sakin

tek albüm çıkarıp dağılan müzik gruplarından olan bir grup. gitar ve vokalde onur özdemir, gitarda özdemir dereli, bassda cenker kökten ve davulda soner özışık vardı. 2008 yılında çıkardıkları hayat albümü ilk, tek ve son albümleri olmuştur. hayranlarının hala birleşip yeni albüm çıkarmalarını beklemesine rağmen geçen günlerde, yayınlanmayacak olan ikinci albümün demolarını paylaşmıştırlar. ve tabii ki ilk albüm gibi müthiş şarkılar:


not: ukde
iskan eden, oturan manasında kullanılır.
lise yıllarıma ait şarkıların sahibi müzik grubu. ne yazık ki dağılmışlardır. solisti onur, ayşe hatun ile düeti sonrası, poptan bozma saçma bir şarkı ile gün yüzüne çıkmıştır.
paxera ve türevleri sayesinde olunur
(bkz: onur özdemir) nam-ı diğer onurr

boğaziçili sağlam grupmuş.. lâkin sonralardan dağılmış yitilmiş..

tavsiye edilen parçalar:
dönsün, hangi iz..
bizim büyük çaresizliğimiz *'in soundtrack'ini de bu abiler yapmış..

vay arkadaş, deştikçe güzel şeyler çıkıyor adamlardan..

iki gündür içerisinde olduğum durum.
mor ve ötesinin ilk yıllarındaki hali gibi sade ve doğal olan istanbullu rock grubudur. grubun artık şarkılar yapmaması dağılmış olması oldukça üzücüdür..
solisti ayşe hatun önal'ın güm güm şarkısında aağğğ inan hayallere diye aradan giren adamdır, grubun dağılması onur özdemir'de derin yaralar açmış galba.
bu grubun solisti ayşe hatun önal'la düet yaptı ondan sonra artist diye single çıkardı. bildiğin serdar ortaç oldu onur özdemir, insanın inanası gelmiyor. bunun tek bir açıklaması var aq: para.
bu defa, kırmızı oda ve laleler beyaz şarkıları çok açıp açıp ağlanası. bir insanın para için gelebildiği bu nokta gerçekten çok üzücü. onur özdemir'in neler yaşadığını bilmiyorum ama bir yavuz çetin gibi sonlanmasından iyidir tabii.* birde türkiyede pop punk genresından örnekler veren nadir gruplardan birisi. meselaaa ikarus başarsa
bir şeyler olsa da, bir şekilde bir araya gelseler, bıraktıkları boşluğu doldursalar. bu çocuklar gibi gelmedi daha... müzikleri başkaydı...
ayşe hatun önal'la yaptığı düetle geniş kitlelere ulaşan onur özdemir'in vokali olduğu nadide türk rock gruplarından. bence bu onur özdemir, eski hayranlarını trollüyor, ismini bir de onurr yapmış, çift r ile, büyük bir şaka olmalı diye düşünüyorum. adamda tam nargileci tipi olmuş. belki de yıllarca içinde kaldı böyle bir karaktere bürünmek. "göğsümden ama kalbimi kalbimi kalbimi çekiyo", ahhh allah'ım hahaha, ulan onurrrr.

neyse bunu geçelim, en azından hâlâ gönlümde yerini kaybetmemiş bir grup. en sevdiğim şarkıları kor bir ay. adeta bir efsane. ne güzel gruplarımız vardı lan bizim. millet seksendört dinleyip rakçıyım yha yaparken, biz müziğin ikinci yenicilerini dinliyorduk.