kedi

  • /
  • 8
arkadaşımın evinde kaldığımda işe giderken koltuğunda gerinerek bana bakan uyuz yaratık. o an yerinde mi olsam yerle bir mi olsam karar veremiyorum.
kesinlikle yıkanmayı sevmiyorlar, fakat bebekken taramaya alıştırırsanız tüy bakımını yıllar boyunca kolayca yapabilirsiniz. zaten sık sık taramak gerekiyor. özellikle uzun tüylü bir kediniz varsa her gün taramanız gereklidir.

https://goo.gl/i8MnEH
önceki hayatımda olduğumu düşündüğüm canlı türü.
dünya'ya türkiye üzerinden yayıldıkları düşünülüyor.

https://wimpycathouse.com/kediler-dunyay...
ceyda torun belgeseliymiş kendisini ilk defa bu işle duydum çok tatlı çok keyifli dialoglar var sevgi ve minnoşluk dolu bir belgesel. birde mühim yerlerde ödüller almış en son ,tavsiye olunur...
nankör,umursamaz,çıkarcı,bencil hem alerjimde var uzak dursun kedi... köpek iyidir sadıktır sevimlidir enerjiktir şapşaldır(golden) olum lan cidden "man's best friend dog" sözü doğru kıl yumağı kedi...
biz insanların en estetik bulduğu hayvanların başında geliyor. bir gergedan veya sivrisineği estetik bulmazken kedilere bayılıyoruz nedense.
hamile kedi nasıl beslenmeli derseniz;

https://wimpycathouse.com/hamile-ve-emzi...

kedilerde hamilelik nasıl anlaşılır, doğum nasıl gerçekleşir derseniz,

https://wimpycathouse.com/kedilerde-gebe...
sayesinde işe hiç geç kalmadığım canlı; zira mamasını dakikasi dakikasina koymazsam nükleer savaş uyarısı yapıyor sabahın köründe
(bkz:scottish fold)
hayatı kendi istedikleri gibi yaşayan asla köle olmayan efsanevi tatlı şeker ponçik gizemli minnakla <3 <3 <3
en sevdiğim hayvan. kafalarına buyruklar umursamazlar falan ama bir sırnaşmaları bir mırlamaları yeter. ilerde kesinlikle bir kedi beslemek istiyorum. ayrıca hal ve tavır olarak da kendime benzetirim. sürekli sürekli uyumak, miskin miskin yuvarlanmak en ortak noktalarımız sanırım bu dünya tatlısı canlılarla*
kendimi kedilerle cok ozdestiririm.mutsuzken birinin beni kedi gibi sevmesi cok hosuma gider ruhen de mirliyorum bence.hatta uzun sure insan sevgisi gormeyince mutsuz da oluyorum.peki ya sokaktaki kediler.bugun bizim orda yeni bi yavru kesfettim onu seviyim dedim.ustume atladi hemen .bence kediler de uzun sure sevilmeyince cok mutsuz oluyordur.mumkun mertebe kedileri sevelim yemek kadar ihtiyaclari var sevgiye.
evcil değil, insanla yaşamaya alışık şirin hayvan..
uzaktan çok tatlılar. ama lütfen benden uzak dursunlar. benim gibi ne yapacağı belli olmayan başka bir yaratığın yanımda olmasına katlanamıyorum.
önceleri kedileri severdim ama teyzemin köpeğiyle vakit geçirince köpeklerin bana daha uygun olduğunu farkettim, onlar daha sıcak daha samimi.
evim olduğu zaman kendime bir adet golden alacağım ve ona sarılıp uyuyacağım çok istiyorummmm çok . :)
bi kedim olmadan önce onları çok nankör zannederdim. aksine vefalılar, sevgi dolular fakat sevdiğini çok belli etmez. bazen yaramazlar, onları eğitmek çok zor, laftan anlamazlar, kendi bildiklerini okurlar. acıktıklarında yalakalık yapmaya başlarlar. sıkıldıklarında senle oyun oynamak isterler. başka işlerle ilgilenmeni istemezler. ilginç bir dilleri var, kendi aralarında miyavlamıyorlar ama kızgınlığa girdiklerinde ortalığı inletiyorlar. bi de şu hayatta en sevdikleri şey uyumak.
iş bulup ayrı eve çıkma konusunda en büyük motivasyon kaynaklarından biri sayılabilecek evcil hayvan. arkadaş gibi bir şeydir kedi. evlat gibi de, sevgili gibi de, garip bir durum kedi beslemek.
kedimden ayrı kaldığım için artık sokakta gördüğüm kedilere daha anaç duygularla bakıyorum. laf attığım, göz kırptığım, öpücük yolladığım, pisi pisi dediğim, gülümsemekle yetindiğim, selamladığım kediler oluyor.

evde kedi bakmayı düşünenleriniz varsa, ara sıra duş kabinine falan sokup yıkamanız gerektiğini, tüylerin de ara sıra taranması gerektiğini hatırlatayım. ben bu dediklerimi yapmaya üşendiğim için evdeki diğer insanlar tüyleri bahane edip kedimi uzaklaştırdı. gerçi şimdi bahçeli bir evde, iyi bakılıyor. özlüyorum.
  • /
  • 8