkisi için canlı örnek
sürekli terk edilen, her terk edildiğinde spotify’da “kocişim beni terk etti artık çok yalnızım ve ıssızım” temalı ağlak şarkılar dinleyen taylanların ve merve nurların ekmeğini yiyen, hiçbir şarkısına tahammül edemediğim ama eşcinsellerin görünürlüğü açısında kendisini çok takdir ettiğim ingiliz şarkıcı.
son olarak brandon flynn ile sevgili olan ve ciddi anlamda aşk acısı çıkışları olan şarkıcı. adamın aşk hayatına yetişmek imkansız hatta şu an bile yeni sevgili yapmış olabilir.

sürekli aşk acısına vurgu yapıp, don değiştirir gibi sevgili değiştirmek inandırıcılığı sorgulatıyor haliyle. sahi jonathan zeizel'le ilişkisi neden bitti o da muamma.
gözleri çok güzel olan, keşke hep gülse dediğim sanatçı. acıklı şarkılar yapmadığında çok güzel parçalara imza atıyor.

19 temmuzda yayınladığı how do you sleep? klibinde nakarat kısmındaki danslarıyla, benim için gay icon olmaya bir adım daha yaklaşmış abimizdir.