kusura bakma ortalık biraz dağınık

her genç ev sahibinin ağızından düşürmediği sözdür bu. tabi diğer genç de ev sahibiyse aldırış etmez. ev sahibi kibarlık olsun diye söylemiştir ama zaten o da arkadaşına gitse evinin bu halde olacağına emindir. yani evi dağınık genç populasyonun fazla olduğunu göz önünde bulundurursak zaten aslında dağınık ev bir yaşam tarzıdır. ayrıca bu yaşam tarzını iliklerine kadar benimseyip "kusura bakma ortalık biraz dağınık" demeye yeltenmeyen bile vardır. aklıma gelmişken bazı temizlik ve düzen hastası teyzelerimiz de evine misafir geldiğinde bu lafı sık sık tekrarlar. halbuki bu lafın altında yatan amaç bambaşkadır. her neyse misafir de "önemli değil" der bu söze karşılık. doğal olarak teyzemiz havasını bastığıyla kalır.
eve her gelene söylerim, evim hep dağınık.
seks için gelen birini zerre kadar rahatsız etmeyen durum. çünkü gerekli malzemeler; siz ve yatak/küvet mevcutsa gerisi teferruattır.
hiç yadırgamadım yüzünü,
inan çok tanıdık.
gönlüme hoşgeldin sevgilim.
kusura bakma ortalık biraz dağınık

(bkz: incir reçeli)
evi b.k götürüyor demenin kibar versiyonu.
eski sevgilimin beni terk etme nedeni olabilir. sence de ev biraz fazla pis değil mi dedikten bir kaç gün sonra ayrılma kararı almıştı. ben de o günden sonra şikayet etmek yerine temizlik yapıyorum.
benim de hayatım, gel biraz daha dağıtalım.