sezen aksu

müzik için doğmuş. bir çok kişinin ilk sırasında olan müzik kraliçesi, minik serçesi.
her albümü (son albüm hariç) olay yaratan,şarkıları hiçbir zaman eskimeyen duygusal ların ve ayrılık acısı çekenlerin
track list lerinde 1. sıraya yerleşmiş minik serçe...
çok sevmem. hayranı değilim. birkaç güzel parçası vardır, bilirim.
ancak;
ünzileye, kardelenlere, törelere, sisteme, cumartesi annelerine güzelim şarkılar yapan bu kadın, sonra kalktı,
"işsizlik oranı, kriz döneminde özellikle kadınların istihdam edilmesiyle artıyor" diyenlere,
"kızların sınıfları ayrı olsun" diyenlere,
cinayete kurban giden kızın ailesine "kızınıza sahip çıksaydınız" deme cüreti gösterenlere,
küçücük bir kıza tecavüz edilmesine "abartmayın" diyenlere katıldı.

dedim ya, hayranı değilim, çok da dinlemem kendisini.
ama bu ikiyüzlülük kendisine yaptığı bir falso değil; onu sevenlere, şarkılarıyla ayakta durmaya çalışanlara karşı işlediği büyük bir suçtur benim gözümde.
amansız bir tutkunun ürünü bir çocuk sevdim ve siyah beyaz sarhoşluğu yaratan istanbul hatırası parçalarının yeri bir başka olan sanatçı.
her türk vatandaşının en sevdiği ilk on şarkı listesinde kafadan beş şarkısı olan kadındır. hepimizin hafızasında en az 20-25 tane şarkısı vardır. deli kızın türküsü albümü tamamen bir başucu albümüdür benim için.
(bkz: masum değiliz)
bir zamanlar 333 yapan dudaklarıyla imaj yapmıştı.
(bkz: sen daha portakalda vitamindin)
oturmuş bir müzik zevki olmayan kişiler için kurtarıcı kişilik.
ne tür müzik dinlersin?
ben sezen aksu dinlerim...

senin taaaaaaa...
ayık kafayla bu şarkıları kimse yazamaz.
git git git gitme dur ne olursun. gitme kal yalan söyledim. doğru değil ayrılığa daha hiç hazır değilim. aramızda yaşanacak yarım kalan bir şeyler var gitme dur daha şimdiden deliler gibi özledim. nasıl sözler lan bunlar. insanın aklını yemiş olması ya da kafasının güzel olması lazım.
efsanesin ama evet demeyecektin.
fazıl say tarafından kompozisyon dalı öğrencisinin 6 haftalık eğitimine bile sahip olmadığı söylenmiş; ama nedense bütün türkiyenin çok sevdiği ve şarkılarını beğendiği, kuşların minik serçe cinsinden kadın şarkıcı ve besteci.
yılların sanatçıcı,pek çok ilke imza atan insan,bir çok insanın acısına derdine tercüman olmuş ve hatta kendini bütünlemesinde yardımcı olmuş kraliçe !
sen kalk bunca yapının üzerine siyaset yalakalığı yap,akp yandaşı ol...ve o bir çok kişide anında bit...
statükocu yaşam tarzı...üzülsem de her şeyi ile bende de bit miş tir....
memleketlim...pop müziği bana sevdiren sanatçı....
sarı odalar parçasındaki 24 ve 43 saniyeler arasındaki duyduğum o ud sesi ile beni benden alıp uzaklara daldıran, alırım başımı giderim efeler gibi heeey diyerek rest i çeken hatun.
seviyorum kendisini.
ne güzel kadındır ya... <br> <br>bazen kendi kendime beni evlat edinse diyorum ama oğlu mithatcana da çok fena tutkunum. üvey kardeşlere de nikah düşmez diyorum.en iyisi sen beni evine yardımcın olarak al,ben oğlunla kırıştırayım....kusura bakma böyle orospuca fikirlerim var ama napim,oğlun çok yakışıklı..
bir kaç kişi var. minnet borcum olan. benim anlatamadığım daha doğrusu anlatmaya beceremediğim yaşanmışlıklarımı yazıp söylediği için. git dediği, gitme kal dediği için, beni unutma dediği için, nerede bende o yürek yardan cayacak dediği için, silinsin izim hiçliğim sokakta kalsın dediği için. ben sende tutuklu kaldım dediği için. herkes tepeden tırnağa yaralı dediği için. beni-bizi anlattığı için, ağlattığı için. borcum var sana sezen aksu.
1984 yılında 2. kez denediği eurovision macerasında elenmesine neden olarak, arkasında vokal yapan kabus sebeptir kanımca.ayrıca onno tunç an sonra yaptığı şarkıları agd oldu.ama yine de yüce sezen,kraliçemiz.
yaklaşık 3 sene vokalini yaptığım ancak elimden tutmayarak beni bankacılığa iten küçük dev kadın...şaka lan şaka sesim karga gibi.. benim için hadi bakalım; gülümse; rakkas; git; beni unutma; yanmışım ben; eskidendi adlı şarkıları olan ve sesi her albümünde biraz daha çatallaşan minik serçedir kendisi.. <br>
kendisine şaka yapılmış vakt-i zamanında. gıkını çıkarmamış. ne güzel kadınsın sen...

saba tümer 'in programına katılmış ve arkasındaki harika müzisyenlerle adeta bir konser veren müthiş kadın. zaten çok severdim ama bazı şarkılarını ilk defa duydum.
ba-yıl-dım.
  • /
  • 5