scruff

dünya çapında ne denli seksi ve trip katsayısı düşük beyleri göstermesiyle beni depresyonlara sürükleyen app. çok üzülüyorum.
grindr'ın kapanmasıyla kavimler göçünün yaşandığı uygulama.

karma arayışta zebillah gibi profilin yer aldığı netwörkte; çeşitlilik hakim, ne olursan ol gel diyor adeta. ancak ufak dağları ben yarattım egosuna peyda olmuş profiller yüzünden yoğun bir ego sıkışması var gibi. zilyonlarca km öteden örneğin bir amerikalı ile tatlış tatlış sohbet edebiliyorken; aynı lokasyonda yer alan hasan emmi'den yanıt almak günlere malolabiliyor.
yurtdışındaki kullanıcılarının çoğunlukla "musclebear" olduğu, aksine ülkemizde "twink'lerden arınmış hornet" tadında bir uygulamadır.
çoğu türk gayin bilmediği güzel uygulama. genelde bearlar için birebirdir.

iphone ve android için uygun sürümleri bulunmaktadır. fakat biz türklerin yaptığı gibi growlr ve grindr da olan profil fotoları ve nicklerle ordada olunca hiç bir şey değişmeyecek. aynı suratlar ve aynı resimler her yerde, görende hiç biri yaşlanmıyor zanneder.
çoluğun çocuğun ve aplaların grindra göre daha nadir görüldüğü güzel bir apple ve android uygulaması. indirin gitsin.
grindrın bear versiyonu. android ve blackberryde çalışır mı bilmiyorum ama iphoneda çalışıyor. app storedan indirebilir ve grindrdaki 65 kg lik sevimli arkadaşlarımızdan bir nebze olsun uzaklaşabilirsiniz.