chalchene

Durum: 281 - 0 - 0 - 0 - 14.08.2014 23:44

Puan: 2842 - Sözlük Kezbanı

11 yıl önce kayıt oldu. 4.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 15

kaynanamın adını kuyruklu yılan koydum

orijinal adı olsun, kibariye'nin albümündeki adı olsun, hap koydum olmasına rağmen, ve bunu düzelten editörler olmasına rağmen* ısrarla şarkı sözlerinin bir kısmını alıp başlık haline getirilen şarkı.

175 boyunda 90 kilo dolgun kalçalı ayı

pegasus

youtube videolarının tam ortasında cart diye giren reklam

bear değilim, ortalama bir kilodayım.

o bearları görünce hayattan soğuyorum zaten :/ :)

ayıcanlar, bildiğiniz güzel erkek moda siteleri var mı? zira insanın kendine yakışanı giymesi için önce kendisine yakışanı bulması gerek :)

fatgalcga

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

ayşe arman

bu haftasonu güzel bir röportajını okuyacağımızı düşündüğüm köşe yazarı: http://bigayingunlugu.blogspot.com.tr/20...

beldeki gamze

hüseyin kağıt

istanbul a 3 üncü havalimanı projesi

bugünkü haberlere göre projeyi gerçekleştiren ortaklar, üçüncü havalimanının isminin recep tayyip erdoğan olmasını önermiş: http://sozcu.com.tr/2014/gundem/3-havali...

şimdiden bakınız verelim öyleyse: (bkz: recep tayyip erdoğan havalimanı)

kayganlaştırıcı

prezervatif markalarının kayganlaştırıcıları 150-200 ml'si 20 lira civarında. ama medikallerde bulunan ultrason jelinin litresi 2 liradır. çok kullananlar için tercih sebebidir.*

htc

kendi kutusundan çıkan kulaklığı ve beats audio eklentisiyle müzik dinlerken beni dört köşe eden telefon markası.

adblock plus

yapanın kapısında kul köle olunacak reklam engelleme eklentisi. chrome, firefox, internet explorer, opera, safari ve androide yüklenebilen bu eklenti sizi tertemiz bir internete davet ediyor.

birbirini çok iyi tanıyan iki yabancı

'birbirmizi öyle bir tanımamazlıktan geldik ki herkes bizim birbirimizi tanıdığımızı anladı' tadındadırlar. **

whatsapp

grup konuşmalarından rahatsız olanlar için grubu sessize alma özelliğinin olduğu mesajlaşma programı. bu özelliğe göre 8 saat, 1 gün ya da 1 haftalığına grubu sessize alabilir, bildirimleri açıp kapatabilirsiniz.

türk kahvesi

hatırladığım kadarıyla yanında getirilen suyun iki farklı anlamı olmuş tarih boyunca.

birincisi, osmanlı zamanında kahve çok değerli olduğu için içmeden önce içilerek ağzın temizlenmesi ve kahvenin tadının tamamıyla alınmasının sağlamakmış. ayrıca su kahveden sonra içilirse bu kahvenin tadının beğenilmediği anlamına geliyormuş.

ikincisi ise misafire getirilen kahve ve sudan, misafirin hangisini tercih ettiyle ilgili. eğer misafir kahveyi alırsa karnı tok demekmiş. eğer suyu alırsa karnı aç demekmiş ve hemen o misafire sofra kurulurmuş.

emine ülker tarhan'ın chp genel başkanı olması

böyle bir değişimde emine ülker tarhan iyi bir adayken mustafa sarıgül'ün adaylığını daha güçlü görmekteyim.

ayrıca burç yorumlarına körü körüne bağlı olan gayler için 2014 yerel seçimleri öncesinden bir yorum:

---- spoiler ----

hatta şöyle ki, bu sene muhalefet liderinde değişime gidilirse şaşırmayın, özellikle ağustos/eylül ayı civarı.

57c50

---- spoiler ----

ve çok ayrıca (bkz: dinçer güner)**

ayı sözlük

herkesciklere bir şeyler olup yazarlarının kaynaşası gelen sözlük. hep zirve mi yapsak ne?
  • /
  • 15
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 281

sakin

tek albüm çıkarıp dağılan müzik gruplarından olan bir grup. gitar ve vokalde onur özdemir, gitarda özdemir dereli, bassda cenker kökten ve davulda soner özışık vardı. 2008 yılında çıkardıkları hayat albümü ilk, tek ve son albümleri olmuştur. hayranlarının hala birleşip yeni albüm çıkarmalarını beklemesine rağmen geçen günlerde, yayınlanmayacak olan ikinci albümün demolarını paylaşmıştırlar. ve tabii ki ilk albüm gibi müthiş şarkılar:


not: ukde

lut kavmi

lut peygamber ve iki kızı

tevrat'ta yazılı olduğuna göre, lut peygamberin iki kızı, babalarına şarap içirerek onu sarhoş etmişler, onunla cinsel ilişki kurmuşlar ve ondan, yani babaları lut'tan gebe kalmışlardır. tevrat'ta bu şöyle anlatılır:

"ve lut tsoar'dan çıkıp dağda oturdu ve iki kızı onunla birlikteydi. çünkü tsoar'da oturmaktan korktu ve o ve iki kızı bir mağarada oturdular. ve büyük kızı küçüğüne dedi: babamız kocamıştır ve bütün dünyanın yoluna göre yanımıza girmek için ülkede erkek yoktur. gel, babamıza şarap içirelim ve babamızdan zürriyeti yaşatmak için onunla yatarız. ve o gece babalarına şarap içirdiler ve büyük kız girip babasıyla yattı ve (lut) onun yatmasını ve kalkmasını bilmedi. ve vaki oldu ki, ertesi gün büyük kız küçüğüne dedi: işte dün gece babamla yattım. bu gece de ona şarap içirelim ve babamızdan zürriyeti yaşatmak için gir, onunla yat. ve o gece de babalarına şarap içirdiler ve küçük kız kalkıp onunla yattı ve (lut) onun yatmasını ve kalkmasını bilmedi. lut'un iki kızı böylece babalarından gebe kaldılar. ve büyük kız bir oğul doğurdu ve onun adını moab çağırdı, o bugüne kadar moablıların atasıdır. ve küçük kız da bir oğul doğurdu ve onun adını ibni ammi diye çağırdı, o bugüne kadar ammon oğullarının atasıdır."(48)

tevrat'ta bu anlatılanlar için islam yazarları "lut peygambere yöneltilmiş bir iftiradır" derler. bu yazarlardan ibni hazm (ölm. h. 456/m. 1063), tanrı'nın, "kendi kızlarıyla ardarda cinsel ilişkide bulunmak gibi çok çirkin bir iş"i, kendi peygamberine "isnat" etmiş olamayacağını yazar. böyle bir "iftira"nın tevrat'ta yer almasını, "tevrat'ın değiştirilmiş olduğu"na "bir kanıt" diye gösterir.(49)

bu "itiraz"lar karşısında akla şu sorular gelir ister istemez:

tevrat'ta, lut peygamber'in kızlarını "gebe" bıraktığına ilişkin ve benzeri açıklamalar eğer birer "iftira" ise, bunların birer "iftira" olduğu kur'an'da neden açıklanmamıştır? tevrat "değiştirilmiş"se hz.muhammed'den çok önceleri değiştirilmiştir. tevrat'a sonradan birtakım "iftira"lar sokuşturulmuş olsaydı, kur'an'da açıklanmaz mıydı bu iftiralar? kur'an'da böyle bir açıklama yer almıyor; tersine, maide suresi'nin 43. ayetinde, tevrat'takilerin "tanrı'nın hükmü" olduğu belirtiliyor. gerçi kur'an'da, yahudiler'in "üzeyir tanrı'nın oğludur!" gibi yanlış sözler söyledikleri açıklanır.(50) ama bu gibi açıklamalarda "tevrat" değil "yahudiler" suçlanıyor. "tevrat'ta yapılan tahriflerle peygamberlere iftira ediliyor. lut peygambere de iftira edilmiştir. lut peygamber şarap içerek kızlarıyla cinsel ilişkide bulunmamıştır" biçiminde bir açıklamaya raslanmıyor kur'an'da. eğer gerçekten "iftira" edilmiş olsaydı, bu denli önemli bir konuda kur'an'da açıklama yapılmaz mıydı?

kaldı ki ibni haldun (1332-1406) gibi çok önemli islam düşünürleri, tevrat'ın "tahrif" edilmiş olamayacağı görüşündedirler. ibni haldun, "tevrat"ın değiştirilmiş olamayacağına, ibni abbas'ın buhari'de de yer alan bir sözünü kanıt olarak gösteriyor. ibni abbas diyor ki: "böyle bir şey olamaz (yani tevrat değiştirilmiş değildir). bir toplum, peygamberine inen kitabına inansın da, sonra o kitabı değiştirmiş olsun, böyle bir şey düşünülemez. tevrat'ın inanırları olsa olsa, tevrat'ı te'vil etmiş olabilirler ve olsa olsa bu te'villeri tahrif sayılabilir."

ibni haldun, ibni abbas'ın bu görüşünü, yani tevrat'ın değiştirilmiş olamayacağı yolundaki görüşünü, maide suresi'nin 43. ayetinin de açıkça kanıtladığını yazıyor.(51)

konumuz "tevrat'ın değiştirilip değiştirilmediği" değildir. onun için bu konu üzerinde daha fazla durmaya gerek yok. ancak burada şöyle bir sorunun daha akla geldiğini belirtmek gerek: eğer eldeki tevrat değiştirilmişse, değiştirilmemiş olan tevrat nerededir? ali imran suresi'nin 93. ayetinde "getirilip okunması" istenen "tevrat" hangi tevrat'tır? "tanrı kitabı" olarak bildirilen tevrat'ın şimdi nerede olduğu söylenebilir mi? göğe mi uçmuştur bu tevrat?

turan dursun, din ve seks, berfin yayınları: 100, 3.basım, haziran 2010, ısbn: 978-975-6680-01-8, s.30-32

______________________
(48) tevrat, tekvin, bap:19, ayet:30-38
(49) ibni hazm, kitabu'l-fasli fi'l-milel ve'l-ehvai ve'n-nihali, beyrut, 1975, c.1, s.133-134
(50) bkz: tevbe suresi, ayet:30
(51) ibni haldun, tarihu ibni haldun (kitabu'l-iber...), mısır, 1963, c.1, s.8

cinsel organı pis kokan erkek

cinselin organın sustalı olmasından mütevellittir. bazen, aşırı kilodan dolayı içeride kalan ve erekte olunca dışarı çıkan bu organ, orada havasız kalmaktadır.*

seyidalidis

azmak

çeşme'de bir koydur. before sunset adında bir beach club vardır. gay plajına yürüyerek gitmesi buradan daha kolaydır.**

kaynanamın adını kuyruklu yılan koydum

orijinal adı olsun, kibariye'nin albümündeki adı olsun, hap koydum olmasına rağmen, ve bunu düzelten editörler olmasına rağmen* ısrarla şarkı sözlerinin bir kısmını alıp başlık haline getirilen şarkı.
Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.