bodrum

muğla'nın tatil beldesi.her yaz gidilmesi farz olan yer.
aynı zamanda hande yener'in* ve mfö'nün* şarkısının adıdır.
sınırlarına ayak basar basmaz sizi bu dünyadan alan bambaşka bir aleme götüren tatil beldesi, beyaz evleri eğenin ot ve iyot kokan havası ve her evin duvarlarını sarmalayan mor çicekleri sizi büyüler. mfö nün meşhur bodrum bodrum şarkısı her an kulağınıza fısıldanır gün batımında.
mimaride, bir yapının yol düzeyinden aşağıda olan kısmıdır.
çocukken "ulan ne kadar manyak insan var, bodrum'da tatil mi yapılır" diye düşünürdüm * yalnız o yaşta bile ayar verebiliyordum : "biz de geçen yaz kilerde tatilimizi yaptık"
soğuk denizine inat beyaz, küçük, çiçekli ve sıcak evleriyle içinizi ısıtan ilçe.
bir tatilden beklediğim deniz, kum, güneş, gece kulübü, gey mekan, güzel yemek, güleryüzlü çalışan ve daha bir sürü şeyi daha bünyesinde barındıran, ilk defa gitmeme rağmen kendisine aşık etmeyi başaran ilçe.
nasıl özledim nasıl özledim. beyazını özledim..... cemil ipekçiyle tanıştığım yer.
kendimi ibne zannederken, benden daha ağır ibnelerle karşılaştığım ve aslında benim yanlarında melek gibi kaldığımı anladığım tatil beldesi. *
an itibariyle oturacak boş bank bile bulunmayan ilçe. almış başını gidiyor.
dört bir yanından bangır bangır müzik sesi gelen, an itibariyle uyumanın mümkün olmadığı yer. neyse ki yarın kurtuluyorum.
bu yıl bomboş olan tatil beldesi. resmen insan yoktu. güzel bir bayram tatili geçirmeme vesile olmuştur.

yalıkavak, zeki müren müzesi ve katamaran cidden efso.
en çok beğendiğim yeri yalıkavak'tır. koyları bir harika, beachleri de çok iyiydi. son derece kaliteli ve düzgün insanlar geliyor. şahsen oturduğum yere tatile gelenler var. tamamen fakir kesim, eline 2 dondurma alıp sahilde zar zor turluyorlar. bodrum, gittiğim en güzel yerdi.
büyükşehirden beton yığınlarından kaçan buraya gelmiş gibi, neticede burayı da beton yığınına çevirmişler. üniversite yıllarında geldiğimki haliyle şimdiki arasında büyük farklar var maalesef..

gelen zamları pahalılığı tahmin etmiştik ama bu kadar değildi hakkaten
birkaç kişi çıkıp rakı balık yapalım diyorsunuz mekan bulamıyorsunuz hem pahalı hem kalabalık, bu ne yaman çelişki mom!