neden yalnızsınız

bir anket başlık.
benim bu konuda hissettiklerim:

yalnız isek kendimiz seçmişizdir. yalnız olmamız ve kendi yolumuzu yürümemiz, yolun sonunda da kendimizi tamamlamamız gerektiği için yalnızız. su akar yolunu bulur. tek başına tamamlanamayan diğer yarısını tamamlayacak olanları bulur.
yalnız değilim de sevilmeyi beklediğim tek kişi var diyelim. o yüzden yapayalnız hissediyorumdur belki de
yalnızlık bazen sahte kalabalıklardan daha huzurlu gelmektedir.
kim olduğumuzu keşfetmek, başkalarının gözünde olmaya çalıştığımız kişiliklerden arınabilmek için bazen yalnız olmak gereklidir.
yalnız olmak istemiyorum ama...
kariyerim ve kişisel hayat tercihlerim önceliğim. ayrıca yaşam standartlarıma uygun birini bulabileceğime de inanmıyorum pek, özellikle de bu camiada.
otekilestirenler sagolsun
herkesle uyuşamıyor olmamdan, maalesef.
bir yıl olucak 14 kasımda. onu kaybedeli çok düzdüm çok düzüldüm, düzgün bir ilişki bulacağımı düşündüğüm anda ama yine yıkıldım. umudu kestim. bu yüzden yalnızım.
ben çok hoş bir insan değilim aklımdaki tek cevap. fiziksel olarakta, kişisel olarakta.
ben çok kalabalığım mesela fakat ruhum yalnız. ruhu yalnız olanlara selamlar.
yalnız, mutsuz ve başarısız olmamın tek bir sebebi var o da ailem!
insan psikolojisinden biraz anlayan bir ailem olsaydı böyle olmazdı.
mesela salih özdemir'in değil de sigmund freud gibi insan psikolojisinden anlayan bir babanın çocuğu olsaydım muhtemelen başarılı, mutlu bir insan olurdum. ama hayatta herkes sigmund freud'un çocukları kadar şanslı değil maalesef!!
yaşam standardı demiş yukarlarda bir yazar arkadaşım, hayat tercihi diye bir kavram şeetmiş öncelikle tercih değil yönelim sjsj. tabi şakaydı bu kısım. vallahi ben hayatı bu kadar ciddiye almıyorum.yalnızlığıma son verecek kişi sana sesleniyorum bir mesaj uzağındayım; mesaj at yarın gel başla.
ay öyle tuhaf hareketlerim var ki ötekileştirilmeyecek gibi değil ötekiler bile dumur oliyor gorunce. ben yalniz kalmiyim da kim kalsin.
ıçim ruhum hep boyle seylerle dolu.
  • /
  • 2