pkk

eşcinsellere yaklaşımı konusunda bir hayli aşmış, bu konularda türkiye gibi hükümetlerin çok ilerisinde görüşlere sahip bazıları tarafından terörist, bazıları tarafından özgürlük savaşçıları olarak tanımlanan örgüt. bir köylü hareketi olmayan, modern anlamda tanımlanabilecek bir hareket. daha önce pkk'nin içindeyken geri dönen ve özgür gündem gazetesinin editörü yüksel genç pkk içinde eşcinselliğin serbest olduğunu, hatta eğer bir kişi kendisini kadın olarak tanımlıyorsa, kadın mangalarında onlarla birlikte yattığını anlattığında ilk başta çok şaşırmıştım bu kadar anlayışlı olmalarına. sonra rotinda'yı tanıdım, kandil basın ilişki merkezinde görev yapan rotinda pkk'ye sanatını icra ederek destek veriyor, dağlarda insanlar onun şarkılarıyla coşuyorlar. ve rotinda yetkiner açık bir eşcinsel.

kimine göre yasadışı terörist bir örgüttür (aynı hizbullah'ın da tüm dünya tarafından terörist örgüt olarak anılırken türkiye tarafından terörist örgüt olarak kabul edilmemesi gibi), kimine göre özgürlük savaşçılarıdır, öyle ya da böyle, ancak şöyle bir durum söz konusu, kadın hakları ve lgbt hakları açısından çok yol almış bir örgüttür.

yüksel genç'in 32. gün programındaki açıklaması için:

http://www.ensonhaber.com/pkkda-escinsel...
net olarak tüm dünya tarafından bilinen yasadışı bir terör örgütüdür. insanları katletmenin özgürlükle bir alakası yoktur. böyle bir örgüte destek verenler ve içinde bulunanlar ülkemizde ağır cezalara çarptırılırlar. adaletin dışında bu örgüte destek verenler ve içinde bulunanlar keşfedildiklerinde halk tarafından da linç edilirler. bunun örnekleri bir hayli fazladır. neye destek verdiğinizi ve reklam ettiğinizi düşünerek hareket edin efendim. her yerde de bunları söylemeyin bok yoluna gidersiniz.
bunun dışında dağda hetero erkekleri güç kullanarak eşcinsel ilişkiye zorladıkları, buldukları yada aralarında yetiştirdikleri kadınlara defalarca sırayla tecavüz ettikleri, hatta tecavüz ederken öldürdükleri de bilinir bunların. gühansız insanları katleden, hiç uğruna cahilliklerine doymayan bir grup soytarının lgbt haklarından ne kadar haberdar oldukları da tahmin edilebilir ki zaten ortadadır. meclisteki yandaşlarının lgbt haklarını savunuyor gibi görünmesi (ki sadece görüntü var, ses yok, icraat yok) dağda yaşananları temizleyemez ve değiştiremez. merak edenlere ve "lgbt hakları konusunda aşmışlar" diyenlere şöyle bir önerim var gidip onlara katılın ve gay olduğunuzu söyleyin ve görün kadın koğuşlarına mı gidiyorsunuz yoksa başka yerlere mi.
türkiye'nin güney doğusunda kürdistan devleti kurmayı amaçlayan ve bu amaçla 1984 yılından bu yana yaklaşık 5.000 sivil, 8.000 güvenlik görevlisini şehit eden, avrupa birliği, abd, nato, birleşmiş milletler ve birçok ülke, uluslararası kuruluş tarafından terör örgütü olarak kabul edilmiş, ayrıca abd'nin uyuşturucu kaçakçıları listesinde bulunan militan bir örgüttür.
insani ahlaki ve kürtler açısından veyahut türkiye açısından anlatmak istemiyorum *mevzu eşcinsellik olsun.

-acaba hangi bdp üyesi diyarbekir de ki lgbt kuruluşlarını ziyaret etmiş ?
-hangi bdp yöneticisi bölge de tavuk gibi kesilen eşcinsellerin cenazesine katılmış ?
-bdp kadın intihar olaylarının en çok yaşandığı diyarbekir ve batman da nasıl bir toplumsal bilinç oluşturmaya çalışmış ?
-kaç tane açık bdpli eşcinsel yerel meclislerin de veyahut ülke genelin de siyasette aktif olarak görev yapmış veya yapıyor ?
-homofobinin bölge de engellemesi için kaç tane seminer vermiş ?

yukarıdaki soruların hepsi olumsuz.bdp için lgbt bireyler için sadece reklam yapmanın farklı bir yönü.
önce kürdistan'da ki lgbt bireylerin sorunlarını çözsün daha sonra ülke geneline baksın.bu işler onur yürüyüşlerin de flama tutmakla veya meclisde soru önergeleriyle olmuyor maalesef.
bdp nin sempatik görünme çabası için bizi kullanmasından gayrı bir halt değil.

*
bugün twitter heştegte öğrendiğimiz üzere pkk, ateist ve komünist'miş.
bdp ile resmi olarak bir bağı olmayan, kürdistan işçi partisi.
bugüne kadar devletin söylediği bütün haberlerin zaman içerisinde değiştirmesinden dolayı , bir çok farklı yayından ne olduğunun öğrenilmesinin gerekli olduğu örgüt . * *
escinsellere bakis acisi daha genis diye bas taci yapamayacagim bolucu vatan hainlerinden olusan bir grup teroristtir.
kundaktaki bebeğe; silahsız teskere almış askerler; korumasız kadınlara ihtiyarlara kurşun sıkan olmayan hayali bir ülkeye ve 3 renkli paçavraya sahip leş sürüsü.
edit: sözlükteki yandaşları boş durmamış anında boşlamışlardır.....
3 yaşındaki çocuğa oturup anlatsan yemez bu palavrayı. ne yani nefret suçlarına karşı diye pollyannacılık mı oynayacağız? mehmetçik için dökülen göz yaşlarına ne olacak? "çanakkale geçilmez!" diyen mustafa kemal'in evlatları olarak "doğuyu alın ne yaparsanız yapın, tepe tepe kullanın" mı demeliyiz?
kürt meselesi(!) ya da sorunu her ne dersen de, bunu savunabilir, haklı veya haksız olabilirsiniz ama pkk'yı savunursanız insanlığınızdan şüphe edilmesi kaçınılmazdır. en ağır ithamları almayı hak edersiniz.

tanım: masum insanların ölmesine yol açan, içinde her türlü şerefsizliği barındıran taşeron örgüt.
açılımı: partiya karkeren kurdistan

açıkçası bu ülkede hiç bir zaman iyi ve kötünün savaşı olmadı. ne tsk her zaman iyi tarafı temsil etti ne de p(e)k(e)k(e) her zaman kötü taraftaydı. ikisi yeri geldiğinde en iyi şekilde flört edebiliyordu. bunca çöplüğün içinde ne safça bir özgürlük mücadelesi bulabilirsiniz ne de vatan sevgisiyle dolup taşan saf vatanseverler. taraftar edasıyla ikiye bölünüp karşılıklı tezahurat yapılmasına hep gülmüşümdür. gördüğümüz şeylerin ne kadarı gerçek ki..*
'pandoranın kukusu kayboldu'nun kısaltması
başlatılan yeni imralı süreci çerçevesinde, türkiye devletinin silah bırakmaya ikna etmek hedefiyle çeşitli düzeylerde görüştüğü örgüt.
şimdilik imralı adası ayağı ile başlamış olan görüşmelerle, altı ay gibi bir süre sonunda, örgütün silah bırakarak sınır dışına çekilmesi amaçlanıyor.
http://www.haberbuketi.com/gundem/pkkda-gay-ve-lezbiyen-taburlari-h76631.html
kendisini terör örgütü olarak tanımlayanların onun destekçilerini övdüğü bir örgüttür. (bkz: sırrı süreyya önder)
ne perhiz ne lahana turşusu?
  • /
  • 3