caner çalışır

kerimcan durmaz ekürisi. snapchat'te bu arkadaşın da snap'lerini izlerim arada. kendisi 30'una yaklaşmış, 190 boyunda bir abimiz ama o konuşmalar, o endam o kadar komik ki anlatamam. kerimcan yaşı gereği biraz patavatsız, henüz olgunluğa ulaşamamış o yüzden pek sevemiyorum kendisini. ama caner çalışır ile arkadaş olmak isterdim sanki.

özellikle şu video'da çok gülmüştüm kendisine:


-biz almanya'dan geldik.
az önce çoklu organ yetmezliğinden yoğun bakımda olduğunu okudum güzel adam, inşallah ciddi bişey olmaz ve iyileşir, sempatim vardır kendisine
durumu epey kötüymüş. demet akalın biraz evvel instagram hesabından bildirdi.
bu sabah durumunu öğrenince gerçekten çok üzüldüğüm insan. birkaç aydır snapchat'ten takip ediyordum kendisini. yukarıda da belirtmişim çok komik, enerji dolu biri. onu izlerken mutlu oluyorum çoğu zaman. birkaç gün önce kısa süreli programını iptal etmişti, annesinin evinde dinleniyordu.. durumu kötüymüş meğer.. yaz aylarında da bazen kötü olup serum yemeye giderdi hastanelere ama bu durumuyla alakası var mı bilmiyorum.

biraz da sosyal medyaya etkisine değineceğim. evet arkadaşlar, caner'in bu durumda olmasına sevinen insanlar var. daha demin "dünyadan bir adet ibne eksilmiş olur işte," gibi bir şey söyleyen birine rastladım. bu insanla biz aynı ortamda yaşıyoruz ve bu insan yine bu ifadesinden dolayı ceza almayacak. allah bilir kaç kişi böyle düşünüyor. öte yandan bir de tatlı su insanları var ki onlar da sinirlerimi daha da bozmaya yetti. " cinsel tercihi ne olursa olsun...," diye başlayan tweet'leri, yorumları okudukça sinirlenmemek elde değil gerçekten. bu insan şuan yoğun bakımda ama hala cinsel tercihi konuşuluyor ve bu durum tercih bile değil. insanların içinde hala "hmm eşcinseldi ama geçmiş olsun," gibi bir düşünce var.

caner yönelimi yüzünden hastanede değil. kendi kişisel sağlık sorunu yüzünden hastanede şuan ve ileride böyle bir durumda, bu tip bir kişinin cinsel yönelimi konuşulmadığında belki bu dünya biraz iyi bir yer olma emaresi gösterecek, hala inanıyorum.

umarım bu entry'i güzel bir haberle editleyeceğim. kolay ağlayan biri değilim ama gözlerim dolu dolu. kendisini tanımıyorum ama sadece snap'leriyle bile kendini insanlara ne kadar çok sevdirdiğini biliyorum. lütfen iyileş güzel insan.

edit: bugün gözlerini açmış ve bir kağıda zorla da olsa "ablan star" yazmış. *
bugün hayatını kaybetmiş fenomen. hala şoktayım. birkaç gün önce yeşilçam videoları paylaşıyordu. şu an yok. hikayelerine sürekli baktığım biriydi. hala şoktayım. huzur içinde uyusun. çok üzücü..

lgbt hakları ile ilgili paylaşımları en çok o yapardı. en sevdiği film prayers for bobby’yi arada hatırlatırdı takipçilerine. iyi bir insandı diğer sahte yüzlere kıyasla. onu özleyeceğim.
ölümüyle homofobikleri yine ayaklandırmış fenomen.

kokain çekiyormuş da ölmüş falan. adam daha önce günlerce uyutulmuştu. ayıp ya atarken falan da destekli atın. bu kadar mı nefret ediyorsunuz. gencecik bir insan ölmüş yok her gün zaten şu kadar insan ölüyor, yok bilmem ne.

yaptığınızın tek sebebi homofobi veya kıskançlık.

caner'i takip etmezdim. kerimcan, samet vs takip etmiyorum. ama çok üzüldüm. 31 yaşındaymış. bu yeterli üzülmek için.
çok gençti.üzülmemek elde değil.kerimcan ile birlikte yaptıkları newyork gezisi sonrasında barcelona'dan sıkılmaları,arabistan'daki halleri gülmekten yarılmamıza neden olabilecek vineları ile kendisini sevenleri güldürecek çok şey bıraktı arkasında.
benim birebir çalıştığım ve oturup konuşma fırsatını elde ettiğim,ciddi anlamda insan iyisi,koruyucu,kollayıcı ve abi/abla olarak sizi hep destekleyecek biriydi.umarım dinince dinleniyordur.
sosyal medyada kendi eşcinselliğini kabullenememiş insanların,ne kadar kötü ve içlerinin pis olduğunu gösterdikleri bir shitfest'e döndü.sadece genç bir insanın arkadasından bu kadar nefret kusulmasını kaldıramıyorum.umarım hakeden hakkettiğini yaşamadan ölmez.
kendisini sosyal medyadan tanıyorum. özünde nasıl biridir bilemem. ancak kimse bu denli hakareti hak etmez. rahmeti bol olsun.
sanırım 10 sene önce okan bayülgenin programına hakan kakız ile katılmışlardı. ara sıra sosyal medyada videolarını görüyorduk. bi zararını, kötülüğünü görmedik. daha 31li yaşlarda veda etmesi üzücü. umarım rahat uyursun. aklımız da 190 boyunda naif, sevgi dolu birisi olarak kalacaksın.
gerçekten çok üzüldüm. kerimcan ile dargın gitmelerine de ayrı üzüldüm. arkadaşım dediği insanların ölümünden sonra instagramda bir tanecik hikaye olarak yer alması ardından o insanların günlük eğlence, reklam vs. lerine devam etmesi hem şaşırttı hem de üzdü. yazık...
takip etmediğim, tanımadığım bir medya fenomeni. ama ölümü nasıl koydu anlatamam. sonradan baktım videolarına. içim yandı. nasıl hayat dolu, neşeli, güzel bir insanmış. her ölüm erkendir ama bu da çok çok erken oldu, yazık oldu. ışıklar içinde uyu canercim.
güldü geçti geldi gitti
halen ölüm haberinin etkisi altındayım. hala arkasından küfür edip gülenleri görmeye dayanamıyorum.
öldüğünü yeni öğrendiğim kişi. gencecik yaşında hayata erkenden gözlerini yumması ne kadar kötü.

bazen hayat bir lütuf gibi geliyor. sevenlerine sabırlar dilerim.