scruff

grindrın bear versiyonu. android ve blackberryde çalışır mı bilmiyorum ama iphoneda çalışıyor. app storedan indirebilir ve grindrdaki 65 kg lik sevimli arkadaşlarımızdan bir nebze olsun uzaklaşabilirsiniz.
çoğu türk gayin bilmediği güzel uygulama. genelde bearlar için birebirdir.

iphone ve android için uygun sürümleri bulunmaktadır. fakat biz türklerin yaptığı gibi growlr ve grindr da olan profil fotoları ve nicklerle ordada olunca hiç bir şey değişmeyecek. aynı suratlar ve aynı resimler her yerde, görende hiç biri yaşlanmıyor zanneder.
u4bear < scruff < growlr. tipler ve yüzler gene aynı tabi.
çoluğun çocuğun ve aplaların grindra göre daha nadir görüldüğü güzel bir apple ve android uygulaması. indirin gitsin.
şeker insanlar, tüy, sakal, daha az çatık kaş, grinderdaki gibi yüksek tepelerden bildiriyorum aç karın yüksek nalın moronluk hakim olmayan gps temelli sistem. (bkz: gps)
grindr'ın kapanmasıyla kavimler göçünün yaşandığı uygulama.

karma arayışta zebillah gibi profilin yer aldığı netwörkte; çeşitlilik hakim, ne olursan ol gel diyor adeta. ancak ufak dağları ben yarattım egosuna peyda olmuş profiller yüzünden yoğun bir ego sıkışması var gibi. zilyonlarca km öteden örneğin bir amerikalı ile tatlış tatlış sohbet edebiliyorken; aynı lokasyonda yer alan hasan emmi'den yanıt almak günlere malolabiliyor.
superbowl'daki "bizim takımımızda oyna" reklamıyla nfl ligindeki eşcinsel futbolcuların açılmasının her zaman yanında olduğunu söyleyen eşcinsel date uygulamasıdır. zamanında bekarken az erkek düşürmemiştim. bu arada reklamla ilgili haberi merak edenler newsweek'in http://ayisozluk.com/lnk/a70f77 haberine bakabilirler!
yurtdışındaki kullanıcılarının çoğunlukla "musclebear" olduğu, aksine ülkemizde "twink'lerden arınmış hornet" tadında bir uygulamadır.
dünya çapında ne denli seksi ve trip katsayısı düşük beyleri göstermesiyle beni depresyonlara sürükleyen app. çok üzülüyorum.
venture özelliği ile şehrinize gelecek ayıları önceden ayıklamayı mümkün kılan uygulama.
kimsenin bana bakmadığı uygulama.

gerçi hornet harici hiçbir yerde ilgi çekmiyorum gibi nedense. çirkin miyim neyim?
ülkede kullanıcısının pek olmadığı uygulama.
dün indirdiğim ama ilişkimden dolayı kullanmadığım; sadece ne var ne yokmuş diye baktığım uygulama oldu kendisi. ve şunu söyletti: yüce rabbim baya mesai harcamış.
uygulama ve kullanıcı profili olarak hornet'ten daha kaliteli buldum. hesap oluşturmadan uygulamada gezebilme özelliği çok güzel. tindervari eşleşme sunmasını sevdim. kullanıcı olmadan kullanmadığımdan mı yoksa popüler değil diye insanlar daha rahat mı bilmiyorum ama gizli kullanıcı yoktu. herkes güzel güzel fotoları ile kaliteli profillerini oluşturmuştu.
demem o ki hoşuma gitti.
eşimle tanışmamıza vesile olmuş olan uygulama
istanbul dışındaki şehirlerde kullanıcısının az olduğu ancak iç açıcı profillerin yer aldığı bir uygulama.