mete özgencil

müzik dünyasında elini kimin albümüne değdirse harikalar yaratan ama bir o kadar popüler kaygılardan uzak yaşayan müzik adamı. en önemli işleri gökhan kırdar-tutunamadım, tarkan-verme, candan erçetin-vakit varken, umay umay-düşmedim daha gibi.
olmaz oğlan şarkısının sözleri nasıl sözlerdir yarabbim, nasıl bir eski sevgiliye giydirmedir anlamakta çok zorlanırım.

amanın da amanın kim gelmiş
eski sevgilim gelmiş
sütü sıcak içmiş belli,
gezmiş, görmüş, öğrenmiş...

bunun yanında tabii çok güzel şarkılar yazmıştır, ancak çalıştığı her sanatçıyla bir süre sonra kavga etmişdir. candan erçetin'le ilgili olarak da bensiz hiçbirşey yapamazsın demiştir, e tabii biraz haklı, elbette albümünden sonra candan erçetin'in elle tutulur bir şarkısı yoktur.

umay umay'la yaptığı düetten sonra gaza gelip bir de albüm çıkartmıştır 10.000 tane sınırlı sayıda basılmış. olmalı dışında gel öğret ve git, kart10 dostum gibi çok güzel şarkıları vardır.

arkadaş hatrına da güzel işler yapar, mine çayıroğlu'yla çok iyi arkadaş olduklarından dolayı sırf zevk için ona bir albüm yapılması için önayak olmuştur.
93 yılında gece,melek ve bizim çocuklar filminin sanat yönetmenliğini üstlenmiş ve 200 şarkıya klip çekmiştir.
olmalı isimli bir de şapşahane albümün sahibidir aynı zamanda. sanatçılara gösterdiği vefanın onda birini görmemiştir, ki candan erçetin bu vefasızların başında gelmektedir.
türkiye"nin en iyi sanat yönetmenlerinden biridir, gece melek ve bizim çocuklar filmi sanat yönetimi anlamında yaptığı en zirve iştir.

candan erçetin ve umay umay'la da hiç duymadığımız şarkılar yapmıştır; özetle sinema ve müzik alanında esaslı bir sanat adamıdır.
şimdilerde kimyası ziynet sali'yle tutmuş adamdır, ziynet sali'nin son albümü no: 6'da oldukça güzel iki şarkıya imza atmıştır, diken ve adeta müebbet. diken kendi dili gibi diken gibi bir şarkıdır. dinlenmesi tavsiye olunur.
türkçe müzikte ölümüne özlenen kişidir, bildiğim kadarıyla en son mercan’a dile kolay isimli bir şarkı yapmıştır. yaptığı şarkıların büyük çoğunluğu baştan aşağı kalitedir. umay’a verdiği düşmedim daha şarkısı her zaman zirvededir bana göre