türk hava yolları

milli hava yolu şirketimiz. 1933 yılında milli savunma bakanlığına bağlı olarak hava yolları devlet işletmesi adıyla kurulmuştur. şu anda filosunda 180 adet uçakla türkiyenin en büyük filosuna sahip havayolu şirketi. *
son zamanlarda yaptığı rötarlarla beraber, kalkış saatini yakalamadaki başarısızlığı bütün gazetelerin diline düşmüş milli havayolumuzdur.

ama gene de bizden bir parça işte. seviyoruz onu.
yüzde 60ı özelleştirildiği için milli değildir. teknik, bagaj,yer hizmetleri, çağrı merkezi, insan kaynakları, satış ofisleri,güvenlik.. yalnızca pilotlar ve bazı kabin memurları özelleştirilmemiştir. 3 sene çalıştığım şirkettir.* çok büyük olduğundan kurumsal olmak olağandır.. insiyatif çoktur..şikayeti de ödülü de boldur..
dün yapılan iş bırakma eyleminin izlerini bugün de taşıyan hava yolu şirketi. 68 uçuş operasyonel nedenlerle iptal edilmiş denmesine rağmen asıl sebep dün eyleme katılan personelin cep telefonlarına gönderilen işten çıkarıldınız mesajıdır diye tahmin ediyorum.

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/20655...
yaptığı gay açılımıyla beklenmedik bir hareket yapmıştır. http://www.odatv.com/n.php?n=thyden-gay-acilimi-1301131200 hürriyet yazarı onur baştürk, thy'nin her yıl 14 şubat'ta seyahat edenlere verdiği eş ya da sevgiliye bedava yolculuk hediyesinde yapılan değişikliği yazdı. daha önce ancak heteroseksüellere bu hakkın tanındığını söyleyen baştürk, thy'nin eşcinsellere de bu hakkı tanıdığını yazdı.

baştürk yazdı:

thy’nin her yıl 'sevgililer günü’ öncesi duyurduğu bir kampanyası var.

miles&smiles kartı olanlar belirtilen tarihlerde bilet alırlarsa, yanlarındaki bir eş ya da sevgiliyi 1 euro’ya, yani bedavaya uçurabiliyorlar.

sık uçan iki arkadaşım geçen yıl kampanyadan dolayı mağdur olmuştu.

çünkü eşlerin cinsiyetleri müşteri hizmetleri tarafından şöyle belirtiliyordu: kadın ve erkek... oysa onlar iki erkekti!

bu yıl aynı kampanya için yine müşteri hizmetlerini aradı arkadaşım.

bu kez kriterler değişmiş. cinsiyet sınırlaması ortadan kalkmış. çünkü çok şikâyet gelmiş.

demek ki, kriterler yeri geldiğinde değişebiliyor, zamana/çağa ayak uydurabiliyormuş memleket de...
çalışanlarının kalitesini git gide düşüren, sadece şirket politikalarına bakarak yobazlaştıklarını söyleyebileceğim gereksiz pahalı, promosyon bietleri dışında asla tercih etmeyeceğim şirket. çalışanlarının (özellikle kadınların) tripleri, atarlanmaları da ayrı bir başlık konusu aslında.
lionel messi ile kobe bryant ı biraraya getirip bir reklam daha çeken dünyanın önde gelen hava yollarından biri.
ohal yüzünden yanan biletleri geri almış ve parasını iade etmiş olan güzide kurumumuz.
yayınlanan son reklamında morgan freeman yer almış.