kedi

son 6 ayımı inanılmaz derecede keyifli kılan hayvandır. hayvan bile diyesim gelmiyor bebeğim o benim. gece yarısı işten yorgun argın geliyorum. tıkırtımı duyup beni kapıda karşılıyor bacaklarıma sürtüne sürtüne odama kadar eşlik ediyor.

bakması da daha kolay köpeğe göre kumunu yemini koy o hallediyor işlerini. köpek gibi illa dışarı çıkayım ağaca işiyeyim gibi derdi yok. hem misler gibi de kokuyor köpeğe nazaran.

insanlar şikayet ediyor yok kıldır tüydür. mevzu bahis kıl tüy olsa annem de beni sokağa atmıştı çoktan.ben daha fazla döküyorumdur kedicağzımdan. ha bi de o bant roll-onlardan var, alıverirsin biter. hayatımda büyük yer kaplar oldu köftehor kalan boş vakitlerimi onunla değerlendirmek istiyorum nedense hep.benim kedimin güzelliğinden mi yoksa kargaya yavrusu kuzgun gözükürmüş hesabı mı ulan kedimi güzellik yarışmalarına sokasım var bi de fotomodel gibi lavuk kamerayı göster hemen poza girsin *

eğer kendinizi yalnız hissediyorsanız ve cidden bakabilirim diyorsanız * bence bir tane edinin derim kötü enerjiyi emiyorlar sanki o gırr gırr sesiyle.
çenesinin altından seviyorsun ya bunu. böyle "mır mır mır" sesler çıkarıyor. sırnaşıyor sonra. bacaklarına sürtünmeye başlıyor. "sev beni, daha da okşa. hem bak onca insan var burda, senin yanına geldim. kıymetini bil. hıh" diyor. böyle biraz aşifte, biraz sürtük ve biraz da hüzünlü, gamlı. seviyorsun böyle. kucağına geliyor sonra. sokak kedisi. tekir işte. pis biraz. pasaklı maria. "olsun" diyorsun "len kirli, naber?". bakıyor böyle boncuk boncuk gözleriyle. "aa durma, yanına geldim diye su koyverme. sevmeye devam et. hıh" diyor resmen köftehor. emir büyük yerden. pasaklı maria'yı sevmeye devam ediyorsun. teşekkür edermiş gibi bir hali var sanki. hoşuna gitmiş. öyle geliyor sana; öyle diyormuş gibi hissediyorsun. sanırım tam anlamıyla kafayı yedim. kedilerle oturup iki lafın belini kırıyorum. peh!
kedilerin kuyruklarında, kulaklarında, kafalarında koku salgılama bezleri var. sen seviyorsun ya bunu hani. bu böyle sırnaşıyor sana. bacaklarına, kollarına, ellerine sürtüyor başını, kuyruğunu. bunu koltuklara, kanepeye, kapıya da yapıyor hani. hah, işte, bunun kedi dilinde anlamı "hey, dostum! bak, kokumu üzerine bıraktım. sen benimsin artık." demek oluyor. bu bağlamda, sana sürtünen (off, başka yerlere çekilebilir şimdi bu) bu kedi seni sahiplenmiş oluyor. bu demek ki bu kedi seni seviyor. sen de sev onu. mıncır böyle. kafasının altını, sırtını okşa mis gibi. mır mır mır.
bir süre sonra kendinizden daha fazla önem verdiğiniz canlıdır.

xyz : tra jedi doğum gününde ne almamı istersin. ihtiyacın olan birşey almak istiyorum.
tra jedi : kuru mama ve kum.
xyz : ö?gjdh!5d45
insanlardan çok önemsediğim günler olmuştur yeryüzünde en sevdiğim canlıdır tam bir estetik harikası yaradılışları vardır, "nankör" lük ile itham ettiği dünya tatlısı hayvancık, onlara nankör diyenlerin dünya dışında yaşadığını düşünürüm çünki onların insanlar hakkinda fikir sahibi olmadığı kesin. hayvan sahiplerinin evine tüy, tuvalet vs. gibi sebepler ile bok atan kişiler yine kedilerin kendilerinden milyon kat hijyenik olduğundan bir haber acizler olduğundan habersizdir.
"köpekler sahipleri onları beslediği için sahiplerinin tanrı olduğunu düşünür, kediler ise sahipleri kendilerini beslediği için kendilerinin tanrı olduğunu düşünür." sözü kedileri çok iyi açıklar. kesinlikle evde size misafir muamelesi yaparlar. patron o dur. kedi beslemiş birisi olarak notlarım,

1. evin bereketi filan kaçmıyor. geçiniz bu hurafeleri. komik de oluyor.
2 nankör değiller. sadece yalaka da değiller. aslına bakarsanız sadece umurlarında değiliz. insanoğlunun "mama verdim şimdi benim için herşeyi yapmalı" beklentisi sadece isimlerini nanköre çıkarmıştır.
3. tüm bunların nedeni aslında hala tam olarak evcilleştirilememiş olmalarıdır. kediye numara öğretemezsiniz. öğrettiğinizi de sadece kendi istiyorsa yapar.
4. yalnızdırlar, tıpkı gayler gibi.
5. köpeklerin yeri benim için ayrı olsa da kediyi anlamak için haşır neşir olmak gerekir. aksi taktirde her zaman soğuk ve itici geleceklerdir.
severken icine motor kaçtığını düşündüğüm canlı. (bkz: ron ron ronn...)
olsa da yesek,evet yesek ama severken böyle bıcır bıcır elmayra*gibi sıkasım geliyor şerefsizleri.
insanın negatif enerjisini elektrik süpürgesi gibi çeken can dostum. sokaktan edindiğim iki kedim var. biri 4.5 yaşında erkek evin sümbül ağası pan efendi. diğeri de tekir cinsi olan annesini daha 1 haftalıkken trafik kazasında kaybeden ve aç bir kedinin ağzından aldığım kızım lulu hanım. moralim bozukken iki mıncıklıyorum neşem yerine geliyor yahu.

aha bu da benim oğlan http://imgim.com/12188924_10153687678588050_9221441215412002894_n.jpg

bu da kızım http://www.imgim.com/lulu.jpg
insan ruhunu gördüklerine inanıyorum kedilerin. hüznü, kederi, karanlığı; sevinci, mutluluğu, ışığı görebiliyorlar.
o yüzden her insanoğlu; havvakızı, ademoğlu sahip olamaz, bakamaz bir kediye.
zira, bir kediye sahip olabilmek için önce sevebilmeyi öğrenmek ve kendine, kendi aynasından bakabilmek gerekir.
canlarını yediklerimin kavgaları bile çok tatlı oluyor. köpekler kibirli, nankör ve bencil olsalardı nesilleri çoktan tükenmişti. ama bu namussuzlar o kadar şirinki kişiliksiz olmalarına rağmen yine de tapabiliyorsunuz.
kimseyi siklemeyen,somurtan,pörtlek gözlü şirinmi şirin bir kedidir grumpy cat. neşesiz uyuz bir kedi ama çok şirin


burdada grumpy cat neşelendirilmeye çalışılmıştır
köpekler sen yemek verince sana minnet eder, kediler ise tanrıya diye duymuştum.
yine yeniden aklımı aldı sıpa, apartmanın bahçesi var ve giriş katındayız arada bir dalıyorlar bu hınzır sıpalar eve, az önce oturduğum odaya daldı aniden ve ikimizinde gözlerinden ananısikiiim bakışları alt yazı olarak belirdi, patinaj yaparak yok oldu, mutfakta yakaladım sıpayı fırının arkasına saklanmış ama o yavru haliyle çok pis tıssladı bu sıpa, tamam aga dedim takıl kafana göre,şimdi büyük odada, ahahaha an itibariyle yine göz göze geldik bu sefer de "yine geldi tipini siktiğiiimin" bakışı attı namıssız.
hindistanda ki ineklerin cihangir muadili olan hayvan.
<br> <br>http://i.imgur.com/q81jz.gif *
ağız şapırdatması midemi bulandırmayan, aksine bir de tatlı gelen canlı.
kedi = felis domesticus (latince)
bu felis domesticuslar her ne kadar kökenleri insanla hiç alakası olmasa da, insanlarla yaşadıkça kendilerini insan yerine koymaya başlayıp, ciddi anlamda insan gibi davranmaya başlarlar.
şahsen benim kedim baya baya ağa misali oturuyor, kendi koltuğunda değil bizim koltuklarımızda oturuyor, yatağında değil, benim yastığıma kafasını koyarak uyuyor. değişikler yani. bir de onlara insan değilmişçesine davrandığınızda, kendinizle aynı kefeye koymadığınızda bozulup söylene söylene gidiyorlar.

dip not: bir de kedim su kabından değil, kafasını suyun altına sokarak çeşmeden su içiyor. tam fırlatma yahu.
yaşadığı evin imparatoru/imparatoriçesi olduğunu zanneden egosu yüksek, karakterli ev arkadaşı. sinirlendiği zaman sizinle dalga geçecek kadar da sinir bozucu. *
bir de nyan versiyonu var ki hepimizin bildiği, kafayı yedirtir.
  • /
  • 4