she past away

2006 yılında kurulmuş post-punk *grubu.*
bursalı bir grup sanırım en bilinen şarkısı kasvetli kutlama, şarkıyı dinlerken bana enjoy the silence’ı hatırlatıyor. buram buram kalite grup, gothic tarzları the cure tadında, gerçekten zamanın ötesinde şarkılar yapıyorlar.

son zamanlarda jakuzi ile beraber yükselişe geçen iki gruptan biri kanımca
christian dior defilesinde kasvetli kutlama isimli şarkılarının çalındığı görüntülerin sosyal medyada yayılması ile birlikte öğrendiğim başarılı bir müzik grubu.

grup türkiye kökenli olmakla birlikte, grup üyeleri başka ülkelerde yaşıyorlar. türkiye'de fazla bilinmeseler de a.b.d.'de, meksika'da, yunanistan, ispanya, fransa gibi avrupa ülkeleri ve daha pek çok yerde ciddi sayıda hayran kitleleri var. konserleri kapalı gişe gidiyor. videolarının izlenme sayıları milyonlarla ifade ediliyor. türkçe bilmeyen hayranlarının deliler gibi şarkı sözlerinin başka dillere çevirip paylaşması, türkçenin bu tür müziğe çok uygun olduğunu söylemesi gibi pek de alışkın olunmayan durumlara defalarca şahit oldum.

new wave, dark wave, gothic, post punk, death rock vb. türlerini sevenler için son dönemlerde dünya çapında çıkan en iyi gruplardan biri olarak nitelendiriliyorlar. keşke daha önce duymuş olsaydım dediğim gruplardan biridir. müziği oldukça karanlık, vokaller de öyle ama bağımlısı oldum desem yeridir. asimilasyon, ritüel, durdu dünya, yanımda, hayaller?, ağıt benim favorilerim.

stüdyo albümleri:
belirdi gece
narin yalnızlık
disko anksiyete