xiaomi redmi note 8 pro

kayan ekran görüntüsü almayı beceremiyor,
uygulama çekmecesi eklemişler ama sürekli hata alıyorum,
kendi uygulamasında reklam çıkaran bir telefon ilk defa görüyorum,
ilk aldığımda akşam şarjını doldurup net kapalı sabah uyandığımda yüzde 100 kalabilirken sadece bir ayda yüzde 94ler görmeye başladı. korkuyorum 1 senede bataryasının ölmesinden,
s8+tan geçtim fotoğraf anlamında her halükarde bin kat daha iyi özellikle iyi ışıkta ön arka her şekilde çok iyi ama video ise aradığınız özellik s8+ bundan çok daha iyiydi kesinlikle video kamerası değil.

herhalde 2010dan beri falan akıllı telefon kullanıyorum. iyi ve dandik çok telefon kullandım. ama gerçekten xiaomi yetkililerine sormak istiyorum. uygulama çekmecesini çökertmeyi nasıl başardınız? sürekli sürekli çöküyor. bu ne saçmalık ya?! bunla uğraşmaktan telefonu kullanamıyorum.

en ciddi 2. sorunum ise telefonla konuşamamak. evet konuşamıyorum çünkü xiaomi'lerin kronik sorunu olan mikrofonu kapatma sorunu bunda da var. sürekli mikrofon kapanıyor. asla konuşamıyorsunuz.

kesinlikle f/p ürünü ama f/p ürünü olduğu kadar da kesinlikle insana cinnet getirtir!

ek: gmail uygulamasında ben her senkronizasyonu açtığımda tekrar tekrar kapatmayı başaran bir telefon. anlayamıyorum.
xiaomilerin kronik sorunu stabilite. ayrıca kamera donanımı harika fakat yazılımsız hiç bir işe yaramıyorlar. pastel boya gibi gece çekimleri vs. 3 ay dayanabildim mi 9'a. tekrar iphone'a döndüm tam çıldırmak üzereyken. bir daha şayomi mi? asla!
çevremde okuduğum yorumlar, çevremde kullanan insanlar memnun görünüyorlar. tabi ki fiyatına göre değerlendirildiğinde. yazılımsal olarak stabilite sorunu var mı yok mu bilemiyorum. yıl olmuş 2020 en basit telefonda bile artık stabilite sorunu olmamalı diye düşünüyorum. şu an kullandığım telefon iphone 7. bu telefonum bozulsa ben de note 8 pro veya bu fiyatlarda başka telefonlar alırım. artık daha fazla kamyonla para bayılmak istemiyorum. a
donanım bazında, fiyat performans ürünleri bir hayli popüler olsa da, birçok çinli telefon markası gibi; pil ekranında süre kasmak için agresif çalışan bir arka plan yönetimi, saçma sapan bildirim sorunları, donanıma eşdeğer olmayan yazılım gibi sorunlarla boğuşuyor.
geçen sene 2 bine satıldığı düşünülürse gayet fp telefonu. şu an olsa 3 binden aşağı olmazdı.

ayrıca dikkatimi çekti. cam filmi falan takmıyorum ama inanılır gibi değil tek bir çizik bile yok.